Chat
zamknij

Niecodzienne urodziny Katalogu Grafików

Już od ponad pół roku piszemy dla Was, kochani. Za ten czas, który nam poświęciliście po prostu dziękujemy. I choć ten post powinien pojawić się kilka dni wstecz, z przyczyn technicznych nie mogłam tego zrobić. Tymczasem, zapraszam do lektury :)

   http://i54.tinypic.com/2nbg5f4.jpg
(c) JET
Dokładnie 20 kwietnia 2013 roku, zainspirowana Katalogiem Graficznym, postanowiłam stworzyć coś swojego. Coś, co byłoby w stanie pomagać innym, jednoczyć ze sobą ludzi, których łączy wspólna pasja. Tak powstała idea na założenie tego spisu. Początkowo było ciężko, a pierwsze posty nie były zbytnio przemyślanie. Typowy spontan. Pamiętam, że pierwszy szablon, jaki zdobił katalog, pochodził z Szablonownicy. Przedstawiam dotychczasowe odsłony katalogu:Wieść o spisie szybko się rozniosła. Spamowałam na sporej ilości blogach, reklamowałam się, zapraszałam. Ale blog wybił się dopiero po reklamie Yassmine, która to zachęcała do odwiedzania nowo narodzonego spisu. Kiedy tak przyjrzeć się statystykom, ponad 400 osób zostało odesłanych z Terrible Crasha. To ogromna liczba! Nasza przygoda z tą utalentowaną graficzką trwa nadal. Yass zawsze jest chętna do pomocy. To ona wykonała szablon, który można właśnie podziwiać. Nie znam słów, które w idealny sposób opisałyby to, jak jej za wszystko dziękuję.


Kontynuując. Czułam się samotna prowadząc katalog. Byłam tylko ja i blog. Gdzieś w okolicach 02 maja zatrudniłam na blogu Frambuesę (Eff.). Natalia bardzo szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu. Współpracujemy do dziś. Corrine (Gosia) dołączyła do załogi 30.06. bieżącego roku. Niestety, ale ślad po niej zaginął. Podobno dziewczyna ma już usunięte konto. Nie wyrzuciłam jej z bloga w nadziei, że kiedyś do nas wróci. Przedstawiam podsumowanie statystyk z okresu istnienia katalogu; źródła ruchu sieciowego, odbiorcy oraz najchętniej czytane przez was posty.
Każdy z nas pamięta sytuację, kiedy to autorki sKatalogowane zaproponowały mnie, jak i White Robe (właścicielka Graficznego Spisu) połączenie sił, by stworzyć jeden wielki blog? Oby dwie zaprzeczyłyśmy. To była dobra decyzja. I choć obie administratorki tamtego bloga nie przepadają już za mną, postąpiłam moim zdaniem słusznie. Nie mogłam was zostawić.W karierze katalogu grafików zdarzało się wiele momentów komicznych, w których po prostu śmiałam się do łez. Pamiętam, że jakieś dwa miesiące demu do spisu zgłosiła się dziewczyna z opowiadaniem. W zeszłym tygodniu miałam przypadek, kiedy to otrzymałam zgłoszenie dotyczące bloga, gdzie zamieszczane są szkice, jak i inne prace plastyczne. Niektórzy po prostu nie zważają na regulamin i piszą prosto z mostu co im ślina na język przyniesie. 

Wiele razy zdarzało się, że po prostu wypaliłam się w zawodzie bloggerki. Kilkakrotnie myślałam nad usunięciem katalogu, nad zakończeniem kariery z blogowaniem, ale jakoś zawsze rezygnowałam z tej idei. Nie mogłam zawieść grafików, którzy mi zaufali. Dwukrotnie zawieszałam bloga, ale że byłam do niego cholernie przywiązana, wracałam kilka dni po fakcie. Prowadzenie takiego spisu to wspaniała przygoda, zabawa, jak i możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi. Z tego miejsca pragnę podziękować Natalii za to, że ciągle jest przy mnie, wszystkim graficzkom, które w jakiś sposób przyczyniły się do tego, że blog istnieje oraz właścicielkom innych katalogów, z którymi mam świetny kontakt. Można by tak wymieniać bez końca, a nie chciałabym nikogo pominąć, dlatego uogólniam. Świętujcie razem z nami!

12 komentarzy:

 1. O kurczę! To już pół roku?! Jestem pod wrażeniem! I niezmiernie się cieszę z tego powodu :D
  Przepraszam, za mój brak aktywności, ostatnimi czasy, ale po prostu, nie jestem w stanie ogarnąć na tyle wszystkich moich zajęć, by napisać jakiś sensowny post. Regularnie oczywiście tutaj zaglądam :D

  Postaram się w weekend dodać jakąś notkę, (oby mi sie udało ! )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj czekam na twój pościk z niecierpliwością :) Nie wiesz może co z Corrine? Martwię się :(

   Usuń
 2. Jako że przeniosłam się na bloggera niecałe 4 miesiące temu nie mogę powiedzieć czegoś w stylu "to już pół roku?!", bo niestety nie jestem z Wami od początku. Mimo wszysto cieszę się, że dalej istniejecie i dajecie z siebie wszystko i mimo, że rzadko się tu udzielam (postaram się to zmienić), to często tu zaglądam i przeglądam wszystkie posty. Także życzę kolejnych rocznic i dalszej wspaniałej pracy, bo efekty są świetne :)
  PS. Z mojego bloga weszło 367 osób na Wasz katalog?! Rany, nie spodziewałam się. Cieszę się, że Wasz katalog ma taki rozgłos, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję, że blog po kolejnych 6 miesiącach jeszcze bardziej się rozwinie, powodzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. mam pytanie dlaczego mego bloga nie ma wśród prywatnych wiem iż składałam zgłoszenie . www.rockmenowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widocznie czegoś zabrakło w Twoim zgłoszeniu. Nie odrzucamy "od tak". Powód w czymś tkwił. Ewentualnie możesz zgłosić się ponownie. Przysięgam na Boga, mam dobrą pamięć i nie przypominam sobie, by ktoś zgłosił się do spisu z tymże blogiem.

   Usuń
 5. Już pół roku? :O Przyjmijcie proszę moje najszczersze gratulacje! Życzę, żeby kolejne pół było równie owocne, a katalog coraz bardziej się rozwijał :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba czegoś nie ogarniam. Żartujecie sobie czy jak?:p To już pół roku istnienia Katalogu Grafików?! Matko, jak ten czas leci... Chyba się starzeję, bo najzwyczajniej w świecie tego nie ogarniam xD
  Nie sądziłam, że aż tyle osób odwiedzi Was z mojego bloga! Tym bardziej cieszę się, że niepozorna wzmianka o powstaniu nowego katalogu odniosła tak fantastyczny skutek! Cieszę się okropnie, że mogłam pomóc. Że wciąż tu jesteście i blog ma się tak świetnie. Niewątpliwie kolejne pół roku będzie jeszcze bardziej owocne:) Tego Wam życzę! <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Wam kochani za piękne życzenia! Zapewniam, że katalog będzie się dalej rozwijał. To dzięki Wam spis ciągle się rozwija, a my, redaktorzy, nabieramy doświadczenia w swoim fachu :)

   Usuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję jubileuszu, cieszę się że byłam świadkiem rozkwitu tego katalogu i mogła obserwować właściwie prawie od początku jak katalog się rozwijał. Czuję się również zaszczycona, że to moje ikony zdobią tak ważny post.

   Życzę dalszego progresu, pomyślności i radości z prowadzenia katalogu oraz wielu sukcesów których pewnie będzie coraz więcej.

   Usuń