Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Wywiad z Lizz Kaviste - przegląd prac Imagined Paradise

Autor: Bommie

Witam was moje skarby! Przeprowadziłam króciutki wywiad z Lizz Kaviste (imagined-paradise.blogspot.com). Zapraszam do lektury!

   
(c) MissTea

1. Kiedy zaczęła się twoja "przygoda" z grafiką i skąd pomysł, aby ją zacząć? 
Jeśli mam być dokładna, to moja przygoda z grafiką zaczęła się na początku trzeciej klasy gimnazjum, czyli cztery lata temu. W szkole poznałam wówczas Piru - założycielkę Wyimaginowanych Szablonów na onecie (teraz jest to Wyimaginowana Grafika). Piru opowiedziała mi o tym, że wykonuje szablony i postanowiłam się do niej przyłączyć. Szybko nauczyłam się obsługi Gimpa i razem wykonywałyśmy wówczas bardzo proste szablony. Od dłuższego czasu nie mam kontaktu z Piru, ale myślę, że gdyby wiedziała, jaki osiągnęłam poziom (chociaż sama nie jestem z niego zadowolona...), byłaby ze mnie dumna. Na początku robiłam szablony dla Wyimaginowanych Szablonów na onecie, później dla Wyimaginowanej Grafiki na blogspocie, a teraz można mnie znaleźć tylko na Imagined Paradise.

2. Jak nauczyłaś się posługiwać programem graficznym i pisać CSS?
Obsługi Gimpa nauczyła mnie Piru, co nie było trudne, bo to bardzo prosty program. Z Photoshopem miałam nieco większy problem i pamiętam, że gdy otworzyłam go po raz pierwszy, szybko zamknęłam go z przerażeniem. Teraz oczywiście nie stanowi on dla mnie problemu i czuję, że nie umiałabym wrócić do Gimpa. Jeśli chodzi o CSS, to był on dla mnie prawdziwym wyzwaniem, ale wraz z innymi szabloniarkami, dzięki udostępnianym przez nie instrukcjom jakoś udało mi się nauczyć CSS'a. Było to konieczne w momencie, gdy większość szabloniarni i blogów graficznych z onetu przeniosła się na blogspot i trzeba było nieco zmienić sposób wykonywania szablonów. Pamiętam, że początkowo było do dla mnie nie do ogarnięcia i chciałam pożegnać się z robieniem szablonów, ale na szczęście nauczyłam się i teraz CSS wydaje mi się wręcz banalny.

3. Co inspiruje cię do tworzenia grafiki?
Chyba głównie muzyka, teledyski i anime, a czasem też prace innych grafików. Najczęściej pomysły przychodzą same, gdy otwieram Photoshopa i wybieram randomowe zdjęcia. Staram się nie kopiować pomysłów, ale inspirowanie się raczej nie jest niczym złym.

4. Czy masz swojego "idola" (wśród grafików)? Jak tak, to kto nim jest?
Pamiętam, że na początku mojej przygody z grafiką, gdy byłam jeszcze małą dziewczynką, moją idolką wśród grafików była Carllton. Wówczas przepaść pomiędzy jej pracami a moimi była ogromna. Nadal podobają mi się jej prace, chociaż teraz zachwycam się pracami zagranicznych grafików, takich jak KrypteriaHG czy heartswell, których możecie znaleźć na deviantartcie.


3 komentarze:

  1. A Lizz Kaviste jest teraz dla mnie idolką i podejrzewam, że również dla wielu innych;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ooo, wywiadzik z Lizz. <3
    Bardzo ciekawy. Mnie też podobają się prace KrypteriaHG chociaż chyba wolę Carllton. ;)
    No i pracę Lizz mi się bardzo podobają.

    OdpowiedzUsuń