Chat
zamknij

Informator dzienny

Witajcie moi mili! Tyle się ostatnio działo u naszych grafików, a ja w tak brzydki sposób zaniechałam pisanie postów, straszne! Wydarzyło się wiele, bo prócz zawieszeń, licznych odejść są też i nowo powstałe blogi oraz piękne jubileusze. Dzisiejsze wydanie zdobią sygnaturki z bloga graphique-du-monde.blogspot.com. Zapraszam do lektury!

(c) #Brill

Okrągły rok!


Dwa dni temu Ministerstwo Szablonów obchodziło swoje pierwsze, ale za to jakże huczne urodziny.  W imieniu redakcji naszego katalogu składam najserdeczniejsze życzenia całej załodze - byście trwali w tym, co kochacie i nigdy nie tracili weny, a także chęci! Sasame ka tak skomentowała rocznicę szabloniarni:

Sporo czasu się tutaj nic nie pojawiło. No, ale cóż Ministerstwo nie umarło i mam nadzieję, że ktoś tutaj jeszcze zagląda ;) (...) Chciałam Wam podziękować, że przez ten cały rok byliście z nami. Wspieraliście, dawaliście rady, chwaliliście. To było cudowne i mam nadzieję, że takich chwil będzie więcej. ;)

(c) graphique-du-monde.blogspot.com

Nowi w wielkim świecie


Do załogi Zatraconych w grafice dołączyła niejaka Victim. Czternastolatka wykazuje dużą inicjatywę i tworzy naprawdę godne podziwu szablony. Wbrew pozorom, Julia wydaje się ciepłą i miłą osobą. Życzymy pracy w miłej atmosferze ( choć niewątpliwie ZWG na pewno taką zapewnia!).

Pod tym pseudonimem ukrywa się 14-letnia dziewczyna, której na imię Julia. Mówią mi, że z natury jestem zbyt nieśmiała, okropnie wrażliwa, skryta, ale posiadam również cechy pozytywne, ponoć. Wierzę w światy alternatywne, lecz naukowcem nie jestem. Trzymam się z dala od tłumów, bo wolę zatopić się w jakąś dobrą książkę Fantasy. Słucham głównie metalcore i pop. W szkole jestem dobra głównie z przedmiotów ścisłych, raczej wszystkich, ale skupiam swoją uwagę również na Angielskim. W wolnym czasie możesz znaleźć mnie czytającą, piszącą lub tworzącą. I na koniec, zbytnio nie wierzę w siebie.

(c) graphique-du-monde.blogspot.com

Szabloniarni nigdy za wiele!


Ostatni informator utrzymany był w klimacie smutku - pisałam wtedy o licznych odejściach graficzek oraz zawieszeniach najznakomitszych szabloniarni. Dla kontrastu dziś będzie inaczej. Graphic features, bo o tym blogu mowa, który notabene nie jest typową graficiarnią (nowe słówko, nie wiem, czy do końca dobrze odmieniam). GF to miejsce, skąd pobierać można wiele dodatków. Zaliczamy do nich między innymi: stocki, textury, koloryzacje i tym podobne. Poznajmy więc treść notki przywitalnej, w której wszystko jest pięknie wyjaśnione. Korzystając z okazji informuję, że na tym blogu trwa rekrutacja. Chętni proszeni są o zapoznanie się z zakładką "nabór"!

W blogosferze istnieje wiele szabloniarni, blogów prywatnych itp., które oferują oprócz szablonów również dodatki graficzne dla innych szabloniarek, ale, nie oszukujmy się, nie poświęcają temu całkowitej uwagi, większą rolę odgrywają szablony. Wpadłam więc na pomysł, aby założyć bloga i skupić się całkowicie na tym - na stockach, teksturach, koloryzacjach, które nierzadko pomagają graficzkom. Pomimo że GF powstało na wzór szabloniarni, to nią nie jest, a oferuje różne dodatki... ale powtarzam się, no.

1 marca swoją działalność rozpoczęła szabloniarnia graphique-du-monde.blogspot.com - blog współtworzony jest przez dwie uzdolnione graficzki: Happiness i December. W jego zasobach można znaleźć m.in. szablony, nagłówki, tekstury, ikony, sygnatury, tapety czy koloryzacje.

(c) graphique-du-monde.blogspot.com

Breaking news: Secret Artwork kończy działalność!


Piętnastego marca dotarła do nas przykra wiadomość. Secret Artwork zostało zawieszone na czas bliżej nieokreślony. Poinformowała o tym jedna z redaktorek, Zoe Everdeen. Nie znamy niestety powodu tak drastycznej decyzji. Brak weny? Nawał nauki? Problemy w życiu prywatnym? A może żadna z przyczyn wcześniej wymienionych?! Osobiście mam taką cichutką nadzieję, że Zoe jak i Yuki szybko do nas powrócą!

(c) graphique-du-monde.blogspot.com

Dzisiejszy informator dzienny kończymy dość smutną wiadomością. Korzystając z okazji pragnę poinformować, że za niedługo pojawi się wiosenny szablon. W razie ewentualnego jednodniowego zamknięcia bloga poinformuję osobiście. Przypominam także o ciągłym naborze, który jest zawsze otwarty. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. Tymczasem, enjoy!

12 komentarzy:

 1. Też mi bardzo miło. :)
  Poza tym, płaczę. Secret Artwork...No cóż, nic, tylko liczyć na to, że kiedyś tam wznowią swoją działalność :/ ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. :)
  Proszę o zamieszczenie ogłoszenia:
  Szabloniarnia I Will Catch You If You Fall (podlinkowane) otwiera ponownie nabór! Jeśli interesujesz się grafiką, masz doświadczenie w tworzeniu szablonów i chcesz na dłużej zawitać w świecie szablonowania, jest to okazja właśnie dla Ciebie! Przyjmiemy 3 osoby. Więcej informacji w zakładce "Nabór".(podlinkowane http://iwillcatchyouifyoufallszablony.blogspot.com/p/nabor.html )
  Zapraszamy,

  Ekipa szabloniarni

  Z góry dziękuję i pozdrawiam,
  Ariana

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie, jak i December, jest niezmiernie miło za umieszczenie naszych sygnaturek w Informatorze dziennym.
  Pozdrawiamy! ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co - zasługujecie na to :) Również pozdrawiam!

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Oczywiście podpisuję się pod komentarzem Happiness. Niezmiernie miło <3
   Pozdrawiam! ^^

   Usuń
  4. Nie ma za co raz jeszcze :)

   Usuń
 4. O, dzięki za wspomnienie o mojej piaskownicy :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję, że wspomniałyście o urodzinach na Ministerstwie Szablonów jak i o naszej nowej duszyczce Zatraconych Dusz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co, od tego tutaj jesteśmy, by informować czytelników o nowych szabloniarkach :)

   Usuń