Chat
zamknij

Wywiad z Bleachową

(c) Brill

Bardzo przepraszam za to, że tak długo się nie udzielałam. Przeprowadziłam wywiad z Bleachową. Zapraszam do lektury!

1. Od kiedy zajmujesz się tworzeniem grafiki/szablonów?

Robię to już od 2011, w czerwcu miną 3 lata. 

 2. Skąd pomysł na rozpoczęcie przygody z grafiką/CSS'em?

 Cała moja przygoda z blogowaniem zaczęła się przez nauczycielkę polskiego w  gimnazjum, poleciła byśmy założyli takie 'dzienniki', więc tak zrobiłam, bo słabo mi szło pisanie dłuższych wypracowań. Przeglądając blogi innych zostałam oczarowana ich wyglądem i wtedy zaczęłam sama sobie coś tworzyć. Nie wiedziałam, że istnieją szablonarnie i można sobie coś takiego zamówić. Poszukałam w internecie informacji jak można zrobić nagłówek i dowiedziałam się, że istnieję taka zabawka jak Photoshop. Jak zobaczyłam jego wnętrze to byłam przerażona, ale szybko się odnalazłam - chodzi mi o podstawy. Gdy tak robiłam szablony na swojego bloga powoli się w to wciągałam i chciałam więcej. Wtedy odkryłam Pandę i od razu postanowiłam się do niej przyłączyć, choć moje zdolności... Jeszcze wiele mi brakowało, ale Littlelate mnie do siebie przyłączyła. Być może będę teraz samolubna, czy coś, ale według mnie moje prace z dnia na dzień robiły się coraz lepsze.
3. W jakim programie graficznym tworzysz i czy jesteś z niego zadowolona?

Tworzę od zawsze i chyba już na zawsze w Photoshopie, aktualnie w wersji cs6. Od samego początku mnie zadowalał i spełniał moje wymagania, więc jak najbardziej jestem zadowolona z naszej 'współpracy'.


4. Co najczęściej cię inspiruje?

Wcześniej były to piosenki, ale obecnie inspirują mnie arty. Szukam jakiś ładnych, choć dla niektórych dziwnych prac, dlatego coraz rzadziej publikuje szablony


5. Czy są graficy, których podziwiasz?

Hm, nigdy o tym nie myślałam, ale bardzo lubię mroczne, tajemnicze szablony od Yassmine, uwielbiam to jak łączy stocki. Lubię również prace Lizz, która świetnie łączy postacie animowane ze stockami, co rzadko się innym udaję.

6. Wolisz pisać CSS czy raczej tworzyć grafikę? Co twoim zdaniem wychodzi ci lepiej?

Raz tak, a raz odwrotnie. Mam chwilę, gdzie  chcę odkryć jakiś nowy efekt, a innym razem daję swój podstawowy CSS i bardziej staram się dopracować grafikę.

7. Czy jesteś zadowolona ze swoich prac?

Dodaję prace z moją zasadą "publikuj tylko wtedy jeśli twoim zdaniem szablon jest tego warty", więc tak, jestem. 


8. Co tam u juniorów? Czy starasz się im pomagać?

U juniorów pusto i smutno, jedna odeszła, druga ma problemy techniczne, trzecia zaginęła. Jedynym pozytywem jest to, że Vanes pomyślnie przeszła staż i aktualnie dodaję szablony na głównej Pandzie.

9. Masz jakieś rady dla początkujących?

Radziłabym żeby nie poddawali się, bo ładne szablony nie wychodzą od razu. Również żeby nie zakładali blogów równocześnie rozpoczynając zabawę z grafiką, bo wtedy większość komentarzy może zniechęcić do dalszego rozwijania się.

7 komentarzy:

 1. Świetny wywiad :D Bleachowa zawsze była jedną z moich ulubionych graficzek, gdyż prezentuje naprawdę wyjątkowy styl. Uwielbiam mroczne szablony, które u niej zdecydowane przeważają.
  O, i dziękuję za wspomnienie o moich pracach, naprawdę się cieszę :D
  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wywiad, naprawdę mi się podoba :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej ;)
  Chciałabym prosić o zamieszczenie ogłoszenia.
  Szabloniarnia Szablono-Sfera (podlinkowane) poszukuje nowych szabloniarzy! Jeśli interesujesz się grafiką, masz czas i oryginalne pomysły to świetna okazja dla Ciebie. Więcej informacji w zakładce "Nabór" (link > http://szablono-sfera.blogspot.com/p/nabor.html).
  Zapraszamy ;)

  Z góry dziękuję.
  Pozdrawiam InginiaXoXo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie szablony bleachowej są wyjątkowe. Nie do porównania z czymkolwiek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hey ;)
  Proszę o umieszczenie ogłoszenia:

  Już 21 marca szabloniarnia ,,Szablony na Wesoło" świętuje Pierwszą Imprezę Graficzną!Każdy znajdzie coś dla siebie ;)Serdecznie Zapraszamy!

  Dorte Love oraz Lilly
  administratorki bloga

  proszę aby na samej górze znajdował się ten obrazek
  http://2.bp.blogspot.com/-rLyvPVWhXYQ/UukCO91_G1I/AAAAAAAAB1c/TIlvY0cXQXk/s1600/zaproszenie.png

  OdpowiedzUsuń
 6. Proszę o zamieszczenie ogłoszenia o treści:

  "Pierwszego dnia wiosny, czyli już w ten piątek, serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników Katalogu na imprezę graficzną. Nie będzie to jednak taka impreza, do której zdążyliście przywyknąć. Ta impreza będzie się składać wyłącznie ze wspólnych prac wykonanych przez znane i utalentowane graficzki. Zapraszamy w godzinach wieczornych na wiosenną, graficzną ucztę!

  Anusia oraz royalrockin :)"

  Proszę także o zamieszczenie tego obrazka: http://funkyimg.com/i/Gr47.png

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń