Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Pierwsze urodziny katalogu grafików

Autor: Weronika

Witajcie! Dwudziesty kwiecień to dzień niezwykły. Dlaczego? Dokładnie rok temu katalog grafików rozpoczął działalność. Na swojej drodze spotkałam masę wspaniałych ludzi, którzy w jakiś sposób przyczynili się do tego, że dziś dla was piszę. Były wzloty i upadki - w końcu każdy blog takowe przechodzi. Ale zacznijmy od początku. Zapraszam do zapoznania się z treścią urodzinowej notki :)

(c) terriblecrash


liczba obserwatorów: 97
liczba wyświetleń (w zaokrągleniu): 78 000

20 kwietnia 2013 roku zainspirowana "starym" katalogiem graficznym (tzn. tym pierwszym, który został usunięty) postanowiłam stworzyć coś swojego. Wieść o spisie szybko się rozniosła. Spamowałam na przeróżnych graficznych blogach, reklamowałam się gdzie tylko mogłam, zapraszałam wszystkich. Ale blog wybił się dopiero po reklamie Yassmine, która to zachęcała do odwiedzania nowo narodzonego spisu. Kiedy tak przyjrzeć się statystykom, ponad 436 osób zostało odesłanych z Terrible Crasha. To ogromna liczba! Nasza przygoda z tą utalentowaną graficzką trwa nadal. Yass zawsze jest chętna do pomocy. To ona wykonuje dla nas szablony (jeden z nich można właśnie podziwiać). Nie znam słów, które w idealny sposób opisałyby to, jak jej za wszystko dziękuję.

Przedstawiam wszystkie dotychczasowe szablony - pierwszy design pochodzi z Szablonownicy. Niestety nie gościł on zbyt długo. Następnie postawiłam na dzieła RosalaineTyler oraz Yassmine. Ostatni szablon występował również w wersji zimowej, lecz nie potrafię znaleźć screenu.


Bez gównomżawek się nie obyło. Prawie wszystkie dotyczyły spraw wyniuchanych przez Sznaucerka. Afera z kodami CSS [klik] czy chociażby pamiętny pojedynek graficzny Zaczarowanych i Szablonownicy [klik]. 

(c) terriblecrash

Kontynuując. Czułam się samotna prowadząc katalog. Gdzieś w okolicach 2 maja zatrudniłam na blogu Eff, która bardzo szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu. Jakiś czas temu Natalia nas opuściła lecz na początku tego tygodnia napisała do mnie i postanowiła wrócić. Corrine (Gosia) dołączyła do załogi 30.06. zeszłego roku. Niestety, ale ślad po niej zaginął. Podobno dziewczyna ma już usunięte konto. Nie wyrzuciłam jej z bloga w nadziei, że kiedyś do nas wróci. Przez krótki okres czasu miałam okazję współpracować z Cissy [Cyzią]. Dosłownie krótki. Jakiś czas po dołączeniu do załogi miała ona wypadek samochodowy i wylądowała w szpitalu. Od tamtej pory nie zamieniłam z nią żadnego słowa. Wiosna była dla nas czasem zmian i porządków. Pojawił się nowy szablon (którym to notabene jestem oczarowana, głęboki ukłon w stronę Yassmine), zaktualizowane zostały wszystkie zakładki oraz wprowadzone nowe sekcje postów. Do redakcji dołączyło sporo nowych duszyczek m.in Latte, monika4451, Bommie, April czy Villemo Evans (ta ostatnia miała wiele idei na katalog lecz kiedy w jednym przypadku się z nią nie zgodziłam, przepadła bez śladu) - jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o dziewczynach, zapraszam do zakładki "redakcja", gdzie każda z nas ma swoją rubryczkę z niepowtarzalnym opisem.

(c) terriblecrash

Do katalogu przynależy ponad sto blogów (dokładnie 105) w tym 60 prywatnych, 29 szabloniarni, a także 16 zawieszonych. Spis nawiązał współpracę ze szczęśliwą liczbą blogów, czyli trzynastką. Partnerstwo jest dla nas rzeczą ważną - wspieramy przez to innych, organizowane przez nich konkursy i inne imprezy. Czas na trochę statystyk, a dokładniej na źródła ruchu sieciowego.


Te 365 dni, które z wami spędziłam to był najlepiej wykorzystany czas jaki mogłam sobie zorganizować. Nie sądziłam, że osiągnę kiedyś to, co teraz mam. Nie miałam pojęcia, że katalog rozwinie się w tak dynamiczny i szybki sposób. Coś, co powstało z impulsu chwili istnieje po dziś dzień dobrze funkcjonując. Chciałam podziękować wspaniałej załodze: tym, którzy są od początku i tym, co niedawno dołączyli. Wspaniałej i niezastąpionej Yassmine za trud włożony w wygląd katalogu i za znoszenie moich wymyślnych wizji :) Najbardziej jednak jestem skłonna podziękować czytelnikom, którzy byli, są i mam nadzieję, że będą z nami przez kolejne lata. To dzięki waszym opiniom i krytyce jest tak, jak jest. Gdyby nie wasze wpisy to z pewnością katalog należałby do mojej listy blogów usuniętych, a tak przecież nie jest. Jeszcze raz ukłon w stronę czytelników - dziękuję, że jesteście ♥ Urodziny urodzinami, ale nie zwalniają nas z obowiązków. Dlatego też ja biorę się za informatora dziennego, a reszta redakcji za powierzone im obowiązki. Do następnego posta, enjoy!

9 komentarzy:

 1. Świetnie prowadzicie tego bloga i życzę kolejnego tak wspaniałego roku! Z przyjemnością tu zaglądam i zaglądać będę i chcę podziękować za tak wspaniałe miejsce jak ten katalog bo dzięki Wam życie w blogosferze jest łatwiejsze ;]
  Co do Villemo Evans szczerze to zastanawiałam się nad tym czemu zniknęła. Miała robić tu szablon i parę innych rzeczy i nagle cisza. Przypominała mi od samego początku (szablonami a także stylem pisania) dziewczynę która chciała byście usunęły ten katalog (inne też miały zostać usunięte) i byście wszyscy pracowali dla niej na skatalogowane.blogspot.com a dzisiaj tak wchodzę na skatalogowane klikam w drugi link (graphic-ambulance.blogspot.com) i znajduję komentarze próbne od Leech (czyli tej dziewczyny) klikam w jej profil bloggera a tam graphic-playground i opowiadanie Villemo o HP. Przypuszczenia się sprawdziły i jak widać to ta sama osoba ;] Nie wiem tylko czemu drugi raz próbowałyście z nią podjąć współpracę skoro już przy pierwszej próbie współpracy dała taki ładny popis ale zakładam że po prostu nie wiedziałyście że to ta sama osoba ;] Kolejny raz chciała narzucić swoją wolę i nie wyszło więc uciekła ;] To już jest chyba częścią jej stylu. Uważam że świetnie wychodzi Wam prowadzenie tej strony bez niej ;] Nigdy nie dajcie sobie narzucić czyjeś woli.
  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!
  D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak moje podejrzenia były słuszne. Widzę, że dobrze znasz temat. Pamiętam, że wtedy kiedy miałyśmy z kilkoma innymi dziewczynami stworzyć jeden wspólny katalog, ja i White Robe (graficzny spis) wyłamałyśmy się. Jakiś czas później Villemo pojawiła się nagle z wielkimi ideami na bloga. Chciała się do nas wprosić. Zaproponowała to, co wcześniej czyli połączenie sił. Tym razem tylko z katalogiem graficznym. Cóż, nie zgodziłam się, ale to nie dlatego, że nie lubię dziewczyn z tamtego spisu, bo lubię - nic z tych rzeczy. Po prostu nie wyobrażam sobie tego chaosu jaki by panował. Pięć osób decydowałoby o wszystkim? Z resztą szkoda było mi mojego dorobku i tego, co przeżyłam z czytelnikami.

   Nie wiedziałam, że prawda jest taka zaskakująca. Wystarczyło parę kliknięć i sama bym do tego doszła. Ciągle odkładałam jednak tą sprawę na później. Kiedy Vill pierwszy raz do mnie napisała w mojej głowie rodziły się myśli, że ten styl pisania i słownictwo są mi znajome. A tu proszę, taka niespodzianka. Cóż, pozostaje mi podziękować, gdyż mogłabym wieki żyć w nieświadomości. Ja również życzę Wesołych Świąt Wielkiej Nocy spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Jej ale historia,pozdrawiam i podziwiam oraz życzę jeszcze kilkunastu tak cudowny(cudowniejszych) lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ciepłe słowa w imieniu całej redakcji.

   Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

   Usuń
 3. Więc... Wszystkiego najlepszego Katalogu :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego Najlepszego i życzę więcej takich urodzin. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego dla Katalogu Grafików. Cieszę się, że przy kolejnych urodzinach będę mogła wliczyć także swój wkład w jego tworzenie.
  No to teraz do roboty, żeby było co podsumować za rok. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ej, wzruszyłam się xD ♥ Najlepszego z okazji urodzin, mam nadzieję że katalog będzie z nami jeszcze długo długo :)

  OdpowiedzUsuń