Chat
zamknij

Pierwsze urodziny katalogu grafików

Witajcie! Dwudziesty kwiecień to dzień niezwykły. Dlaczego? Dokładnie rok temu katalog grafików rozpoczął działalność. Na swojej drodze spotkałam masę wspaniałych ludzi, którzy w jakiś sposób przyczynili się do tego, że dziś dla was piszę. Były wzloty i upadki - w końcu każdy blog takowe przechodzi. Ale zacznijmy od początku. Zapraszam do zapoznania się z treścią urodzinowej notki :)

(c) terriblecrash


liczba obserwatorów: 97
liczba wyświetleń (w zaokrągleniu): 78 000

20 kwietnia 2013 roku zainspirowana "starym" katalogiem graficznym (tzn. tym pierwszym, który został usunięty) postanowiłam stworzyć coś swojego. Wieść o spisie szybko się rozniosła. Spamowałam na przeróżnych graficznych blogach, reklamowałam się gdzie tylko mogłam, zapraszałam wszystkich. Ale blog wybił się dopiero po reklamie Yassmine, która to zachęcała do odwiedzania nowo narodzonego spisu. Kiedy tak przyjrzeć się statystykom, ponad 436 osób zostało odesłanych z Terrible Crasha. To ogromna liczba! Nasza przygoda z tą utalentowaną graficzką trwa nadal. Yass zawsze jest chętna do pomocy. To ona wykonuje dla nas szablony (jeden z nich można właśnie podziwiać). Nie znam słów, które w idealny sposób opisałyby to, jak jej za wszystko dziękuję.

Przedstawiam wszystkie dotychczasowe szablony - pierwszy design pochodzi z Szablonownicy. Niestety nie gościł on zbyt długo. Następnie postawiłam na dzieła RosalaineTyler oraz Yassmine. Ostatni szablon występował również w wersji zimowej, lecz nie potrafię znaleźć screenu.


Bez gównomżawek się nie obyło. Prawie wszystkie dotyczyły spraw wyniuchanych przez Sznaucerka. Afera z kodami CSS [klik] czy chociażby pamiętny pojedynek graficzny Zaczarowanych i Szablonownicy [klik]. 

(c) terriblecrash

Kontynuując. Czułam się samotna prowadząc katalog. Gdzieś w okolicach 2 maja zatrudniłam na blogu Eff, która bardzo szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu. Jakiś czas temu Natalia nas opuściła lecz na początku tego tygodnia napisała do mnie i postanowiła wrócić. Corrine (Gosia) dołączyła do załogi 30.06. zeszłego roku. Niestety, ale ślad po niej zaginął. Podobno dziewczyna ma już usunięte konto. Nie wyrzuciłam jej z bloga w nadziei, że kiedyś do nas wróci. Przez krótki okres czasu miałam okazję współpracować z Cissy [Cyzią]. Dosłownie krótki. Jakiś czas po dołączeniu do załogi miała ona wypadek samochodowy i wylądowała w szpitalu. Od tamtej pory nie zamieniłam z nią żadnego słowa. Wiosna była dla nas czasem zmian i porządków. Pojawił się nowy szablon (którym to notabene jestem oczarowana, głęboki ukłon w stronę Yassmine), zaktualizowane zostały wszystkie zakładki oraz wprowadzone nowe sekcje postów. Do redakcji dołączyło sporo nowych duszyczek m.in Latte, monika4451, Bommie, April czy Villemo Evans (ta ostatnia miała wiele idei na katalog lecz kiedy w jednym przypadku się z nią nie zgodziłam, przepadła bez śladu) - jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o dziewczynach, zapraszam do zakładki "redakcja", gdzie każda z nas ma swoją rubryczkę z niepowtarzalnym opisem.

(c) terriblecrash

Do katalogu przynależy ponad sto blogów (dokładnie 105) w tym 60 prywatnych, 29 szabloniarni, a także 16 zawieszonych. Spis nawiązał współpracę ze szczęśliwą liczbą blogów, czyli trzynastką. Partnerstwo jest dla nas rzeczą ważną - wspieramy przez to innych, organizowane przez nich konkursy i inne imprezy. Czas na trochę statystyk, a dokładniej na źródła ruchu sieciowego.


Te 365 dni, które z wami spędziłam to był najlepiej wykorzystany czas jaki mogłam sobie zorganizować. Nie sądziłam, że osiągnę kiedyś to, co teraz mam. Nie miałam pojęcia, że katalog rozwinie się w tak dynamiczny i szybki sposób. Coś, co powstało z impulsu chwili istnieje po dziś dzień dobrze funkcjonując. Chciałam podziękować wspaniałej załodze: tym, którzy są od początku i tym, co niedawno dołączyli. Wspaniałej i niezastąpionej Yassmine za trud włożony w wygląd katalogu i za znoszenie moich wymyślnych wizji :) Najbardziej jednak jestem skłonna podziękować czytelnikom, którzy byli, są i mam nadzieję, że będą z nami przez kolejne lata. To dzięki waszym opiniom i krytyce jest tak, jak jest. Gdyby nie wasze wpisy to z pewnością katalog należałby do mojej listy blogów usuniętych, a tak przecież nie jest. Jeszcze raz ukłon w stronę czytelników - dziękuję, że jesteście ♥ Urodziny urodzinami, ale nie zwalniają nas z obowiązków. Dlatego też ja biorę się za informatora dziennego, a reszta redakcji za powierzone im obowiązki. Do następnego posta, enjoy!

9 komentarzy:

 1. Świetnie prowadzicie tego bloga i życzę kolejnego tak wspaniałego roku! Z przyjemnością tu zaglądam i zaglądać będę i chcę podziękować za tak wspaniałe miejsce jak ten katalog bo dzięki Wam życie w blogosferze jest łatwiejsze ;]
  Co do Villemo Evans szczerze to zastanawiałam się nad tym czemu zniknęła. Miała robić tu szablon i parę innych rzeczy i nagle cisza. Przypominała mi od samego początku (szablonami a także stylem pisania) dziewczynę która chciała byście usunęły ten katalog (inne też miały zostać usunięte) i byście wszyscy pracowali dla niej na skatalogowane.blogspot.com a dzisiaj tak wchodzę na skatalogowane klikam w drugi link (graphic-ambulance.blogspot.com) i znajduję komentarze próbne od Leech (czyli tej dziewczyny) klikam w jej profil bloggera a tam graphic-playground i opowiadanie Villemo o HP. Przypuszczenia się sprawdziły i jak widać to ta sama osoba ;] Nie wiem tylko czemu drugi raz próbowałyście z nią podjąć współpracę skoro już przy pierwszej próbie współpracy dała taki ładny popis ale zakładam że po prostu nie wiedziałyście że to ta sama osoba ;] Kolejny raz chciała narzucić swoją wolę i nie wyszło więc uciekła ;] To już jest chyba częścią jej stylu. Uważam że świetnie wychodzi Wam prowadzenie tej strony bez niej ;] Nigdy nie dajcie sobie narzucić czyjeś woli.
  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt!
  D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak moje podejrzenia były słuszne. Widzę, że dobrze znasz temat. Pamiętam, że wtedy kiedy miałyśmy z kilkoma innymi dziewczynami stworzyć jeden wspólny katalog, ja i White Robe (graficzny spis) wyłamałyśmy się. Jakiś czas później Villemo pojawiła się nagle z wielkimi ideami na bloga. Chciała się do nas wprosić. Zaproponowała to, co wcześniej czyli połączenie sił. Tym razem tylko z katalogiem graficznym. Cóż, nie zgodziłam się, ale to nie dlatego, że nie lubię dziewczyn z tamtego spisu, bo lubię - nic z tych rzeczy. Po prostu nie wyobrażam sobie tego chaosu jaki by panował. Pięć osób decydowałoby o wszystkim? Z resztą szkoda było mi mojego dorobku i tego, co przeżyłam z czytelnikami.

   Nie wiedziałam, że prawda jest taka zaskakująca. Wystarczyło parę kliknięć i sama bym do tego doszła. Ciągle odkładałam jednak tą sprawę na później. Kiedy Vill pierwszy raz do mnie napisała w mojej głowie rodziły się myśli, że ten styl pisania i słownictwo są mi znajome. A tu proszę, taka niespodzianka. Cóż, pozostaje mi podziękować, gdyż mogłabym wieki żyć w nieświadomości. Ja również życzę Wesołych Świąt Wielkiej Nocy spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Jej ale historia,pozdrawiam i podziwiam oraz życzę jeszcze kilkunastu tak cudowny(cudowniejszych) lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ciepłe słowa w imieniu całej redakcji.

   Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)

   Usuń
 3. Więc... Wszystkiego najlepszego Katalogu :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego Najlepszego i życzę więcej takich urodzin. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego najlepszego dla Katalogu Grafików. Cieszę się, że przy kolejnych urodzinach będę mogła wliczyć także swój wkład w jego tworzenie.
  No to teraz do roboty, żeby było co podsumować za rok. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ej, wzruszyłam się xD ♥ Najlepszego z okazji urodzin, mam nadzieję że katalog będzie z nami jeszcze długo długo :)

  OdpowiedzUsuń