Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Graphic Award 2014

Autor: Weronika

(c) Caudire

Dokładnie roku temu, piętnastego czerwca na forum Katalogu Grafików pojawiła się gala Graphic Award 2014, czyli przyznawanie nagród najbardziej zasłużonym grafikom. Tradycji stało się zadość, dlatego i w tym roku możecie wybrać szabloniarkę lub szabloniarza, która/y waszym zdaniem zapracował/a sobie na tytuł mistrza. W zeszłym roku wśród szabloniarni na pierwszej pozycji uplasowała się Szablonownica (43 głosy), za nią Fabryka szablonów (31 głosów), a natomiast honorowe trzecie miejsce zajęła Wyimaginowana Grafika(12 głosów). Z blogami prywatnymi było o wiele ciekawiej. Tytuł mistrza zyskał Terrible Crash (96 głosów!) - pomiędzy pierwszym, a drugim miejscem podium była ogromna przepaść licząca łącznie 62 głosy. Srebrny medal otrzymał Natt liv (32 głosy), a brąz Dusza Anayi (15 głosów). Jak widać liczba głosów jest w porównaniu do sond miesięcznych bardzo słaba. Katalog nie był wtedy za popularny, a zorganizowanie takiej akcji było skokiem na głęboką wodę. Po dwóch miesiącach istnienia nie mogliśmy liczyć na nawał czytelników. Drugim minusem był fakt, iż głosowanie trwało bardzo krótko, bo od 15. czerwca do 10. lipca - niecały miesiąc. Pamiętajmy, iż konkurs ten ma trzy etapy, dlatego tegoroczna edycja będzie troszkę obszerniejsza jeżeli chodzi o zadania i atrakcje. My tutaj gadu - gadu, a z pewnością wielu z was chciałoby się dowiedzieć na jakich zasadach działa gala oraz co można wygrać.

(c) Caudire


Graphic Award 2014 składa się z dwóch etapów: w pierwszym właściciele blogów prywatnych jak i szabloniarni zgłaszają swoje strony pod przeznaczonymi do tego zakładkami - nazwy są te same dlatego każdy powinien się zorientować. Kiedy będziemy mieć wszystkich w komplecie pojawi się sonda. Drugi etap polega na wyłonieniu zwycięzców w kategorii blog prywatny oraz szablonarnia z ankiety, które uzyskały największą ilość punktów. A co z nagrodami? Umieszczenie buttonów zwycięskich blogów w kategorii blog prywatny oraz szabloniarnia w pasku bocznym na rok. Darmowa reklama chyba każdemu się przyda. Jest więc o co walczyć!

(c) Caudire


W skrócie


Gdzie się zgłaszać? Zgłaszamy się na podstronie katalogu, a dokładniej na graphic-award-2014.blogspot.com - zapoznajmy się z regulaminem i publikujemy komentarz zgłoszeniowy pod odpowiednią zakładką.

Gdzie głosować? Gdy zbierzemy już wszystkie blogi, pojawi się sonda. Każdy będzie w niej mógł oddać tylko jeden głos na blog prywatny i szabloniarnię. O wszystkim jednak zostaniecie poinformowani.


Jeżeli macie pytania, zadawajcie je w komentarzach! Na każde z chęcią odpowiem. W konkursie mogą brać tylko te blogi, które przynależą do katalogu. Zgłoszenia zaś mogą być dodawane tylko przez administratorów. 

9 komentarzy:

 1. Trochę się dziwię - jest "Graphic Award 2014", a rok jeszcze się nie skończył...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rok się nie skończył, ale jesteśmy w połowie, prawda?

   Usuń
  2. Myślę, że etap trzeci jako powielnie etapu drugiego jest bez sensu. Dlaczego by nie rozstrzygnąć wszystkiego w jednym głosowaniu?

   Usuń
  3. W sumie racja: bezsensem jest powtarzanie czegoś dwukrotnie.

   Usuń
  4. Może i tak, ale przez kilka miesięcy może się coś zdarzyć. Trochę to nieprzemyślane. I zgadzam się z Aszą - trzeci etap jest bezsensowny.

   Usuń
  5. W zeszłym roku nikomu to nie przeszkadzało jak pamięć mnie nie myli, a w tym wszyscy się czepiają o.O


   M.

   Usuń
  6. Nie czepiam się, tylko wyrażam swoją opinię.

   Usuń
  7. Do anonima M.: Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię, a więc nie widzę problemu. Z resztą to dobrze, że czytelnicy piszą otwarcie o tym, co czują.

   Usuń
 2. Ciekawe, ciekawe. Zgłaszam się ;)

  OdpowiedzUsuń