Chat
zamknij

Ogłoszenie partnerskie


Już wkrótce Spis Graficzny otwiera swój pierwszy Wakacyjny Obóz! Możecie się szykować na wiele atrakcji i dobrej zabawy. Już teraz trwają zapisy, do których gorąco was zachęcam.  Nie ważne czy twoja graficzna przygoda się dopiero zaczyna czy nie – baw się z nami i przeżyj graficzną przygodę. Pozdrawiam i gorąco zapraszam
Administratorka Spisu Graficznego

15 komentarzy:

 1. A ja pytanie mam25 czerwca, 2014

  Może i banalne, ale jestem nowy, więc nie wiem. Czym różni się ogłoszenie tematyczne od partnerskiego? Z góry thx za odp. xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogłoszenie tematyczne jest to informacja, którą właściciel danego graficznego bloga przynależącego do spisu chce przekazać szerszej grupie odbiorców, a partnerskie to treść podsyłana przez administratorów blogów, z którymi współpracujemy :)

   Usuń
  2. A ja pytanie mam25 czerwca, 2014

   Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
   Pozdro!

   Usuń
 2. Dziękuję za dodanie ogłoszenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. MOŻE TERAZ ZRÓBMY POST NA TEMAT PRAC KTÓRE ZERŻNĘŁA FRUSTRACJA? XD BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem za tym, aby mieszać Frustrację z błotem, ale taki post jak ten o Nielivce, żeby po prostu powiedzieć jej, że to co robi nie jest dobre byłby na miejscu. Frustracja ma cały komplet prac zrobionych na wzór szablonów Yass. Kurde no, można się zainspirować jedną pracą, drugą, ale dalej trzeba już tworzyć po swojemu, wyjść z tych schematów, które ktoś stworzył. Niektórzy chyba nie potrafią tego zrozumieć, zamiast tego wolą się oszukiwać, że to wcale nie jest podobne, że ten styl należy do nich a nie do kogoś innego...
   Szablon Frustracji: http://funkyimg.com/i/HbRb.png
   Czyż nie jest podobny do tego: http://img571.imageshack.us/img571/2113/e2gh.png ?
   Z tego samego szablonu Yass styl postów pojawia się u Frustracji w kilku innych szablonach:
   http://funkyimg.com/i/GeHj.png
   http://funkyimg.com/i/HbRa.png
   W tym szablonie:
   http://funkyimg.com/i/HbRa.png
   ramki i cały układ wzięła z tego szablonu:
   http://funkyimg.com/i/G1VL.png
   Kolejny szablon Frustracji zrobiony kropla w kroplę jak ten Yass:
   http://funkyimg.com/i/H4vB.png
   Nie sądzę aby ustawiła te wszystkie ramki identycznie i zrobiła identycznie pozostałe rzeczy bez patrzenia na oryginał:
   http://funkyimg.com/i/GaoN.png
   Sprawa jest warta poruszenia i nie po to by kogoś zgnoić, ale po to by nowi graficy wiedzieli, że tak nie można. Skoro pojawiają się osoby takie jak Nielivka i popełniają takie błędy jak kradzież, są w stanie coś takiego zrobić i nie czują się z tym źle, dopóki się nie wyda, to na pewno osób przeginających z odwzorowywaniem cudzych szablonów jest jeszcze więcej. Oczywiście wszystko bezkarne, bo jakże by inaczej ;C

   Usuń
  2. Ludzie dajcie sobie już spokój, bo to jak próbujecie człowieka zniszczyć jest żenujące.
   Jeśli macie do Frustracji coś, to dlaczego piszecie z Anonimów i dlaczego nie powiecie jej tego w twarz? Bo jak na razie to jesteście po prostu tchórzami, potrafiącymi cisnąć z anonimów.
   Brawo. :)

   Usuń
  3. Dajcie już dziewczynie spokój. Co zamierzacie tym osiągnąć? Chciałabym zobaczyć Twoje prace i przekonać się czy aby na pewno i Ty się na nikim nie inspirujesz :)

   Usuń
  4. A po co? Nazwie nas od ludzi którzy robią z niej szumowinę i temat się skończy. Problemem nie jest to że my nie chcemy z nią porozmawiać ale to że rozmowa nie odniesie żadnego skutku bo Frustracja nie chce słuchać. Ona wciąż wciska ludziom kit, że to wszystko wymyśliła sama a to nieprawda. Chcesz dowodu Rosesyllo? Z tego co wiem cały czas ślepo wierzysz w jej niewinność. Chcesz się zaskoczyć? Wypakuj jakiś szablon Frustracji i zobacz co jest w środku ; ) Wszystko robi tak jak Yass, nawet pliki szablonu są tak samo podpisane, instrukcja w notatniku zawiera krok po kroku te same rzeczy... Nie wmówisz mi że Frustracja czyta jej w głowie i udało jej się telepatycznie ułożyć kilkadziesiąt elementów w tej samej kolejności co Yass. Nie wymyśliłam sobie tego wszystkiego zobaczyłam to na własne oczy i się przeraziłam.
   Bo widzisz to nie jest tak że ktoś na siłę próbuje kogoś zniszczyć. Oskarżenia nie padłyby na Frustrację gdyby nie dała do tego powodów. Myślisz że ktoś z głowy sobie wymyślił że akurat do Frustracji się przyczepi? Że ktokolwiek ma myśli w stylu "pomyślmy kogo u dzisiaj zniszczyć, ah może tak Frustrację"? Przecież nikt więcej by już o tym nie wspominał gdyby oskarżenia rzeczywiście były bezpodstawne. Ale nie są i wystarczy się przyjrzeć i sprawdzić pewne rzeczy. Myślisz że ludzie są tak durni że kupią każdą plotkę bez jej sprawdzenia? Otóż nie. Zawsze sprawdzają czy to prawda i najczęściej się przekonują o racji osoby która oskarżała, a jeśli się nie przekonują do tego że to prawda to znaczy że wolą tego nie widzieć bo tak jest łatwiej a to rozwiązanie nie jest wcale lepsze.

   Usuń
  5. Goody y można się inspirować ale nie można przeginać. Nieładnie jest też być bezczelnym a w poruszonym temacie występuje jedno i drugie: przegięcie i bezczelność.

   Usuń
  6. O matko. Znowu się zaczyna. Co się z Wami dzieje? Nie macie nic lepszego do roboty? Frustracja jest wspaniałą szabloniarką i jej prace są oryginalne. Yass to wzór do naśladowania dla prawie każdej szabloniarki. I graficzny świat jest ogromny. Każdemu można zarzucić zrzynanie prac od Yass, Anusi czy innej szabloniarki, która po prostu zna się na rzeczy -.-. Dajcie jej święty spokój.

   Usuń
  7. Pozwolę przytoczyć cytat "Pomysły można ukraść, ale wykonania i pasji już nie." :) W dodatku myślałam , że grafika ma być dla nas zabawą, a nie wzajemnym potępianiem się. Policja? Proszę przyjechać na blogspota ;-;

   Usuń
  8. A ja uważam że jest w tym więcej prawdy niż zwykłej złośliwości. Prace Frustracji kiedyś były oryginalne. Teraz już nie są.
   Moim zdaniem Frustracja sama się o to prosi. Gdyby wciąż nie wmawiała wszystkim że styl jest jej i że nikogo nie naśladuje to już dawno wszyscy daliby jej spokój. Zobacz Nielivkę. Przyznała się i wszyscy jej wybaczyli. Tak czy nie? Frustracja mogłaby zrobić tak samo, przeprosić i zacząć od nowa, wrócić do swoich dawnych prac. Ale nie chce bo zazdrość jest silniejsza. I po co? Przecież jej poprzednie prace były fantastyczne. Kto by pomyślał że Nielivka z Kropli Sztuki nowa osoba w blogosferze będzie miała więcej odwagi niż tak znana Frustracja.

   Usuń
  9. http://kropla-sztuki.blogspot.com/2014/06/05-all-we-are-is-dust-in-wind.html
   Tutaj padł ciekawy komentarz. Warto przytoczyć. Cytuję:
   "Uważam, że nie tylko ramki są podobne. Ciekawe, że dostrzegasz to i nie jest Ci z tym ani trochę źle. Skoro tak bardzo chcesz być oryginalna to czemu robisz coś tak jak ktoś? I dlaczego Ci to nie przeszkadza?
   Prace Yassmine się zmieniły, bo jak każdy zmienia swój styl. Ale ona nikogo nie naśladuje. Każdy nowy szablon który tworzy jest tu nowością i absolutnie można powiedzieć, że czegoś takiego nie ma nigdzie. Nie można powiedzieć, że jej szablony są podobne do szablonów kogokolwiek. Ty nie stworzyłaś niczego czego byśmy już nie widzieli wcześniej u niej. Jeśli ktoś Ci mówi, że Twoje szablony są podobne to dlaczego nie potrafisz tego przyjąć do świadomości? Upierasz się, że wyuczyłaś się nowych kodów. Jakich kodów? Nauczyłaś się na pamięć tych z szablonów Yass? Przecież każdy szablon trzeba napisać od postaw (przynajmniej każda dobra szzabloniarka powinna tak robić), a Twoje szablony nie zawierają żadnych nowych czy zaskakujących elementów, więc gdzie są te nowe kody? To są te same kody, których używałaś wcześniej jeszcze wtedy gdy Twoje szablony były Twoje i nie przypominały cudzych. Tylko teraz używasz ich w ten sam sposób jak ktoś.
   Powiedz, dlaczego te szablony nie są podobne do szablonów innych grafików:
   http://kerubit.deviantart.com/art/HunHan-426467991?q=gallery%3AKerubit%2F38220902&qo=12
   http://kerubit.deviantart.com/art/HinataxNaruto-428078834?q=gallery%3AKerubit%2F38220902&qo=10
   http://kerubit.deviantart.com/art/Dream-on-411014436?q=gallery%3AKerubit%2F38220902&qo=15
   Ten natomiast:
   http://kerubit.deviantart.com/art/Monsters-are-real-449369137?q=gallery%3AKerubit%2F38220902&qo=6
   już jest podobny do tego:
   http://funkyimg.com/i/GaoN.png
   Frustracjo, Yassmine ma na swoim blogu 516 tekstur i mogłaś użyć każdej z pozostałych 515, ale Ty użyłaś tej samej: w tle są dokładnie te same elementy. Ale tu już nawet nie chodzi o to, że do tła całego bloga użyłaś tych samych tekstur co Yass. Kiedyś używałaś zupełnie innych czcionek i też świetnie wyglądały. Nie rozumiem dlaczego teraz używasz takich jak Yass i to w ten sam sposób. Czy w ramkach tekst koniecznie musi być o tyle samo mniejszy niż w postach? Bo u Yass jest dokładnie to samo. Widać, że teraz w swoich pracach przywiązujesz uwagę do takich szczegółów ale czemu te detale bierzesz od innych? Czy statystyka musi koniecznie tak wyglądać? Czy obserwatorzy muszą być pod postami? Czy ramki muszą mieć takie samo tło jak u Yass? Mogłaś zrobić kolor, a uparłaś się na przezroczyste.
   TO NIE SĄ NOWE WYUCZONE KODY. Kody są te same co wcześniej tylko wybierasz takie ich rozwiązania jak ktoś. Mogłaś ustawić inaczej ramki żeby układ nie był identyczny, mogłaś dać inne tło niż półprzezroczyste, mogłaś pozostać przy swoich dawnych czcionkach. Mogłaś zrobić tu mnóstwo rzeczy żeby to nie wyglądało jak szablon Yass. Nie rozumiem dlaczego ktoś kto chce być oryginalny robi świadomie takie rzeczy bo to z całą pewnością oryginalności zaprzecza. (...) Twórz Frustracjo. Ale porzuć coś co stworzył ktoś inny. Wróć do dawnych szablonów i je udoskonalaj. Te były Twoje: oryginalne tak jak prace Yass. Jedyne w swoim rodzaju i tego powinnaś się trzymać."

   Usuń
  10. Zaczarowana jak wytłumaczysz podpisywanie elementów szablonu w paczce i instrukcję w notatniku?
   "Wypakuj jakiś szablon Frustracji i zobacz co jest w środku ; ) Wszystko robi tak jak Yass, nawet pliki szablonu są tak samo podpisane, instrukcja w notatniku zawiera krok po kroku te same rzeczy..."
   Sprawdzałam i niestety to prawda.

   Usuń