Chat
zamknij

Wyniki konkursu "kwiaty, wszędzie kwiaty"


Witajcie! Mamy już dziesiąty czerwca, a więc czas na długo wyczekiwane przez was wyniki konkursu "kwiaty, wszędzie kwiaty". Wielu z was zakładało, że zgłosi się do konkursu, lecz w sumie napłynęły do nas jedynie trzy prace. Mówi się trudno. Był mały problem z graficzką, która zgłosiła się do konkursu, podesłała link do posta z szablonem, ale... takowy został usunięty. Postanowiłam, że nie będę się wysilać. Może autorka stwierdziła, że wycofa się z konkursu? Mogę tylko spekulować. Tak czy siak, (prawie) każda redaktorka wypowiedziała się na temat poszczególnej pracy, a zwycięzcy zdaniem autorek zostali wyłonieni. Pamiętajcie jednak, że tylko i wyłącznie wy możecie zdecydować, który szablon powinien wygrać. Już teraz zapraszam was do wzięcia udziału w ankiecie. Link do takowej znajdziecie na dole notki.

http://imageshack.us/scaled/landing/196/hy3s.png

Przypomnijmy sobie założenia konkursu: waszym zadaniem było stworzenie szablonu pełnego kwiatów, takiego symbolu wiosny, który idealnie oddawał wasz humor związany z poprawiającą się aurą za oknami. Prace publikowaliśmy w poście na swoich blogach, a następnie pod notką umieszczaliśmy do takowego link. Prosiłam także, by na wstępie notki zamieścić te słowa: Biorę udział w konkursie "kwiaty, wszędzie kwiaty!" organizowanym przez Katalog Grafików. Wyniki początkowo miały być opublikowane 1 czerwca, lecz ta data została przesunięta na 10 czerwca. Prace oceniać miała cała załoga katalogu! Każdy miał szansę wyrazić opinię. Mieliście miesiąc na zrobienie szablonu i wstawienie go do notki. Na najlepszą pracę czeka darmowa reklama bloga w prawym pasku bocznym na równiutki miesiąc. 


Monika4451Ogólnie bardzo mi się podoba. Konkretny i czytelny układ. Grafika jest spójna kolorystycznie i kompozycyjnie. Obecność kwiatów można odhaczyć. ;) Co do minusów: tło komentarzy nie pasuje, błąd (->flowers) i niewidoczność napisu. Można było spokojnie go umieścić niżej i bardziej wyeksponować.

Bommie: Duży plus za kolorystykę i CSS, bardzo mi się podobają. Tylko uważam, że przesadziłaś z ilością kwiatów na nagłówku, a napis jest mało wyraźny.

Vero nike: Odważne połączenie kolorów, ale jak najbardziej dopuszczalne. Kocham pomarańcz, a ty zaczarowałaś mnie swoim szablonem. Minus? Tak, jest jeden. Tła kart nie komponują się z resztą. Przyciemniłabym je trochę. Nie zważając na to, piątka się należy!

Latte: Bardzo lubię ciemne kolorystyki, wychodzę jednak z założenia, że nie pasuje ona do wiosennych klimatów. Osobiście bardziej wtopiłabym stocki i zmieniła czcionki w napisie. Do CSS się nie przyczepię, bo nie ma do czego :)


Monika4451: Świetna, magiczna. Zieleń jest bardzo hipnotyzująca. Dodałabym kilka tekstur i więcej stocków, bo widzę ich tutaj 2 + kwiaty. Poza tym wszystko w porządku. 

Bommie: Bardzo ładna kolorystyka, która przypomina nam o zbliżającym się lecie. Jedyna rzecz, która nie przypadła mi do gustu to kolor kolumn.

Vero nike: Zahipnotyzowała mnie ta zieleń na nagłówku. Naprawdę, niesamowita wyrazistość kolorów, pięknie! Jedynym błędem, do którego mogę się doczepić to niepasująca kolumna (wolałabym coś ciemniejszego).

Latte: Mimo, że nie za bardzo lubię kolor zielony, ten szablon skradł moje serce! Modelka bardzo fajnie "wybija się" kolorem spośród zielonych stocków i chyba to nadaje pracy tej "wyjątkowości" :) CSS w niektórych momentach jest "ciężki", a w niektórych delikatny, co nie pasuje do delikatnej grafiki. Mimo tego szablon jak najbardziej zasługuje na wygraną!


Monika4451: Jedyny przypadek ciemnego nagłówka z jasnym blogiem. Odważnie i zdecydowanie. Podoba mi się, obecność kwiatów niepodważalna. Możliwe, że wyglądałoby lepiej, gdyby potraktować tło i nagłówek topazem. Napisu trzeba szukać. 

Bommie: CSS jest prosty, ale mi się podoba, lecz do szablonu powinnaś wprowadzić więcej różu oraz fioletu i tak jak w przypadku pracy z numerem 1 napis jest nie wyraźny.

Vero nike: Nagłówek za słodki jak dla mnie. Za dużo różu. Nie przepadam za tym kolorem, niestety - każdy ma swoje gusta. Niezbyt skomplikowany CSS i prostota, to lubię!

Latte: Cóż, grafika prosta - stock z kwiatami i model. Niby taki banał, a mnie się podoba :) Jednak całość psuje "pstrokate" tło, które nijak pasuje do nagłówka, do tego te kwiatki kojarzą mi się z wakacjami na Hawajach, nie z wiosną. CSS niezbyt zróżnicowany, choć mogłabyś trochę poszaleć :-)

Podium według Monika4451

I-sze miejsce: praca nr 1
II-gie miejsce: praca nr 3
III miejsce: praca nr 2

 

Podium według Bommie 

I-sze miejsce - praca nr 2
II-gie miejsce - praca nr 1
III-cie miejsce - praca nr 3
http://imageshack.us/a/img689/8500/ubc6.png 

Podium według Vero nike

I-sze miejsce - praca nr 2
II-gie miejsce - praca nr 1
III-cie miejsce - praca nr 3Podium według Latte

I-sze miejsce - praca nr 2
II-gie miejsce - praca nr 1
III-cie miejsce - praca nr 3

LINK DO SONDY - klik 


Pewnie dziwicie się, dlaczego nie ma wypowiedzi Natalie. Cóż. Pisałam do niej wielokrotnie, ale dziewczyna chyba nie zagląda zbyt często na skrzynkę mejlową. Mówi się trudno. Przypominam, że powyżej znajduje się link do sondy. Zdecydujcie. kto powinien wygrać. Wyniki 24. czerwca!

2 komentarze:

  1. Teraz wychodzi na to, że jestem jakaś inna, czy co? Ale szczerze mówiąc - wybór jest trudny. Czytelnicy jednak wiedzą najlepiej, co się im podoba. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cóż, każdy ma inne gusta i warto to docenić :) Popieram, wybór trudny. Mam jednak nadzieję, że czytelnicy zdecydują sami - oni wiedzą najlepiej! W dodatku z tego, co widziałam rano największą liczbę głosów ma praca nr 2 :)

      Usuń