Chat
zamknij

Czwarta zabawa integracyjna

(c) sygnaturka autorstwa Insolatte

Cześć. Z tej strony hejter, Kot hejter. Przybywam z nową zabawą. Na wstępie dodam, że jeżeli jesteście poetami-amatorami lub profesjonalnymi pisarzami to jest ona dla was. Dziś będziemy wierszyk układać. Wesoły. By nam się humorek poprawił. Widzicie co się dzieje wokół nas... Ukraina, agresja Rosji, Kot hejter prawdopodobnie otworzy bloga, tyle zła, przestępstwa, dżihadyści, Kot hejter i blogowanie, Krym, Rosja, Ukraina i tak w kółko. Ah, no i jesień za oknem. To kolejny powód, dla którego powinniśmy na swoich uroczych twarzyczkach wywołać uśmiech.

(c) sygnaturka autorstwa prettysmilex

Zabawa jest prosta. Ja rozpocznę wiersz jednym wersem, a każda kolejna osoba dodaje następny. Osoba trzecia dodaje linijkę trzecią, która w dodatku musi rymować się z pierwszą. Chodzi o rymy krzyżowe - "ab, ab". Obczajacie? Tematyka dowolna. Puśćcie wodzę wyobraźni :) Przykład: Kasia szklankę piła mleka. Stłukła ją po drodze. Na podwórku pieseł szczeka. Szkło zostało w nodze. Zaczynamy? Pamiętajcie, że wersy mogą być kompletnie ze sobą niezwiązane tematycznie - wtedy będzie ciekawiej :)

Tak swoją drogą, ja wymyślam zabawy, ale jeżeli macie swoją ideę, którą chcielibyście się podzielić to piszcie śmiało. Czy to na fanpejdżu, czy na szałciku - masz pomysł na zabawę? Podziel się :) Każdą propozycję rozpatrzę!

Poszedł kotek do doktora...

5 komentarzy:

 1. Bardzo go bolała głowa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była tam też myszka chora

   Usuń
  2. A doktorem była sowa...

   Usuń
  3. Myszka duży problem miała...

   Usuń
 2. Więc przed kotem się schowała...

  OdpowiedzUsuń