Chat
zamknij

Kroniki graficzne - animacje

 
(c) Evelyn 

Niby jest wolne, a ja nie wiem, gdzie ręce włożyć. Tak sobie siedzę i myślę "Co jeszcze?". Nawet nie wiecie jak nisko mi szczęka opadła, kiedy się zorientowałam, że minęły dwa tygodnie i czas na kolejny wpis z serii "Kronik graficznych"... Zobaczymy, może uda mi się skleić to przed północą. :) Najpierw pokażę Wam, co dostałam w związku z ostatnią odsłoną o fanikonach. 


(c) Zielony Kociak - panda-graphics 

(c) Mrs.Punk - gallerygold
Bardzo, bardzo, bardzo Wam dziękuję! Miło wiedzieć, że jest tam ktoś po drugiej stronie. :) 

Dzisiaj temat będzie dość prosty: animacje. Przyjrzę się po prostu niektórym zastosowaniom gifów. Wtapianie ich do nagłówków czy sygnatur (tak jak widzimy dzisiaj) raczej nie wchodziło w grę. Chociaż to, co zrobiła powyżej Evelyn byłoby możliwe. 

  
(c) PattiBabiie - listopad 2012

Natknęłam się na coś takiego, podpisane jako "animowane avatary". Specjalnie nie pokazałam tego w poście o ruchomych ikonkach, bo tam nie pasowało. Jak to ustawić na avatar? Chyba na jakimś forum, które nie zmienia wymiarów. Po otworzeniu w nowej karcie powinniście zobaczyć oryginalny rozmiar. 

  
(c) jw. 

Naprawdę mi się spodobała ta grafika. Gif opatrzony sporą ilością dodatków: kwiatków, wzorków, zwierząt, zegarów, kokardek w wersji psd. Insolatte również w ten sposób "składa" swoje prace, ale są one całkiem inne, mają inny charakter i wydźwięk. 

 
(c) jw. 

Na dzisiaj to tyle. Krótko i na temat - jak lubię. W komentarzach napiszcie z jakimi zastosowaniami animacji się spotkaliście kiedyś. Nie pokazałam Wam tutaj tych najprostszych gifów (czasem z tekstem), chciałam się skupić na tych nieco bardziej skomplikowanych. Zaliczają się do nich ikonki z pierwszego postu. Spora zabawa z ruchomym obrazem zaczęła się wraz z gliterami. Ale ja nie o tym. Przepraszam za moją sklerozę, zdążyłam. :) Jeśli chcecie, możecie podsyłać prace w powyższym stylu - z pewnością pokażę je za dwa tygodnie. Pozdrawiam! 

4 komentarze:

 1. I ♥ Panda 8D Postaram się zrobić coś na następny post, bo takie prace mają coś w sobie - niby proste, ale ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej. Chciałabym poinformować ,że Dark Dream wraca do żywych.=)

  + Prosiłabym o umieszczenie ogłoszenia:
  button
  Dark Dream wraca do żywych.Z tej okazji 17 listopada o godz. 20:30 odbędzie się impreza graficzna pod tematyką zieleni.

  Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pandziepandzie. <3
  Fajny temat kronik. :) Juuuż coś podesłałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam! Prosiłabym o umieszczenie mojego małego ogłoszenia:
  Lady Spark w końcu ułożyła sobie wszystkie sprawy i wróciła do świata grafiki! Pojawił się właśnie pierwszy post na Graphic Rhythm oraz możliwość zamówienia szablonu. Zapraszam!
  Link do buttona: http://i61.tinypic.com/168sqs5.png
  Prosiłabym, żeby nazwa bloga była zalinkowana: http://graphic-rhythm.blogspot.com/
  Pozdrawiam, Lady Spark

  OdpowiedzUsuń