Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Kroniki graficzne - kształty

Autor: monika4451

 
(c) Jane

Przybywam do Was z piątym odcinkiem "Kronik graficznych". Uwierzycie, że kolejne wydanie będzie w czasie świątecznym? Czas naprawdę szybko biegnie i można tylko żałować rzeczy, których się nie zrobiło. Zazdroszczę tym, którzy mogą cieszyć się z efektów swojego zaangażowania - w jakiejkolwiek sferze życia. Ja czasu nie liczę, bo nie nadążam... 

Tradycyjnie najpierw Wasz wkład w ten post. Ostatnio tematem był przypinki. A nawet udało się dotrzeć do ich wzoru w formie psd (dzięki pomocy Szkieletu Smoka). Nie jestem w stanie pokazać Wam wszystkiego, co dostałam, bo wpis ten nabrałby rozmiarów przeglądu, a nie to jest moim zamiarem. Dlatego pozwoliłam sobie wybrać po dwie przypinki każdego autora - będzie przejrzyście i estetycznie. Uwierzcie mi po prostu na słowo, że wszystkie są cudne. :)

  
(c) Szkielet Smoka - panda-graphics (?) 

  
(c) Vanes - panda-graphics 

I można spokojnie przejść do dzisiejszego tematu, czyli do kształtów. O co mi chodzi? W pewnym momencie grafikowania ktoś wymyślił, że gotową pracę można ciekawie przyciąć. Wiadomo, że początkowo podlegały temu zwykłe zdjęcia z kilkoma filtrami. Mam przynajmniej taką nadzieję, że te fotki były najpierw jakoś przygotowywane i indywidualizowane.
  
Bardzo mi się spodobała ta animowana śnieżynka. Przypomina mi, dlaczego lubię zimę. :) Mam nadzieję, że będzie tak padać przez święta aż do Sylwestra.
Wspomniałam, że można przyciąć gotową pracę. Nie będę teraz nic wklejać. Odsyłam Was do galerii bloga indiesynth. Wybierzcie pierwszy lepszy tutorial z góry i  spójrzcie, co znajduje się na jego dole. Nie twierdzę, że jest to jedyna taka galeria czy tylko Royalrockin tak prezentuje swoje prace. Po prostu pamiętam, że można tam coś takiego znaleźć.
  
Powyżej coś ciekawego: literka z patternem. Dawno nie widziałam u nas czegoś takiego. A szkoda, bo prezentuje się naprawdę fajnie i schludnie, bo wzór jest ograniczony konturem znaku, dodano też subtelny cień. Dbałość o szczegóły to pierwszy krok do udanej pracy, nieprawdaż?
 
Na koniec oczywiście macie zadanie domowe. :) Wierzę w Waszą wyobraźnię, bo zadziwiacie na każdym kroku. Jednakże podaję dwie instrukcje, które zakładają różne sposoby wycinania: na podstawie zaznaczenia (kształtu) oraz pędzla

Na prace czekam do 24 grudnia, chociaż w czwartek też możecie coś podrzucić. :) Tematyka dowolna! Naprawdę doceniam Wasze zaangażowanie, ale nie wysyłajcie tony obrazków, bo mam później dylemat, co pokazać - niekoniecznie w zgodzie z autorem, który uważał za bardziej udaną pracę numer dwa. Co innego, gdy dostaję kilka wersji (kolorystycznych czy kompozycyjnych) jednej pracy. Pozdrawiam!
źródła powyższych (niepodpisanych) prac: klik, klik, klik, klik 

5 komentarzy:

 1. Bueh... Byłam przekonana, że zostawiłam tu już komentarz.
  Przede wszystkim przepraszam, że nie wyrobiłam się z moimi przypinkami. Fajnie, że dziewuszki z Pandy zdecydowały się odrobić pracę domową.
  Mam nadzieję, że po poprzednim moim nieprzygotowaniu, pani profesor będzie mogła obejrzeć moje zmagania z kształtami już wkrótce.

  Fajny temat na kroniki. :)
  W ogóle lubię tę Twoją serię. ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby nie załoga Pandy musiałabym sama coś robić do tych wpisów, chyba. Więc jestem bardzo wdzięczna za Wasze zaangażowanie. Pani profesor? No niech będzie. Bardzo dziękuję, nie dotarliśmy jeszcze nawet do połowy materiału. :)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosiłabym o umieszczenie ogłoszenia następującej treści:

   http://i.imgur.com/GyhQb4T.png
   Chciałbyś żeby bleachowa wykonała dla Ciebie szablon, ale nigdy nie możesz trafić na otwartą kolejkę?
   Wydaje Ci się, że Vanes marnuje się w tematyce M&A i powinna zrobić pracę z gwiazdami Disneya?
   Według Ciebie Amnezja i Zielony Kociak sprawdziłyby się w tematyce fantasy?
   Ekipa z Panda Graphics przygotowała z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia prezent właśnie dla Ciebie!
   Wejdź na PANDĘ, kliknij na prezent i poznaj szczegóły gwiazdkowej niespodzianki.
   Śpiesz się, masz czas już tylko do 19 grudnia!

   Usuń