Chat
zamknij

Kroniki graficzne - obrazki 300x200

 
(c) Lady Spark 

Święta jeszcze trwają, więc pokusiłam się o odpowiednią sygnaturkę na wstęp. Dni nieubłaganie uciekają, a ja (zamiast odliczać do końca roku) przejmuję się obowiązkami szkolnymi, za które tak trudno się zabrać siedząc przy makowcu i pierniku. :) Uważam, że nieco beztroski chociaż raz w roku się każdemu należy. Dlatego też korzystajcie ile się da! Wracamy jednak do tematów graficznych i kolejnego odcinka "Kronik...". 


Niestety nikt nie przysłał prac, więc... ekhem, ekhem. Przygotowałam jedną marną animację. 
 

Przejdźmy do dzisiejszego tematu, jakim są obrazki o wymiarach 300x200 pikseli. Mam nadzieję, że nie jest to dla Was kompletnie obca forma graficzna. Przez baaardzo długi czas pełniły one na onecie funkcje naszych sygnatur.
(c) art-world - sierpień 2010

Rozróżniamy proste formy: tutaj mamy blend (o którym jeszcze będziemy mówić) z napisem. Trzeba przyznać, że biała pustka między postaciami nie prezentuje się najlepiej, ale przez ostatnią godzinę naoglądałam się o wiele gorszych tworów, więc ten mi się naprawdę podoba. Na pewno można po prostu przyciąć zdjęcie i nawet pominąć napis - nie ma jednak sensu Wam czegoś takiego w ogóle pokazywać. Wasza wyobraźnia jest doskonała, tworzycie przecież tak cudowne prace... ;)

 
(c) art-world - lipiec 2010

Lecz tworzenie obrazków może być również bardziej skomplikowane i wyglądać naprawdę ciekawie. Nie raz należało się wykazać przy łączeniu elementów. Naturalne było wykorzystywanie zdjęć z tej samej sesji. Tło najczęściej było wtedy podobne lub wręcz takie samo. Do dzisiaj posiadam takie zapasy, foldery z jedną sesją po 20 zdjęć. I jak to wykorzystać? Już nauczyłam się wybierać kilka z nich i resztę wyrzucać... Może ktoś z Was kojarzy blogi Gun, Sesyjki albo Sesjarnię (której linki nadal działają!)? To największe skarbnice - stąd pochodziły fotki do naszych prac. Nowo dodaną sesję było widać na wielu blogach, bo każdy się na nią rzucał i wykorzystywał na swój sposób.

 
(c) moje ;)

Ewentualnie czasem zdarzało się, że zagorzali fani odwiedzali ogromne galerie fanowskie, o matko! Sama dzisiaj rzadko tam zaglądam z obawy, że nie wyjdę. :) Czasem dla zamówienia, ale to wszystko. Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi wspomnieniami! Mogłabym pisać bez końca, a przecież nie o to chodzi. 

Tak, dziś znów otrzymacie zadanie. Nieprzygotowania już w większości wybrane, więc spodziewam się fali napływających prac domowych. Proszę Was o wykonanie obrazka 300x200 z przynajmniej dwoma postaciami i tekstem. Interpretacja dowolna. :) Czekam na prace do 8 stycznia i kilka godzin więcej. Pozdrawiam! 

5 komentarzy:

 1. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z taką formą prac. Chyba jestem za młoda na takie rzeczy. :D Poza tym, im mniejszy rozmiar tym gorzej prace mi wychodzą, więc raczej pozostawię innym pole do popisu. ;)

  PS:
  Proszę od dodanie małego ogłoszenia:
  kod do buttonu
  Szczęśliwego Nowego Roku! Zapraszam każdego na mój blog Starved Souls po noworoczną paczkę dodatków graficznych. Więcej szczegółów w najnowszej notce!
  Ariana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też jestem jakaś nie tego, bo do teraz nie rozumiem, po co mi jakiś kod? Jakby nie można było podać linku do buttonu... Ogłoszenie dodane! :)

   Usuń
  2. Chciałam, by był podlinkowany ;)
   Dziękuję za dodanie!

   Usuń
 2. Też nie spotkałam się z taką formą graficzną choć pamiętam blogi na onecie ale bardziej te poświęcone portalowi ''poszkole.pl'' i tworzeniu tam stron. W sumie dzięki temu miałam styczność z CSS chociaż nie byłam tego do końca świadoma.

  Pozdrawiam [ diaphanerose.blogspot.com ]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poszkole,pl - pamiętam, jak wszyscy za tym szaleli. Teraz strona chyba świeci pustkami :)

   Usuń