Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Kroniki graficzne - tekstury bokeh

Autor: monika4451

(c) Invisible 

Starałam się wybrać jakąś pozytywną kolorystycznie sygnaturkę na wstęp, co by sobie i Wam poprawić humor. Witam w kolejnym odcinku kronik. Pominęłam po prostu jedną z dat publikacji i przeszłam do kolejnej. :) Tekst, który początkowo się tutaj znajdował czcił ferie, które trwają u mnie już prawie tydzień. Jeeej! 

Na początek przedstawiam prace, które dostałam w związku z ostatnią odsłoną o blendach. Cieszę się na ten odzew i bardzo spodobała mi się Wasza grafika (chcę więcej!) :)


(c) Scar - scargraf

(c) Zielony Kociak - panda-graphics

(c) Zaula - dark dream
Dzisiaj temat łatwy i przyjemny, a nawet ciekawy. Zajmiemy się teksturami bokeh. Czym? Czyta się: boke. :) Określenie pochodzi z fotografii i oznacza rozmazanie elementów (lub pokazanie ich nieostrości, whatever) poza obszarem ostrości. Na zdjęciach (na pewno tych amatorskich) nie wygląda to tak, jak Wam za chwilkę pokażę. Wtedy mamy do czynienia po prostu tylko i wyłącznie z rozmazaniem, czasem smużeniem. "Profesjonaliści" uzyskują efekty zbliżone do naszych tekstur, ale trzeba w tym trochę posiedzieć. Ogółem: światło w oddali zamienia się w kółeczka i robi za tło (btw bardzo fajne tło), a rzecz na pierwszym planie jest ładna i wyraźna.

 >> 
Ale ja nie o zdjęciach tylko o teksturach. Niespecjalnie nadaje się takie coś na tło - raczej przeszkadza w składaniu elementów. Za to użycie tego na wierzchu pracy na ekranie (mnożeniu odwrotności) lub podobnym ustawieniu, stanowi naprawdę fajny dodatek. Powyżej przykład, który jeszcze jakimś cudem wygrzebałam w odmętach mojego dysku (tak naprawdę mam niezły porządek, ale tak lepiej brzmi).

 
Macie możliwość zobaczenia różnych typów bokeh typowo teksturowych. Większe, mniejsze - nawet wielokolorowe. Co kto woli, po prostu. Istnieją wersje zwykłe, ale też częściowo rozmyte (pierwsze poniżej). Niezłe cuda z tym można wyrabiać.

  
Na mnie osobiście największe wrażenie robią tekstury, na których kółeczka mają różne rozmiary i różną przezroczystość. Chociaż istnieje sporo odstępstw - uwierzcie, że czasem zdarzają się tak magiczne odmiany, że o wszystkich regułach i preferencjach się zapomina. :)

Długo się zastanawiałam nad zadaniem domowym. Mój pierwszy bokeh powstał w Paintcie a potem został zedytowany w PhotoFiltre. Ale znajdziecie w internetach (chociażby pytając wujka Google) tutoriale do wykonania go w Photoshopie. Zróbcie więc teksturę/tapetę bokeh z dowolnej instrukcji (proszę dołączyć jej link). Macie czas do 19 lutego. Prace przesyłać możecie na katalogowego maila lub bezpośrednio do mnie. Miłej zabawy! 
*tekstury pochodzą z moich zasobów, nie mam zielonego pojęcia kto je wykonał 5 lat temu... *

1 komentarz:

  1. Takie teksturki bardzo łatwo zrobić samemu przy pomocy zwykłego aparatu :> Mam milion takich więc w końcu wezmę udział i coś wyślę :D

    OdpowiedzUsuń