Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Wyniki noworocznego konkursu

Autor: monika4451

(c) Chedey 

Już widzę te miny: no w końcu wyniki! :) Jak by to wyglądało, gdyby zgłosiło się więcej blogów? Nie wiem. Prawdopodobnie miałybyśmy większą motywację, ale i tak zajęłoby to sporo czasu. W styczniu kontakt z kimkolwiek graniczył z cudem, dlatego cieszę się, że w końcu skompletowałam wszystkie oceny i mogę ogłosić, kto wygrał. Bardzo doceniamy nawet tak skromny odzew, jakim cieszył się ten konkurs - będę nadal próbować Was zaangażować. :) Przejdźmy do konkretów... 


Do konkursu zgłosiły się trzy blogi, ale tylko dwa opublikowały notkę. Zawsze coś. :) O miano najlepszego wpisu powalczą: Rockmenowa oraz Dark Dream. Decyzja wcale nie jest łatwa, a oceną zajęła się załoga Katalogu. Starałam się zalinkować w tekście prace, o których wspominamy; część też zobaczycie bezpośrednio... No to po kolei! 
Główna zasada konkursu: notka musi zawierać co najmniej 15 prac w minimum (!) dwóch rodzajach, które wybieracie z podanych: ikonki, sygnatury, nagłówki, szablony, bannery, tekstury, tapety. 


OCENY NOTEK KONKURSOWYCH Notka na blogu Rockmenowej ukazała się 9 stycznia. Można znaleźć w niej bazy do ikon, nagłówki, sygnatury, ikonki, speedarty, stocki oraz koloryzacje. Mamy tutaj 27 prac zgodnych z założeniami konkursu. 
Kot Hejter: Zacznę od Rocki. Wszystkiego jest tak dużo: naładowałaś do notki naprawdę spore ilości ikon i sygnaturek, a ja musiałam obejść się smakiem i zadowolić kilkoma nagłówkami. Szkoda. Ok, pojmuję, że liczyło się to, aby osiągnąć limit wymaganych prac, ale jakim kosztem? Nakazano nam oceniać jakość, a nie ilość. Myślę, że to będzie miało znaczenie w punktacji końcowej. Z całego posta powstałego na potrzeby konkursu noworocznego najbardziej podobają mi się najmniejsze jego cząsteczki, czyli ikonki. Te z gifami naprawdę wymiatają! :D Nie wiem co naszło cię na Conchitę. Czytając komcie doszłam do wniosku, że starasz się być tolerancyjna. Miły gest, really :) Jak już wcześniej pisałam, musiałam obejść się smakiem. To, na co liczyłam i o co się modliłam, aby było tego najwięcej, okazało się zupełną odwrotnością. To właśnie nagłówków było najmniej. No ale... Jestem przyzwyczajona do tego, że na każdym kroku czyha na mnie pech :P Wydaje mi się, że najładniejsza jest praca numer dwa: klimatyczna, jasna z Emmą Watson na czele. Kot szaleje za pudrowymi deseniami, także ten... Wyszło ci to na serio bardzo dobrze!  

   
(c) Rockmenowa 

Vero nike:  Rockmenowa pokazała pazurki :) Na początku czytelnik zostaje nakarmiony bazami do ikon, a następnie jego oczom ukazują się nagłówki (ostatni jest wręcz hipnotyzujący!), sygnaturki (duużo sygnaturek), a następnie ikonki same w sobie. Pierwsze cztery nagłówki niezbyt przypadły mi do gustu ze względu na przesadę. Tą przesadą w tymże przypadku jest nadmierne przedawkowanie efektów. W pierwszym nagłówku karty wyglądają nienaturalnie, w drugim panuje zbyt wielki przepych, trzeci jest przesłodzony (mam na myśli tę wszechogarniającą jasność), a czwarty zaś podpada ze względu na to, że lepiej prezentowałby się jako praca mroczna, a nie tak jaśniutka :) Muszę jednak Rockmenową pochwalić, bo naprawdę postarała się, jeśli chodzi o sygnaturki (jedna z nich jest nawet ruchoma!), jak i ikonki (tutaj co druga ma w sobie element gifa), które naprawdę przykuwają uwagę niejednej osoby. Rocki napracowała się, tworząc tę notkę, ale czegoś mi jednak w niej brakuje. Liczba nie jest powiązana z jakością. Proponuję zastosować się do moich rad i z mrocznych prac robić prace mroczne (taki mix typu 'mroczny klimat, jasne tło' nie zawsze wychodzi na dobre). Najbardziej spodobały mi się ikonki i niektóre sygnatury, ale to niestety za mało, aby rockmenowa.blogspot.com zwyciężyło...

(c) Rockmenowa 

Monika4451: A ja postaram się jasno i zwięźle. :) Zachwycam się koncepcjami na nagłówki. Każdy jest inny! A to jest ważne. Nawet jeśli często tworzysz kwiatową "otoczkę" wokół postaci, wyglądają w porządku. Głównym problemem moim zdaniem jest ciemność modelek. Okropnie się wyróżniają zamiast tworzyć spójną całość z tłem. To właśnie dalszy plan podoba mi się w każdej z tych prac. Stocki wtopione są dobrze, choć może być lepiej - chyba chodzi o ich rozmiar: mogłyby być mniejsze ale w większej ilości. W trzecim nagłówku uderzyła mnie niespójność kolorystyczna - to zabolało najbardziej. Sygnaturki nie są zbyt skomplikowane, w większości im to służy - brakuje jednak zdecydowania i odważniejszych posunięć. Poprawiam ślepotę Vero: są dwie z gifami... Ikonki to moja ulubiona część tej notki. :) Zwłaszcza ruchome ^^. Nie umiem się nimi nacieszyć.
Zaula opublikowała notkę konkursową 11 stycznia. Pokazała w niej ikonki, sygnatury, nagłówki oraz bannery. Razem 20 prac - dziękuję za podliczenie. :)
Kot Hejter: Zaula, Zaula, Zaula. Oczarowałaś, pobawiłaś się mną i co? I przyszło do tego, że mam oceniać. W twoich pracach się rozmarzyłam. Najbardziej dopieszczoną i z kunsztem wykonaną pracą jest ten nagłówek ze złotymi i zielonymi przebłyskami. Boże, to jest po prostu p i ę k n e! Świat na nagłówkach się jednak nie kończy, a więc lecę dalej. Sygnaturki to druga rzecz, którą pozwolisz, że ocenię. Wygrywa pierwsza, o tak. Wydawać by się mogło, że Kot lubi ostrzejsze kolorki, ale nie w tym wypadku. Owszem, zabawa kolorami to coś, co lubię, ale jak widzę, że dwie tak cudowne prace umiejscowione są koło siebie to nie sposób wybrać tej lepszej. Ta "lepsza" to w tym wypadku praca z cytatem: "I don't know what to say". Uwielbiam za te kółeczka <3 Ikoneczki również niczego sobie. Jedna z nich dotyczy Minionka! Och, jak się słodko zrobiło.

    
(c) Zaula

Vero nike: Na samym wstępie Zaula umieściła ikonki - bardzo ładne z resztą, chociaż te białe akcenty nieco mnie niepokoją. Owszem, w większych pracach prezentowałyby się efektownie, ale ikonki to zdecydowanie zbyt małe elementy. Sygnaturki. Obie są naprawdę świetne, ale muszę przyznać, że jednak druga skradła moje serce. Dałaś z siebie wszystko! W poście znajdują się trzy nagłówki, z czego dwa podobne, ale w innej kolorystyce. Powiem obiektywnie, że najbardziej podoba mi się praca środkowa, która ma w sobie coś takiego, że nie mogę przestać się na nią gapić :) Podsumowując. Z notki noworocznej u Zauli najbardziej wpadła mi w oko poniższa sygnaturka, która od razu przykuła moją uwagę.

 
(c) Zaula 

Monika4451: Zaczęłaś od ikonek, więc zostanę przy nich na dłużej. :) Z jednej strony podoba mi się ta oszczędność, ale potem przychodzi głupia myśl, że avatary są robione jakby maszynowo. Żaden niczym się nie wyróżnia. No może oprócz Minionka - jemu nic więcej nie jest potrzebne. ^^ Brakuje mi zdecydowanych kolorów i charakterystycznych dodatków. Sygnaturki są udane: pierwsza magiczna, druga ciekawa - chociaż bez napisu, o który aż się prosi. Nagłówki to c u d a! Mój osobisty faworyt to numer jeden, koloryzacja świetnie wyróżnia odcienie niebieskiego i różu. Perfecto! Mamy tu jeszcze bannery. Zapełnienie caaałej dostępnej powierzchni jest raczej umiarkowane - na jednym brakuje napisu, drugi wygląda na wtopienie zdjęcia w teksturę, a trzeci zawiera dziwne zdjęcie na środku. Mimo to przypadły mi jednak do gustu, bo są naprawdę ładne.

Podsumowanie i wyniki 


(c) Tiny Fox

Vero nike: Wydaje mi się, że Dark Dream powinno zająć miejsce pierwsze. Zaula odwaliła kawał dobrej roboty, a wszystko jest wykonane bardzo dokładnie :) 
Kot Hejter: No dobra Kocie. Przed tobą jeszcze typowanie zwycięzcy. So...? Wygrywa Zaula! Definitely!
Monika4451: Dbałość o szczegóły w wykonaniu Zauli podbiła moje serducho bardziej niż ruchome ikonki - taka jest prawda. 

Uwaga, uwaga! Niniejszym ogłaszam, że blog Dark Dream zdobył pierwsze miejsce w konkursie noworocznym! Wynik jest jednogłośny, więc sytuacja jest jasna. Serdecznie gratulujemy - Zaula naprawdę się postarała. :) Nagrodą jest umieszczenie buttonu bloga w pasku bocznym Katalogu przez okrągły miesiąc. 
W sprawie realizacji wygranej reklamy proszę o kontakt - najlepiej bezpośrednio do mnie. Miesiąc wyświetlania buttonu jest dowolny (jedynym ograniczeniem jest bieżący rok 2015). :)

Uważacie, że werdykt jest w porządku? Jak oceniacie notki konkursowe? 

8 komentarzy:

 1. Prosiłabym o dodanie Scargraf do zawieszonych.
  Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak od razu? No, jak chcesz. :/ Zrobione!

   Usuń
 2. Ojeju. Dziękuję bardzo ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję. Wygrana jak najbardziej się należała. ;D
  Czy mogę prosić o dodanie ogłoszenia?

  http://2.bp.blogspot.com/-510FozKhHp4/VPC5F2dUi8I/AAAAAAAAAp0/CDrEugTDPqs/s1600/button4.png
  Jesteś gotowy na zmierzenie się z dwudziestoma tajemniczymi wyzwaniami?
  Czy jesteś gotowy, aby przyjąć wyzwanie?
  Na Panda Challange (http://panda-challange.blogspot.com) masz okazję wykonać listę określonych zadań, a kiedy już podołasz wyzwaniu...
  Staniesz się prawdziwym pandowym wojownikiem!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, hej. mam prośbę, mogłybyście napisać ogłoszenie o tym, że mamy otwarty nabór na grafików. Bardzo ich potrzebujemy. Będę
  bardzo wdzięczna.
  www.anpir-art.blogspot.com
  Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć! Nie zajmujemy się redagowaniem ogłoszeń :) Prosimy przysyłać gotowe treści, jak i zalinkowane obrazki.

   Usuń