Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Graficy na luzie

Autor: Fine Dust

(C) Zaula

Siemaneczko, witam w Grafikach na luzie! Post ten miała się ukazać ociupinkę wcześniej, jednak mój ukochany sprzęcik zwany laptopem zawiesił się. W związku z tym musiałam go zawieźć do serwisu, gdzie to pracownik swoimi magicznymi rękoma naprawił mi laptopa, abym mogła dalej zajmować się tym co do mnie należy. W każdym razie już jestem i zaserwuję Wam dzisiaj porządne pytanie, które (mam nadzieję) zajmie miejsce w Waszej głowie na dłużej. Nie przewlekając rozwijajcie i czytajcie!
Przez pewien czas, zastanawiałam się, o co mam się was spytać, jaki temat poruszyć, aby wywołać trochę kontrowersji wśród grafików. I po paru wieczorach wpadłam na pomysł! Wkraczam dziś po części w tematy wiary, trochę w Wasze przekonania. Chcę Was zapytać co sądzicie o "życiu" po śmierci? Uważacie, że urodzimy się od nowa jako inna osoba, pójdziemy do tzw. Nieba, czy coś zupełnie innego? Czekam na komentarze!
Jeśli chodzi o mnie to wyobrażam sobie, że po śmierci, będziemy żyć tak samo. Jako my, w dowolnym wieku, jednak zamieszkamy nie na ziemi, a w jakiejś krainie, w której nie będzie śmierci. W moich wyobrażeniach, będziemy też mogli "schodzić" na ziemię i widzieć ludzi, którzy jeszcze żyją. (jestem katolikiem, ale mam pewne zbieżne wyobrażenia, co do tego tematu).

5 komentarzy:

 1. Osobiście jestem agnostykiem (wikipedia: Agnostyk nie jest przekonany do istnienia Boga (lub bogów), ale też nie zaprzecza jego (ich) istnieniu.) i ze mną jest tak trochę dziwnie, że ujmę to w ten sposób. Wy, jako katolicy/chrześcijanie na pewno wyobrażacie sobie to „życie po śmierci”, jednak ja w to nie wierzę, bo jak można snuć myśli na temat, jak będzie wyglądało nasze dalsze życie, gdy już całkowicie się skończy? Jednakże nie zaprzeczam temu i nawet gdyby coś takiego faktycznie było, to sądzę, iż byłoby to dosyć ciekawe miejsce (taka kraina, jak to napisałaś, gdzie żyją umarlaki). Natomiast nigdy się tego nie dowiemy, bo najpierw to umrzeć musimy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja, podobnie jak Allison, jestem agnostykiem i szczerze mówiąc bardzo często zastanawiałam się nad czymś takim jak "życie po śmierci" ale nigdy nie byłam w stanie wyobrazić sobie na przykład siebie po śmierci chodzącej po ulicach miasta i przyglądaniu się ludziom, tak jak teraz, z tą różnicą, że ci ludzie już by mnie nie widzieli. Dla mnie to temat rzeka bo jednocześnie nie wierzę w życie po śmierci a z drugiej strony jednak wyobrażam sobie, że coś takiego może mieć miejsce. To jest trudne do wytłumaczenia [przynajmniej dla mnie]. I jest to tak, jak moja poprzedniczka ujęła [tu pozwolę sobie zacytować]: "Natomiast nigdy się tego nie dowiemy, bo najpierw to umrzeć musimy."
  / o, raju.. po 14 godzinach na nogach mogłam trochę namieszać w swoim komentarzu jednakże mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mnie zrozumie c:

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem wierząca, dość mocno, ale nie przesadnie, ale chyba czasem nie praktykująca(po prostu nie lubię tego, co się dzieje w kościele, jakie poruszają tematy itp). Czasem się modlę, zwłaszcza, gdy mam swoje lęki itp, chodzę do kościoła i noszę różaniec na nadgarstku. Ale to wszystko gryzie się z moimi upodobaniami (według kościoła nie nie powinnam lubić koloru czarnego i słuchać ciężkiego metalu, rocka czy uwielbiać Marilyna Mansona, ups xD).Zawsze jestem otwarta na innych ludzi, więc jak ktoś nie zaczyna mnie komentować pod kwestią wiary, też tego nie robię wobec niego. Co do życia po śmierci szczerze uważam, że jest jakieś niebo, ale wyobrażam sobie je bardzo dziecinnie (ogląda ktoś Supernatural?), uważam, że każdy trafi do swojego raju (jeśli nie trafi do piekła) i po prostu będzie mógł wybrać, czy chce coś zmienić czy zostać tam, gdzie się dostał. Tak, wierzę w aniołki i te inne.. :D ale pogmatwane xD

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem katolikiem niepraktykującym oraz nie wierzę w kościół. Nie wierzę też w to, abyśmy żyli jakoś po śmierci. Ogółem mam wyobrażenie, że po śmierci następuje koniec. I tyle. Nie wyobrażam sobie reinkarnacji a już na pewno nie tego, abyśmy gdzieś tam plątali się po górze, patrząc na świat, po prostu nie potrafię przyjąć tego do siebie. Jeśli chodzi o istnienie Boga to już temat rzeka - gdy coś się dzieje to zawsze proszę o pomoc, ale do kościoła nie chodzę.
  Nie wierzę też w piekło ponieważ twierdzę, że jest ono tu, na ziemi ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie ta wiara w, że tak powiem "inny wymiar" jest ochroną, przed myślą, że kiedyś nadejdzie nieuchronny koniec i nie będzie już NIC. Trudno mi myśleć o tym, że jak umrę to już pustka, dno, nic, ciemność, nieświadomość i tak dalej. To mnie strasznie przybija...

  OdpowiedzUsuń