Prywatne
711 || Avatary pbf Bleeding Through Blondiee Graphics Butterflies Island Coequal Colorful Squares Dark Graphic Diaphanerose Galeria by Dusia Głęboki Off Graficzna przystań Grafika Centaura Graphical thoughts Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Valley Graphics Temptation Król trefl Heartbeat Graphic Ingu's Graphics Irresistible Kotuch Lost Souls Graphics madziula-graphic Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul World Magic Graphics Wolfie GEE Zatsune Graphics
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów Zaczarowane szablony
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Blood Bonds Bravery graphics Classical Graphics Coneq Dark Dream Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Fantazja Graphics Farfallen Follow the Flame Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Kropla Sztuki Królestwo Szablonów Krytyczna biel Larwiasta Tapeciarnia Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn WildRose Wonder Templates Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zatracone Dusze

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Idziemy za ciosem

Rok szkolny w pełni, a na Katalogu zaszły naprawdę
ogromne zmiany! Metamorfozę przeszły m.in. przeglądy tygodnia (więcej informacji w rubryczce obok
>>>), jak i informator dzienny. Od teraz wszelkie newsy będziemy relacjonować na bieżąco na naszym facebookowym profilu!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do wtorku macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów! Serdecznie zachęcamy do licznego udziału. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Głowa pełna pomysłów

Jeśli
masz uwagi co do naszej działalności, stylu pisania postów, szablonu lub po prostu chcesz zaproponować jakąś zmianę, nowy cykl wpisów, pisz do nas na katalog.grafikow@o2.pl. Pamiętaj, Katalog istnieje dla Ciebie - to Ty jesteś jego częścią!

Jak założyć graficznego bloga?

Autor: Weronika

(C) Jane ♥

Pytanie wydaje się banalne, ponieważ z pewnością jesteś grafikiem, który swój blog już ma. W takim razie ci gratuluję, bo sztuka tworzenia własnej stronki w internetach jest nie lada wyzwaniem i potrzeba naprawdę wiele zachodu, aby utrzymywać jakiś poziom. Jeśli jednak nie potrafisz się zdecydować czy założyć bloga, czy nie - przeczytaj ten wpis i zastosuj się do moich wskazówek. Mam spore doświadczenie w tych kwestiach, bo z nowymi graficznymi cudeńkami mam styczność na co dzień. Parę razy w miesiącu odzywają się osoby, chcące pochwalić się swoją twórczością poprzez promocję wśród naszej społeczności. No, zapraszam do lektury!

(C) Jane ♥

Gdzie najlepiej założyć graficznego bloga? Jestem zdania, że na blogspocie. Owszem, blogger psuje jakość dodawanych prac, lecz wszyscy (nie znam wyjątku) mają konta właśnie tutaj, więc korzystanie z innej platformy wiązałoby się z brakiem komentatorów. Zresztą, po co odstawać od reszty? Jak wszyscy to wszyscy, prawda? Jaką nazwę powinna nosić tego typu strona? Po pierwsze musi być krótka, łatwa do zapamiętania, a za razem bardzo oryginalna. Największym błędem jest łączenie kilku języków, gdzie na nazwę składa się polski, angielski i Bóg wie co jeszcze. Trzeba być w życiu konsekwentnym i się zdecydować. Albo grafika, albo graphic. Co można zrobić, by blog był popularny? Musisz być córką prezydenta, dziewczyną sportowca lub kuzynką jakiegoś sławnego piosenkarza, aby z dnia na dzień mieć milion fanów. Jakie kroki poczynić, aby wokół twojego kącika w internecie zebrała się publika? Masz kilka opcji do wyboru. Możesz rozreklamować się na fejsie, stworzyć własny fanpage, współpracować z innymi grafikami, korzystać z możliwości publikowania ogłoszeń na jakimś katalogu [autoreklama], polecić swoją twórczość znajomym, zainwestować i stworzyć szablonarnię lub komentować dzieła innych. Wersji jest naprawdę sporo, a o wielu z nich nie wspomniałam. Zanim jednak zabierzesz się za stworzenie swojego bloga, pamiętaj o kilku istotnych kwestiach. Wiąże się to ze skrupulatnością, kreatywnością, zapałem do pracy oraz wolnym czasem. Jeśli tego ostatniego masz naprawdę niewiele, najlepiej odłóż blogowanie na później.
Nie chcę zniechęcać cię do zakładania graficznego bloga, gdyż jest to naprawdę wspaniała przygoda. Możesz zarówno rozwijać swoje pasje, jak i poznawać nowe, niesamowite i inspirujące osobistości, o których krążą miejskie legendy. Mam nadzieję, że już wkrótce pochwalisz się swoją stronką, która dumnie zawiśnie w kolumnie blogów przynależących do naszego spisu. To jak, dasz się namówić? :)

2 komentarze:

 1. Szczerze mówiąc sama zastanawiałam się nad stworzeniem własnego, graficznego kącika. Głównie z trickami CSS i innymi takimi do szablonów, ale... U mnie ostatnio pojawiła się ostatnia (przed cytatem) poruszona przez Ciebie kwestia. Dawno niczego nie dawałam na Pandę... Dawno niczego nie zrobiłam.
  Żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej bo najtrudniej zacząć... Wybić się właśnie. Później może pojawiłby się zapał, który wygrałby z moim lenistwem i ograniczonym czasem.

  Abstrahując jednak.
  Jak dla mnie najważniejszym do uzyskania popularności w blogosferze jest po prostu jakość. Jeśli robi się byle co - to się nikomu nie spodoba.Najlepiej najpierw poćwiczyć, potrenować. Potem próbować zaskoczyć innych czymś swoim. :)
  Reklama, fanpage i katalogi to moim zdaniem ten drugi w kolejności, choć również ważny aspekt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak czytam i czytam i jak dla mnie ważne przy zakładaniu bloga jest to, aby tobie (osobie tworzącej) praca się podobała, bo jeśli tak nie jest to po co ją do dajesz i piszesz, że ci nie wyszła ? Oczywiście, ważna jest też opinia innych, bo to dzięki niej się rozwijamy, ale jeśli nam się nie podoba to co robimy, to po co to ciągnąć. Sama próbowałam kiedyś stworzyć blog graifczny (i nawet go miałam), ale czas nie pozwolił mi na jego tworzenie, nie mówię, że był idealny, tworzyłam bo chciałam, pomimo że dużo musiałam popracować na pracami.
  Ale to już strasznie odeszłam od tematu... Rzecz jasna ważny jest czas, ale bez przesady nie masz grafice poświęcać milionów godzin i nie odrabiać prac domowych.
  Blog to odpowiedzialność, nie ważne jaki, ważne jest aby posty były w miarę systematyczne i abyśmy o niego dbali. Można by go porównać do zwierzątka domowego np: psa, tak jak o zwierze tak o bloga musisz dbać o bloga, a wszystko co z nim zrobisz ma wpływ jak to potoczy się dalej.
  Jak dla mnie to właśnie te rzeczy są najważniejsze przy tworzeniu bloga :)

  OdpowiedzUsuń