Chat
zamknij

Wywiad ze Scar

(c) Scar

Witam wszystkich! To ja i wywiad z cudowną Scar, autorką bloga SCARGRAF. Tak na prawdę do momentu opublikowania nie byłam pewna, czy wywiad w ogóle się ukaże. Czemu? Otóż nasze kochane i lojalne Google, stwierdziły, że nie dopuszczą mnie do mojego konta i zablokowały mi wszystko (włącznie z dostępem do bloga). Jednak już jestem - cała i zdrowa oraz mam nadzieję, że dacie wciągnąć się na parę chwil do świata tej graficzki.

1. Kiedy zaczęłaś zajmować się grafiką? Jak do ciebie dotarła? Skąd się dowiedziałaś, że można coś takiego robić?
Scar: Miałam może 13 lub 14 lat, kiedy naprawdę zaczęłam interesować się pisaniem. Wtedy jeszcze onet był sławnym portalem do tego typu rzeczy. I tam też poznałam się z grafiką. Od samego początku wiedziałam, że ktoś musi wykonywać te wszystkie szablony więc zaczęłam szukać informacji na ten temat. I tak naprawdę w ten sposób zaczęła się moja przygoda z grafiką. Najpierw były same nędzne nagłówki, kodami zainteresowałam się dopiero na blogspocie :)

2. Czy miałaś jakieś zwątpienia podczas swojej "kariery"? Myślałaś kiedyś by to wszystko rzucić, zostawić itd.?
Scar: Tak. Wciąż nachodzą mnie takie myśli, chociaż pojawiają się rzadziej. Na samym początku poddawałam się wiele razy, bo ludzie wytykali mi błędy, z którymi nie mogłam sobie poradzić. Ale z czasem nabrałam pewności siebie i zrozumiałam, że krytykę, nawet tę najgorszą, powinno się przyjmować, bo ona tak naprawdę pomaga nam zrozumieć i naprawić błędy :)

3. Teraz taka seria: Rosół vs Pomidorowa | Kotlet mielony vs Kotlet schabowy | Warzywa vs Owoce | Gitara vs Pianino | iPhon vs Android (samsung, LG) | Książki vs Filmy | Anime vs zwykła animacja
Scar: można wybrać obie opcje? :D (jeśli nie, to zdecydowanie rosołek) | tutaj również obie :D (jeśli mam wybrać jedno... schabowy) | owoce | gitara | android (przyzwyczajenie do samsunga :D) | książki | zwykła animacja

4. Robisz świetne prace i Twój blog jest dość doceniany. Jak to jest być docenianym i komplementowanym?
Scar: Nie uważam, bym była tak świetna, jak niektórzy mi mówią, ale cieszę się, że moje prace podobają się innym. Czuję się wtedy doceniona, bo wiem, że ktoś ogląda to, na co przeznaczam swój wolny czas. Daje mi to również motywację i chęci do dalszego tworzenia.

(c) Scar


5. Twoja wymarzona praca. Jest związana z grafiką, czy to zupełnie inna bajka?
Scar: Odkąd zaczęłam pisać, marzy mi się wydanie własnej książki. Ale kiedy nauczyłam się robić grafikę, chciałabym pracować w obu tych zawodach. To nie znaczy, że nie doceniam innych form pracy. Należy pamiętać, że żadna praca nie hańbi :)

6. Masz jakieś przydatne rady dla młodych grafików, którzy dopiero raczkują w grafikosferze?
Scar: No cóż... Przede wszystkim powinni być bardziej cierpliwi i otwarci na każdą krytykę. Moim zdaniem, to naprawdę kształtuje i pozwala nam na więcej.

7. Masz jakieś zwierzaczki? ^^ Koty, psy, ptaki, ryby - cokolwiek?
Scar: Mam dwa psiaki, które kocham nad życie! ♥ Suczka - Kora, chociaż wszyscy wołają na nią Mysza ze względu na jej myszowaty ryjek :D I pieska, Otisa II, którego nazywamy Misiaczkiem, bo uwielbia się przytulać <3

(c) Scar

8. Wolisz robić całe szablony (CSS + nagłówek), czy pojedyncze prace graficzne (sygnaturki, ikony, bannery itp.)? Uzasadnij swój wybór.
Scar: Robienie szablonów na pewno wymaga więcej czasu i pracy niż sama grafika, ale nie potrafię wybrać jednego z tych. Lubię robić szablony (zamknięte układy, w moim przypadku, idą opornie i wymagają dwa razy więcej czasu), ale tak samo lubię wykonywanie pojedynczych prac graficznych. Także, zdecydowanie po 50% dla każdej kategorii :)

9. Masz lub miałaś swojego faworyta wśród twórców grafiki? Jeśli tak to kto nim jest i dlaczego?
Scar: Jeśli pytasz o jednego faworyta - nie odpowiem. Choć od samego początku mojego tworzenia na blogspocie, nie mogłam oprzeć się pracom Carllton z bloga breatherain no i oczywiście Yassmine z terriblecrash. Prace które wykonują są naprawdę godne uwagi i zawsze zazdrościłam im takiego talentu :)

10. Teraz musisz się wykazać kreatywnością. Zareklamuj SCARGRAF tak, by osoby, których jeszcze tam nie było nie mogły się oprzeć pokusie zajrzenia na bloga.
Scar: Nie zamierzam tutaj nikogo zmuszać do odwiedzania mojego bloga *śmiech*, ale...
Scargraf to blog graficzny, tworzony z pasją. Notki, które dodaję w postach często zawierają jakąś część mojego życia, co sprawia, że blog jest dla mnie niczym pamiętnik. Prace graficzne może nie należą do najlepszych, ale wkładam w nie całe swoje serce i wolny czas. Jestem otwarta na wszelakie propozycje, dzięki czemu jestem prawie pewna, że każdy znajdzie tam coś dla siebie :)

(c) Scar

To już koniec dzisiejszej przygody. Mam nadzieję, że dzięki tej skromnej rozmowie poznaliście nieco lepiej Scar. Ja też zapraszam na jej bloga (na prawdę warto!), no i komentujcie! A my spotkamy się niedługo z kolejnym wywiadem.

2 komentarze:

  1. You made my day! Przez jakiś czas miałam wrażenie, że śnił mi się ten wywiad, haha! :D W końcu nie sądziłam, że ktokolwiek kiedykolwiek zaprosi mnie do takiego projektu :) Cieszę się, że mogłam wziąć w nim udział :) Ahh... I wybrałaś moje ulubione części prac graficznych <3 Just made my day :D Pozdrawiam! ♥

    OdpowiedzUsuń