Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Wakacyjny chill

Wakacje
(przynajmniej dla niektórych) to czas błogiego lenistwa. Katalog, stety niestety, nie jest zaliczany do tej grupy, a co za tym idzie, będzie funkcjonował tak, jak robi to w trakcie roku szkolnego. Regularne notki, aktualizacje i pewnie jakiś konkurs w pakiecie!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

W innym stylu

Autor: Weronika

(C) Tiny Fox

A teraz wam trochę ponarzekam. Ogólnie rzecz biorąc, nie jestem typem nocnego marka. Lubię sobie długo pospać, a i w ciągu roku szkolnego kładę się o jednakowej porze. W wakacje za to staję się innym człowiekiem, a o drugiej w nocy turlam się jeszcze po kuchni w poszukiwaniu jedzenia. Jestem po prostu zmęczona leniuchowaniem do późnych godzin popołudniowych, a wieczorem cała ta energia zyskana poprzez lenistwo chce ze mnie ujść. Wtedy to włączam TV. Muszę powiedzieć, że jestem zdruzgotana. Ja wiem, że 99% społeczeństwa o tej porze oddało się w objęcia Morfeusza, ale dla tego jednego procentu mogliby zrobić wyjątek. Same powtórki i filmy z tzw. "dolnej półki". Nic świeżego, ciekawego, intrygującego. No, może poza kreskówkami, które w akcie desperacji jestem zmuszona oglądać :)


Tak było ostatnio


(C) StrayHeart
A oto i treść waszego poprzedniego wyzwania: "Kolejne zadanie dotyczy stworzenia nagłówka, który przedstawia jakąś waszą ulubioną postać filmową. Tematyka dowolna, technika wykonania również. Jedyne o co proszę to to, aby przysłać tylko jedną pracę."

 Otrzymane prace


Od nagłówka bije swoista "świeżość". Kolor żółty, który pomimo niezbyt wielkiego nakładu dominuje, jest sprawcą takiego, a nie innego efektu końcowego. Być może to nie czas i miejsce na to, by formułować takie uwagi, ale zegar znajdujący się w prawej części pracy jest uderzająco podobny do tego, jaki oferuje sklep Jysk :) Mam nadzieję, że Lailaa wybaczy mi to, co napisałam, ale wręcz nie mogłam się powstrzymać!

Sasame ka jest jak zwykle w świetnej formie, co zresztą udowodniła poprzez nadesłanie tego boskiego nagłówka. Jak to ujęła, dawno nie wykonywała żadnej pracy na potrzeby Katalogu, więc aż musiała się pokusić o to, aby tym razem to zmienić. Cenię w nagłówku to, że czerwień, której jest naprawdę dużo, nie jest zbyt rażąca, a wręcz przeciwnie - proporcje zostały przez graficzkę w idealny sposób wyważone! To zdecydowanie mój faworyt!

Kojarzycie "Dary Anioła"? Osobiście mam trudność z zapamiętywaniem nazwisk, ale doskonale pamiętam fakt, że dziewczyny z mojej klasy strasznie zachwycały się umięśnionym brzuchem tego blondyna, który kręcił z, grającą w owym filmie główną rolę, Lily Collins. Sam nagłówek zaś jest bardzo subtelny, ale z drugiej strony jego delikatność nie jest zbyt 'mdła'.

Jedyna praca w tym zestawieniu, która nie krzyczy do nas niezliczoną ilością barw oraz dodatków. Jest prosta, minimalistyczna i przejrzysta, czyli taka, jak to Weronika lubi najbardziej! Nie wyobrażam sobie tego nagłówka bez efektu zastosowanego w słowie victim. Napis ten bez rozmazania byłby zbyt jednolity i nieciekawy. Dobry wybór, Liptonowaa!

Co tym razem?


Free Image Hosting at FunkyIMG.com
(C) Lotus

Następne wyzwanie, które na was czeka polega na stworzeniu sygnatury, na której znajdą się elementy nawiązujące do motywu kosmosu. Mogą to być gwiazdy, droga mleczna, planety, a nawet astronauci! Dajcie upust swojej wyobraźni i wyraźcie to, czym dla was jest wszechświat! Nie ma limitu, jeśli chodzi o ilość prac, ale proszę nadsyłać ich tyle, by wszystko mieściło się w granicach rozsądku :)
Standardowo, sygnaturki przysyłajcie na nasz adres e-mail (katalog.grafikow@o2.pl) do 08.08.2016 r. do godziny 20:00. W tytule listu zastosujcie tych kilka magicznych słów, dzięki którym wasza wiadomość na pewno nie zginie w tłumie: "W innym (kosmicznym) stylu". Proszę również, by prace nie były wysyłane jako załącznik, lecz jako link w treści wiadomości.

To jak - podołacie wyzwaniu?

4 komentarze:

 1. Dlatego dla młodego społeczeństwa nie ma TV, a cudowny YT, na którym też jest masa głupstw, ale jednak może znaleźć się coś wartościowego lub rozrywkowego. Rozrywka z TVP to na przykład "Studio Yayo" wołające o pomstę do nieba lub niesamowite powtórki "Śmiechu warte". Niestety.
  Nagłówek Laili jest świetny, ale pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to wielki podpis XD. Jednak to nadal mój faworyt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem zbyt leniwa, by trzymać w ręku telefon/tablet i jeszcze wyszukiwać coś, co jest warte uwagi. Wolę więc odpalić TV, ustawić funkcję drzemki, a jedyne, co muszę to tylko patrzeć :)

   Usuń
  2. Lubię Śmiechu warte. ._.

   Usuń
 2. Fajny temat, szkoda, że już nie grafikuję :( Mam jednak nadzieję, że sporo osób się zgłosi!

  OdpowiedzUsuń