Chat
zamknij

Pojedynek graficzny - Zaczarowane szablony vs. Szablonownica

Witam wszystkich bardzo serdecznie w ten "prawie" weekendowy dzień. Dziś zmierzą się dwa giganty. Szabloniarnie znane i lubiane, które swoją niezwykłością i magią przyciągają głodnych czytelników, jak magnes. Przedstawiam dwa blogi, dwa różne światy. Który z nich zyska miano najlepszego? 

   

Nazwa: Zaczarowane szablony
Szabloniarki: JILL, AVIA TINAR,WEASLEYOWA, XSLAVEEX, NIKUMU, COLEMANXXQ, FINRANTHILL, ROWINDALE, LESLIE,
 
 
 
 
* * * 
Nazwa: Szablonownica
Szabloniarki: Anusia, Beilsa, Fairlotte, Valettifsy, Amber, Rosemond, Nefrateve, Caudire
  
  

W dzisiejszym przeglądzie skupiliśmy się na szablonach, ponieważ pragnę byście wy, drodzy czytelnicy, zdecydowali, która szabloniarnia powinna zwyciężyć. Do waszej dyspozycji jest poniższa sonda. Głosować można do przyszłego piątku. Do napisania ;*


62 komentarze:

 1. Czy nie uważasz, że przed wpisaniem nas do jakiegoś pojedynku powinnaś spytać, czy chcemy w nim uczestniczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie pojedynek na śmierć ochłon!!!!!

   Usuń
  2. Ale wrzeszczysz ;* Jeszcze z dziesięć tych wykrzykników postaw.

   Usuń
  3. Padłem! Jill mistrzynią ciętej riposty... Dobre to było xD

   Usuń
  4. To nie pojedynek na śmierć ochłon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   lepiej?

   Usuń
  5. Wiesz co, Jill? To chyba prawda że ci się w głowie od sławy poprzewracało. A czy jak wezmą wasz szablon i pokażą w przeglądzie to też mają prosić o zgodę? Ogarnij się. Wyróżniają twojego bloga, a tobie jeszcze za przeproszeniem w d*pie źle. Po pierwsze jak należysz do katalogu to powinnaś się liczyć z tym, że będą o was pisać, nieważne co, a po drugie to jakbyś jeszcze nie zauważyła masz zaszczyt prowadzić najbardziej znaną szabloniarnie. To chyba normalne, że będzie o was głośno, że będą takie pojedynki? Taki jest niestety urok sławy, a jak ci to nie pasuje to możesz zamknąć dostęp do bloga i dać dostęp tylko zaproszonym. Bo to, czego ty wymagasz (proszenia o zgodę) jest śmieszne, tym bardziej że nikt nie naruszył waszej prywatności, nie zrobił nic złego.

   Usuń
  6. Nie chcę, żeby mój blog brał udział w jakimś pojedynku. Gdyby mnie o to spytano, to bym odmówiła. Nie miałam jednak takiej szansy, bo tego nie zrobiono. To, że jesteś w jakimś katalogu nie znaczy, że automatycznie musisz uczestniczyć we wszystkich akcjach czy bitwach, prawda?

   Usuń
  7. Jak najbardziej zgadzam się z Jill. niby "tylko pojedynek", ale o zgodę wypadałoby zapytać. To trochę nieuczciwe w stosunku do Zaczarowanych Szablonów, jak i do Szablonownicy (której jak zgaduję o zgodę również nie zapytaliście).

   Usuń
  8. A ja się nie zgodzę z Jill i Yokitą.
   Zaczarowane Szablony są częścią katalogu, a zapisując się do niego, automatycznie zgadzają się na udział w różnego typu zabawach, pojedynkach i przeglądach.
   One was promują, a wy macie jeszcze pretensje.

   Usuń
  9. Anonimku, przeczytaj regulamin. Nigdzie nie pisze, że blog będzie uczestniczył w jakiegoś rodzaju zabawach czy jego administratorce się to podoba, czy nie.

   Usuń
  10. Ja zgadzam się z Anonimem powyżej. Blog zgłaszający się do katalogu chce przecież stać się jego częścią, prawda? Po to jest katalog. Promowanie zgłoszonych blogów nie polega tylko na odnośniku w kolumnie. Jeśli nie chce się uczestniczyć w akcjach katalogu, to po co w ogóle się tu zgłaszać? Żeby być tu w głupich linkach? Tak naprawdę nie link rozsławia bloga tylko właśnie artykuły. Zaczarowane zostały wyróżnione i autorki powinny być wdzięczne. Jak widać Jill chciała być popularniejsza i się zgłosiła... Kiedyś tam. Teraz już sławy ma pod dostatkiem, więc już w bitwach uczestniczyć nie musi xd Hipokryzja, bo w sondach jakoś zawsze zażarcie walczyłaś Jill. Jeszcze się nie zdarzyło, byście na Zaczarowanych nie prosiły o głosy... Ale może faktycznie już czujecie, że sławy wam wystarczy, dlatego teraz czas założyć maskę: "Nie zależy nam na sławie i czytelnikach, tworzymy z pasji". Brawa dla tej pani! W życiu nie widziałam bardziej fałszywych zagrywek.

   Usuń
  11. Czy tylko anonimy tutaj piszą prawdę? Jak dotąd tylko oni nie podlizują się Jill. W jaki sposób ta zabawa jest dla zaczarowanych szkodliwa, że Jill tak bardzo się o to spina? Nie mam zielonego pojęcia, w jaki sposób ten pojedynek uwłacza czci Naszych Najlepszych w Fachu Szabloniarskim Zaczarowanych, Gdzie Zawsze Znajdujemy Tak Oryginalne i Przepiękne Szabloniki.

   Usuń
  12. Kiedy chcesz przeprowadzić wywiad z jakąś szabloniarką, to najpierw pytasz o zgodę, a później zadajesz pytania. Organizowanie "bitwy" pomiędzy kimś (załogami dwóch różnych szabloniarni), to tak jakby zacząć zadawać pytania, a później odpowiedzi opublikować na stronie bez wiedzy danej osoby, a post z nimi nazwać "Wywiad z..".

   Co do Waszego regulaminu to widzę, że ktoś dodał nowy punkt "11. Zgłaszając się do katalogu, zgadzasz się, by nazwa twojego bloga, szablony oraz inne prace graficzne były wykorzystywane w przeglądach, czy pojedynkach (prawo obowiązuje od dnia 25.10.2013)".
   Pojedynek został opublikowany 24 października, bez zgody Jill.

   Nie chcę tu obrażać Katalog Grafików - w żadnym wypadku! Uważam, że to po prostu trochę nieuczciwe, by nie spytać o to właścicielki Zaczarowanych i Szablonownicy.

   Fałszywych zagrywek? Jill po prostu nie chciała byZS brały udział w bitwie i może ma swoje powody? ;)

   Usuń
  13. No ale jaki właśnie jest ten powód pytam? Czy uwłacza to jej czci? To tylko zwykła zabawa, a ona zachowuje się tak jakby od tego zależała przyszłość wszystkich szabloniarek.
   I nie jest to taka sama sytuacja jak z wywiadem. W wywiadzie trzeba o zgodę zapytać, bo inaczej jeśli ktoś się nie zgodzi i nie chce odpowiadać na pytania, to po prostu zwyczajnie na nie nie odpowie czyż nie? Jedyna funkcja pytania o zgodę w przypadku wywiadów jest taka, że po prostu przeprowadzający wywiad nie chce się na starcie ośmieszyć i zdyskwalifikować, przekreślić szansę na wywiad. Czy dostałaś kiedyś informację o wywiadzie w tym stylu:
   "Przeprowadzam z Tobą wywiad, odpowiedz na te pytania"? Najpierw się pyta, czy osoba ma w ogóle ochotę odpowiadać na cokolwiek a potem wysyła pytania. I bynajmniej nie pyta się po to by uszanować wolę autora, tylko by wiedzieć czy w ogóle jest sens pytania wysyłać. Jest spora różnica między takimi pojedynkami jak ten a wywiadem. To są zupełnie różne rzeczy i w tym momencie po prostu nie masz argumentów.

   Usuń
  14. Katalog nie postąpił nieuczciwie. Po prostu Jill się nagle odmieniło i już nie chce uczestniczyć w takim czymś. Nagle już nie chce rozgłosu, a tak to zawsze: "Głosujcie na Zaczarowane"!

   Usuń
  15. z całym szacunkiem jill ale cie nie rozumiem prowadzisz najlepszą szabloniarnie jedną z najlepszych w sieci , gdy trwa głosowanie na najlepszą szabloniarnie miesiaca na katalogach , to tak gorąco zachęcasz zeby głosowano na zaczarowane . a tutaj nagle coś takiego . jakoś nie widze żeby anusia z szablonownicy uznawała to za jakąś zbrodnie . to tylko pojdeynek " po fachu " nic więcej . nawet jak przegrasz to świat sie przecież nie zawali .. a jak myslisz, ze wygrasz i znielubi cie szablonownica i jej fani to nie przejmuj sie to tylko internet ... -_-

   Usuń
  16. Hahaha, uśmiałam się strasznie, Jill! Czy jak Sznaucerek o Tobie napisze, to też będziesz się burzyć że nie zapytali Cię o zgodę i nie mogą o Tobie pisać? Rozwalasz mnie xd Oczywiście, że nikt Cię o zdanie pytać nie musi. To jest internet, wszystko odbywa się publicznie i ludzie mogą to swobodnie komentować. Jeśli nie chcesz by tak było to zamknij bloga, bo dopóki będzie publiczny to nikt Cię o nic pytać nie będzie.

   Dołączam się do anonimów. Jaki jest sens zgłaszania się do katalogu jeśli nie chce się brać udziału w niczym poza... sondą? To straszne, że tylko w tym celu Zaczarowane tu są.

   Usuń
  17. "z całym szacunkiem jill ale cie nie rozumiem prowadzisz najlepszą szabloniarnie jedną z najlepszych w sieci , gdy trwa głosowanie na najlepszą szabloniarnie miesiaca na katalogach , to tak gorąco zachęcasz zeby głosowano na zaczarowane . a tutaj nagle coś takiego . jakoś nie widze żeby anusia z szablonownicy uznawała to za jakąś zbrodnie . to tylko pojdeynek " po fachu " nic więcej . nawet jak przegrasz to świat sie przecież nie zawali .. a jak myslisz, ze wygrasz i znielubi cie szablonownica i jej fani to nie przejmuj sie to tylko internet ... -_-"

   ZGADZAM SIĘ, ZGADZAM!
   Szczególnie z tym fragmentem:
   "gdy trwa głosowanie na najlepszą szabloniarnie miesiaca na katalogach , to tak gorąco zachęcasz zeby głosowano na zaczarowane . a tutaj nagle coś takiego".
   Taka jest smutna prawda o Zaczarowanych. Z całym szacunkiem, ale nie da się tak nie uważać...

   Pozdrawiam,
   M.

   Usuń
  18. Dobra jesteś M. Teraz Yokita milczy i próbuje znaleźć argumenty. Moim zdaniem nie odezwie się już wcale bo znaleźć argumenty broniące Jill w tej sytuacji... To graniczy z cudem xd

   Usuń
  19. Te komentarze anonimów wyglądają jak rozmowa jednej osoby, która po prostu prowadzi konwersację sama ze sobą, żeby udawać, że ktoś ją popiera ;)

   Usuń
  20. Wypraszam sobie. Może nie mam konta, ale jakoś się podpisuję dla odróżnienia. Apeluję, by reszta anonimów też tak robiła. Wystarczy jedna literka.
   M.

   Usuń
  21. "Te komentarze anonimów wyglądają jak rozmowa jednej osoby, która po prostu prowadzi konwersację sama ze sobą, żeby udawać, że ktoś ją popiera ;)"
   Ulalala, ktoś z załogi zaczarowanych nas zaszczycił swoją zacną obecnością. Witamy, witamy! xd Ciekawe po czym poznajesz że inni są mną. Zajebiści są tacy ludzie jak Ty xd Idę po popcorn.
   Przyszłam tu po to bo kocham absurdy internetów i takie dziewczynki jak Jill czy Venetia Noks xd Przyznaję się do tego otwarcie, że bez ich hipokryzji i głupoty internety byłyby nudne.

   Usuń
  22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  23. Te wszystkie komentarze są na serio bez sensu. Po co robić taką aferę i spam w komentarzach? Wyjaśnijcie sobie wszystko na spokojnie, nie trzeba od razu wszystkich o wszystko oskarżać. Tylko niepotrzebnie się niektórzy denerwują (:

   Usuń
  24. Przepraszam, dodał mi się komentarz dwa razy (;

   Usuń
  25. Masz racje, to tylko zabawa. Ludzie głosują i tyle. Jednak tak naprawdę Jill nie musi mieć jakiegoś wielkiego i ważnego powodu. Może to być zwyczajnie jej kaprys - a że Zaczarowane są jej własnością, to ona powinna decydować, czy mają brać udział w takich zabawach, zwłaszcza gdy do niedawna nie było o tym mowy w regulaminie (:

   "W wywiadzie trzeba o zgodę zapytać, bo inaczej jeśli ktoś się nie zgodzi i nie chce odpowiadać na pytania, to po prostu zwyczajnie na nie nie odpowie czyż nie?". Moim zdaniem to kultura każe zapytać o zgodę i ewentualnie uzyskać negatywną odpowiedź. Równie dobrze można zacząć zadawać pytania, bez jakiegokolwiek wstępu (przez co zachować się niegrzecznie). I tu nie ma znaczenia czy ktoś odpowie na nie czy nie. Więc czemu nie zapytać o zgodę na uczestniczenie w bitwie?
   Różni się ona jednak od sond, w których biorą udział wszystkie blogi, jest bardziej indywidualna, czyż nie?

   Silence ma racje.

   Sądzę, że nikt z nas nie zmieni swojego zdania, więc nie ma sensu dalej się kłócić, oskarżać i tracić nerwy ;)

   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Ja bym się cieszyła że mnie ktoś wogóle do katalogu przyjął bo mój poziom graficzenia jest niski. A jakbym się w jakimś pojedynku pojawiła to by było. Zs to znany blog więc ma w dupie przeglądy i inne a ja bym się cieszyła. Ester pyta o zdanie czytelników a nie o to który blog ma zostać usunięty więc to moim zdaniem nic złego no ale co ja szara myszka mogę na ten temat wiedzieć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pogadamy jak będziesz w załodze którejś z szabloniarni.

   Usuń
  2. uwierz, jestem

   Usuń
  3. "Pogadamy jak będziesz w załodze którejś z szabloniarni."

   A co jest złego w rozgłosie z działaniu katalogu? Smutne jest to, że szabloniarki same próbują niszczyć coś co przecież działa na ich korzyść zapewniając czytelników.
   M.

   Usuń
  4. Przepraszam, nie mówmy o wszystkich szabloniarkach w taki sposób. Nie każda zachowuje się tak samo jak Yass Jill czy przykładowo Anusia. Dziękuję ;)

   Usuń
  5. Mia, akurat Ty jesteś gorsza od nich wszystkich razem wziętych! Gorszej i głupszej osoby od Ciebie wśród szabloniar nie będzie xd Czytaj sobie niżej xd

   Usuń
  6. Ah, chciałabym tylko wiedzieć skąd tyle agresji do mojej osoby i na jakich podstawach?

   Usuń
  7. Mia, nie przejmuj się. Chyba anonim na górze jest chory na umyśle. Nie ma to jak obrażać kogoś kogo się nie zna.
   E.

   Usuń
  8. He he dokładnie
   M.

   Usuń
  9. Na takich podstawach, że jesteś bezwzględna, bo żadna z szabloniar nie jest aż taką ku*wą, żeby rozsławiać bloga pisząc o śmierci koleżanki
   -_-
   To tak, jakbyś chciała zdobyć męża udając ciążę. To po prostu nieetyczne.

   Usuń
  10. "Przepraszam, nie mówmy o wszystkich szabloniarkach w taki sposób. Nie każda zachowuje się tak samo jak Yass Jill czy przykładowo Anusia."

   Jak zwykle Mia musi pokazać nam po raz setny, jak to ona baaaaardzo nienawidzi Yass i jak baaaaaaardzo jest lepsza od głupiej Jill i Anusi. Mia, daruj sobie. Wiemy, że nie znosisz żadnej konkurencji i nie potrafisz wobec niej być fair. Nie musisz wciąż nam przypominać o tym, że radzisz sobie z konkurencją obrażając ją bez przerwy, bo wszyscy dobrze o tym wiedzą. I jeszcze coś: choćbyś nie wiem ile razy je obrażała to nie ukryjesz swej głupoty ani zazdrości:)

   Usuń
  11. Obrażała? A niby w jaki sposób ona to robi? Boże, jakie to jest żałosne, że macie tak niską samoocenę o sobie, żeby jeździć po innych. Pfff
   Magdziak

   Usuń
  12. Nie czytasz to nie wiesz. Było mnóstwo afer i jeszcze nigdy nie powstrzymała się od napisania, jaki ktoś jest głupi, bo coś tam. Po prostu musi, MUSI wcisnąć swoje trzy grosze, za każdym razem podkreślając, że ona nie jest taka jak ktoś, że w życiu nie zrobiłaby czegoś tak głupiego! Przykład tutaj:
   http://blogowy-sznaucerek.blogspot.com/2013/10/spotted-krymialne-zagadki-blogosfery.html
   Gdyby w porę nie została wyśmiana, bo jej riposty są cienkie jak sik węża, to dalej by pisała, co jej ślina na język przyniesie. Żałosne:)

   Usuń
  13. odnośnika nie ma, jakoś uciekł xD. A jak już tak mówisz o wtrącaniu swoich trzech groszy to dlaczego ty się wtrącasz? Myślisz, że twoje riposty są na jakimś poziomie? Serio wyzywanie kogoś od głupich bez żadnych podstaw jest na poziomie mojego kuzyna, który chodzi do przedszkola. Hah.
   Magdziak

   Usuń
  14. Może czas najwyższy nauczyć się obsługiwać przeglądarkę? xD No chyba że to lenistwo nie pozwala Ci skopiować linku i wkleić go do paska.

   Usuń
  15. O, a riposty do mojego komentarza to już brak? Zabrakło?
   Magdziak

   Usuń
  16. Bo ten z przeglądarką nie wypalił ;)
   M.

   Usuń
 3. Tak, wiem, sama piszę z anonima, ale większość anonimów znowu robią afery. Ogarnijta się, na serio.
  I Jill ma rację, trzeba uprzedzać o czymś takim :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej!
  Mógłbym prosić o zmianę nazwy z "Szablony specjalnie dla ciebie" na "Krytyczna-Biel"?
  Pozdrawiam, Raion

  OdpowiedzUsuń
 5. Cześć c:
  Mam jedną sprawę, mianowicie dostałam informacje, że zgłoszenie http://ksiezycowe-szablony.blogspot.com/ zostało rozpatrzona pomyślnie, jednak nadal nie widzę bloga w spisie szabloniarni po lewej stronie. :) Można byłoby coś z tym zrobić?
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blog jest przecież w lewej kolumnie w sekcji "prywatne" od czasu zgłoszenia :)

   Usuń
 6. A może warto dodać punkt w regulaminie, że zgłaszając się do katalogu automatycznie zostaje się włączonym we wszelkie akcje, rankingi itd., które są i będą w przyszłości na nim organizowane? Po to, żeby inni nie mieli wątpliwości i obyło się bez pretensji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale po co? Przecież jak blog chce należeć do katalogu to chyba logiczne że będzie uczestniczył aktywnie. Poza tym co w tym pojedynku jest złego?
   Pozdrawiam,
   M.

   Usuń
  2. Nie twierdzę, że w tym pojedynku jest coś złego, nie wyciągaj pochopnych wniosków. :) Po prostu widzę, że ktoś ma z tym problem, a żeby takich sytuacji i bezsensownych dyskusji w przyszłości uniknąć to można dodać jeden punkt do regulaminu, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Wydaje mi się, że po prostu nie dla wszystkich jest oczywiste to, że jak się należy do katalogu do wyraża się zgodę na takie rzeczy.

   Usuń
  3. Masz rację zdecydowanie. Punkt do regulaminu już został dodany jak widać, ale co z tego?:( Pytanie tylko brzmi: dlaczego Jill ma z tym taki problem i psuje świetną zabawę na katalogu? Autorki katalogu wymyśliły pojedynki, jest to coś czego na innych katalogach nie ma a ona musi zgasić cały entuzjazm, w imię no właśnie, w imię czego? Nie rozumiem, dlaczego Jill ma z tym taki problem. Przecież nawet jak przegra sondę to nie zawali jej się cały świat;/

   Mi bardziej nie chodzi o to, jak tego unikać, takich sytuacji w sensie. Bardziej mnie boli to, jak nie dopuszczać do tego, że ktoś jednym przytupem wszystko psuje... Łącznie z moim spojrzeniem na Zaczarowane. Zawsze myślałam, że chociaż tam dziewczyny są w porządku, bo Szablonownica, Log (Mia), no to wiadomo... Jak widać się pomyliłam, bo są w tym katalogu jedynie dla głupiej sondy;|
   M.

   Usuń
  4. zgadzam sie z M . dziewczyny z katalogu sie starają ale ktos zawsze wszystko psuje -_- a co do szablonownicy to az taka zla nie jest .. osobiscie nie przepadam jednak o tyle dobrze ze nie przyszki tu robić fochów . log nawet da sie zniesc gdyby nie mia

   Usuń
  5. Gdyby Mia zniknęła to Log byłby w porządku, zgadzam się.
   Co do Szablonownicy... No może tu nie przyszły robić fochów, ale za to gdzie indziej robiły fochy o kopię szablonu, bo użyto jesiennych liści na nagłówku, więc nie potrafię jakoś spojrzeć na nie teraz inaczej. Ale nieważne, ich to teraz nie dotyczy.

   Współczuję autorkom katalogu ze szczerego serca. Naprawdę oburzenia Jill nie da się niczym uzasadnić:(

   M.

   Usuń
  6. Nie jestem związana w żaden sposób z graficznym światem, poza faktem, że przeglądam te blogi, bo lubię popatrzeć na to, co ich autorki tworzą... ale nieco dziwi mnie to, co się ostatnio tutaj dzieje. Coraz częściej ktoś ma o coś pretensje, wywiązują się jakieś niezbyt pozytywne dyskusje, czasami nawet naprawdę potężne afery. Atmosfera leci na łeb i na szyję.

   Rozumiem Cię doskonale, kiedyś też w miarę lubiłam LOGa, ale do Zaczarowanych jakoś od zawsze pałałam sympatią... Szkoda, że tak wiele rzeczy się w naszych oczach zmienia.
   Dorota (żeby nie było tak bez podpisu)

   Usuń
  7. Ja też! Zaczarowane zawsze były takie... No po prostu zaczarowane i zawsze się kojarzyły z sympatyczną atmosferą i z tym, że załoga jest naprawdę w porządku. Przykro mi widząc to, co się tutaj dzieje. Nie rozumiem Jill ani tego, jak można psuć dobrą zabawę i gasić entuzjazm ludzi, którzy z dobrego serca robią coś naprawdę wspaniałego dla wielu szabloniarni, nie tylko Zaczarowanych. To nie zmienia się w naszych oczach... To po prostu ludzie się zmieniają niestety nie na lepsze ;| Jest mi przykro. Już nie ma kogo tu szanować, każdy ma pretensje o nic i po prostu psuje się atmosfera całej blogosfery :(
   Pozdrawiam,
   M.

   Usuń
 7. Nie wiem dlaczego Jill nie chce by Zaczarowane uczestniczyły w pojedynku, ale czy nie lepiej byłoby uszanować jej decyzję? Po co robić takie gównoburze, które do niczego nie prowadzą?
  Pozdrawiam, E.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt tu nie robi gównoburzy. Kulturalnie się wypowiadam, bo sądzę, że nie powinno tak być, że bez sensownej argumentacji psuje się całą zabawę i entuzjazm autorek katalogu. Robią coś dobrego a takimi fochami tylko się atmosfera psuje. Założę się, że dziewczynom jest przykro i na pewno myślą, czy dawać jeszcze takie akcje jak pojedynki itd... Dziewczyny, nie możecie w siebie wątpić! Nie rezygnujcie z niczego.
   Pozdrawiam,
   M.

   Usuń
  2. Nie tłumaczę Jill, ale skąd wiesz, że nie ma sensownej argumentacji? Napisała to gdzieś? Z tego co się orientuję to nie.
   Chyba nie rozumiecie, że należy uszanować czyjąś wolę. Chyba wam nikt nie narzuca czegoś, czego nie chcecie, prawda?
   No nie, wcale gównoburza tutaj nie powstaje, tylko piszecie komentarze jaka ta Jill jest zła, bo nie chce się bawić w pojedynki. Poza tym już kilka razy przeczytałam, że sława uderzyła jej do głowy.
   Lubię ten katalog, ale trzeba naprawdę pytać, czy ktoś się zgadza, by w przyszłości takie sytuacje nie wynikały.
   E.

   Usuń