Chat
zamknij

Kroniki graficzne - przypinki

 
(c) Tiny Fox

Kroniki zostają przeniesione na piątek. Wtorek nie był wystarczająco łaskawy. :) A tak na serio: mamy tutaj małe przegrupowanie szyków. O czym dzisiaj? Nie mogłam się zdecydować nad tematyką tego posta. Mam już listę form graficznych, które jeszcze będziemy omawiać, więc wybór do łatwych nie należy. :) Najpierw zaczniemy od prac, które w zawrotnej ilości (aż jedna) dotarły na katalogowego maila w związku z ostatnią odsłoną o animacjach.


(c) Zielony Kociak - panda-graphics 
Bardzo dziękuję Kociaku! Kiedyś dostaniesz order zasłużonych. :)

Możemy teraz przejść do właściwego tematu jakim są przypinki. Ta forma graficzna ma swój początek w prawdziwych plakietkach doczepianych do ubrania czy torby. Z pewnością kiedykolwiek trzymaliście je w swoich łapkach! Można dostać je z jakiejś okazji (czasem studniówka, wesele, impreza, zebranie) ale także mogą reprezentować nasze poglądy czy upodobania (muzyczne, polityczne, religijne, motoryzacyjne itd.). 
  
Jak już weszłam, to wyjść się nie da... Pełno jest tego wszędzie. Nawet trudno było mi znaleźć coś prostego na początek. Co to się porobiło? Ech... Powyżej przypinki w formie podstawowej: przycięte zdjęcie. Ale czy tylko przycięte? Koło ma efekt trójwymiaru (może płaskorzeźba?) i całkiem realistyczny cień wewnątrz. Nie oszukujmy się jednak - niewiele osób bawiło się w takie szczegóły, wystarczy posiadać plik psd, do którego podkłada się własne zdjęcie. 
  
Szukałam dość długo właśnie tego psd, ale na wszystkich hostingach już wygasł. Miałam kiedyś taki (problem stanowi słowo 'kiedyś'), dzisiaj nie ma szans, abym go odnalazła. Pewne rzeczy są impossible. Wracając do tematu: zawsze można przypinkę urozmaicić. Połączenie kilku zdjęć, dodanie napisu, koloryzacji, kwiatka - nic trudnego, a cieszy. Co jeszcze? Można umieścić na niej już gotowy nagłówek. 
  
Oczywiście nie mogłabym opublikować tego posta, nie pokazując Wam, co ciekawego bądź uroczego znalazłam. Dlatego też dostajecie ode mnie Spongebob'owe pinsy! :) Jeśli ktokolwiek z Was jest tym zainteresowany, wszystkie powyższe prace pochodzą stąd. Najmłodsze mają 2 lata, więc można spokojnie uznać za archiwum. 

Ode mnie to tyle. Stworzenie przypinki dla wszystkich chętnych! Czekam na nie do 11 grudnia. Mam nadzieję, że wykażecie się photoshopowymi umiejętnościami. Nie mogę Wam niestety podrzucić żadnego szablonu... 
EDIT Dzięki uprzejmości Szkieletu Smoka (jeszcze raz dziękuję!) mamy wzór przypinki! Jeśli ktoś chciałby go pobrać, znajduje się tutaj: klik. Zachował się w oryginale, więc na szczęście znajdziemy tam źródło. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy!

6 komentarzy:

 1. Witam. :) W ramach naszej współpracy chciałabym prosić o opublikowanie ogłoszenia. :)
  button: http://funkyimg.com/i/R8zs.png
  Treść: " W końcu po długim okresie przygotowawczym Spis Graficzny jest dostępny w nowej i (miejmy nadzieję) lepszej odsłonie! Zapraszamy do zapoznania się z nowym systemem działania, podziwiania nowego szablonu, a także do zgłaszania się do załogi!
  Odkryj na nowo Spis Graficzny (link: http://spis-graficzny.blogspot.com/ ) i razem z nim odkrywaj graficzną część blogosfery!
  Serdecznie zapraszam!
  Administratorka Spisu
  "

  Z góry dziękuję i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma rzeczy niemożliwych ^^ Sama swego czasu korzystałam z takiego wzoru, bardzo chętnie podeślę kilka "nowych" przypinek, ale jeśli będzie to możliwe, prześlę też swoje starsze prace :3 Sama chętnie zobaczę, kiedy dokładnie je zrobiłam :D Co do samego wzoru... Również go podeślę, kiedy tylko przeszukam stare, zakurzone graficzne foldery ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Za moich czasów przypinki już były i dodam, że do teraz bardzo mi się one podobają. Lubię w nich to, że są niewielkich rozmiarów, są ładne, zgrabne - cud, miód! :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnie i tym razem coś podeślę. :D Polecam wszystkim taką zabawę. Małe, krótkie wyzwanie, a efekty cieszą. :3

  Bardzo fajna odsłona posta. Ciekawe, co Ci się uda wymyśić w następnym... xD

  OdpowiedzUsuń
 5. Ładne przypinki ;) / Może chcesz się informować o NN? Sonido-Del-Mar.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń