Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Informator dzienny

Autor: Weronika

(C) Insolatte

Ja to mam pecha! Ostatni tydzień przysporzył mi wiele przykrości, ale i sytuacji, na samą myśl których nie wiem czy mam gorzko płakać, czy się śmiać do rozpuku. Trzynastego nastąpiła istna kumulacja. Wpadłam na historii na choinkę, a ta, nie mogąc mi się oprzeć, runęła z wielkim impetem na ziemię. To nic. Przez cały dzień wchodziłam na ludzi, a także prawie zadeptałam nauczycielkę. Wracając do domu jakimś cudem udało mi się wyminąć minę poślizgową, którą spostrzegłam parę sekund przed wykonaniem kroku. Można by powiedzieć, że szczęście w nieszczęściu; cóż z tego, że ominęłam taką niezbyt mile pachnącą niespodziankę skoro wdepnęłam po kolana w stertę piasku (zatoczyłam się na pobocze, a tam takowa była)? Czekałam tylko aż potrąci mnie auto, razi piorun, a także ktoś lub coś mnie zje. Mam nadzieję, że to był tylko chwilowy napływ złych wrażeń. A, zapomniałabym! Zostałam niedopuszczona na konkurs kolęd, bo (uwaga, uwaga!) nie potrafię śpiewać. Cóż z tego, że pani powiedziała mi to po trzech latach współpracy i cóż z tego, że na próbie byłam świeżo po chorobie (i weź tu śpiewaj sopranem z cieknącym nosem i bolącym gardłem)? Tak długiego wstępu jeszcze tu nie było, ale przynajmniej wena dopisuje!

Pora wyjaśnić parę spraw


(C) Dakota


Jak pomyślała, tak też zrobiła. Rinne wyjaśnia nam, że chwilowy zastój na jej blogu spowodowany jest faktem, iż dziewczyna cierpi na chwilowy brak ambicji. Uważa, że prace które stworzyła nie są godne publikacji na blogu, a także, że musi się jeszcze wiele nauczyć. Graficzka tłumaczy również, iż dostała od rodziców nowy sprzęt, a co za tym idzie, wszystkie stare materiały musi przerzucić z laptopa, z którego aktualnie korzystała na ten, który otrzymała. Jak mówi, zajmie jej to z miesiąc. Chodzą pogłoski, że Rinne planuje również otworzyć galerię, ale najpierw będzie się starała w każdym poście dodawać co najmniej jeden szablon. Trzymamy kciuki, aby się Klaudii udało, a także tego, aby jak najszybciej do nas wróciła - na stałe!

Zawiodłam i przepraszam


(C) Ariana

To właśnie te dwa kluczowe słowa w poście autorstwa Arcanum tłumaczą wszystko. Dziewczyna melduje się na posterunku po długiej nieobecności i nie przychodzi z pustymi rękoma. Graficzka szykuje notkę specjalną, która pojawi się na jej blogu już dwudziestego czwartego stycznia, a więc za niedługo. Dziewczyna usunęła również wszystkie starsze wpisy. Powód?

"Jak można zauważyć na blogu nie ma żadnej starszej notki. To dlatego, że ostatnio szperałam w Google + i usunęłam stamtąd wszystkie moje zdjęcia, niestety również także moje prace, które pojawiły się na Arcanum Quieti. Także przejrzałam linki do szablonów i niektórych dodatków i odkryłam, że pliki po prostu wygasły. Podjęłam decyzję, że usunę wszystkie posty, a jeśli mi się uda to moje prace jak i dodatki postaram się umieścić na DeviantART."

Podsumowanie i...


(C) Prettysmilex

... zawieszenie. Sama nie spodziewałam się takiego obrotu akcji. Byłam pewna, że załoga Krytycznej Bieli przyszykowała jakąś sylwestrową niespodziankę. Fakt, przygotowała. Myślałam jednak, że będzie ona bardziej pozytywna. Od pierwszego stycznia szablonarnia wisi u nas w zakładce "zawieszone" i nic nie wskazuje na to, że szybko stamtąd zniknie.

"(...) Zauważyliście też pewnie, że w ostatnim czasie coraz więcej grafików opuściło załogę. Myśl o tym, aby zamknąć Krytyczną pojawiła się już dawno temu, jednak nikomu nic nie mówiłam, a z pomocą reszty dziewczyn z ekipy jeszcze dawałyśmy radę. Teraz padł pomysł, aby zamknąć szabloniarnię w Sylwestra. Dlatego też oficjalnie ogłaszam, ze Krytyczna Biel zostaje zamknięta. (...)"

To nie koniec. Ministerstwo Szablonów również ląduje w nieaktywnych. Sasame Ka nie znika jednak z blogosfery tak samo, jak inne współtwórczynie MS. Miejsca, w których aktualnie publikują swoje dzieła redaktorki zamkniętej szablonarni, znajdziecie w ostatnim poście na blogu. Tak sprawę komentuje administratorka: "Z dniem dzisiejszym tj. 04.01.15 Ministerstwo kończy swą działalność. Już dawno gdzieś w moim umyśle pojawiła się wizja zamknięcia szabloniarni, lecz chciałam jeszcze dać jej szansę i nie żałuję. Mimo wszystko poznałam wielu sympatycznych ludzi, przez naszą ekipę również przewinęło się wielu grafików, z którymi się bardzo przyjemnie współpracowało. Myślę, że te dwa lata(które MS obchodziłoby już w marcu tego roku) nie poszły na marne. Sama nie żałuję, że dołączyłam właśnie do tej szabloniarni. Pomyśleć, że tak wiele się zmieniło, od kiedy wkroczyłam do graficznego świata."

Odeszła ikona grafiki


(C) Jane

Trzydziestego grudnia dotarła do nas bardzo smutna wieść o tym, że royalrockin zamyka bloga. Zamyka, bo, jak mówi, ostatnio jej notki okazują się jednym wielkim niewypałem. Pocieszający jest jednak fakt, że z graficzką można wciąż nawiązywać kontakt. Podała ona bowiem w poście pożegnalnym numer swojego gg, adres mejlowy, odnośnik do ask'a i twitter'a.

"Dzisiaj przychodzę do Was z dość smutną - przynajmniej dla mnie - informacją. Po długich namysłach, postanowiłam porzucić indiesynth. Czy na zawsze, czy na jakiś czas - to się okaże. Ostatnio moje notki okazują się totalnym niewypałem i małym zainteresowaniem. Dobijające jest to, że jakąś paczkę pobrało kilkanaście osób, a o pobraniu nie napisał nikt. To zniechęca do wszystkiego. W tym wypadku szkoda mi tracić czasu na szukanie i wybieranie różnych dodatków, skoro nikt tego nie szanuje. Nie zamierzam rzucić grafiki, będę dalej tworzyć i publikować niektóre prace na deviantArcie, a także na Szablonownicy. Może wypaliłam się w samotnym blogowaniu? Może potrzebuję przerwy? Wszystko się okaże po czasie. Teraz chcę się skupić na pisaniu o czymś, co kocham najbardziej - o muzyce. Będę się starać rozkręcić mój blog muzyczny, na który Was serdecznie zapraszam - bruisesly. Może w końcu uda mi się zrealizować pomysł na opowiadanie, który chodzi za mną od kilku miesięcy. Mimo wszystko, aż tak dobrze nie ma."

Chciałabym wrócić na dłużej


(C) Sasame ka

Czy ktoś z was wierzył, że Wioska Szablonów wróci jeszcze kiedyś do świata żywych? Muszę się przyznać, że ja w pewnym stopniu wierzyłam przez pierwsze pół roku po publikacji ostatniego posta na tej szablonarni. Później już tylko rutynowa kontrola, bo może Agata coś dodała. I tak oto piątego stycznia nie byłam w stanie uwierzyć własnym oczom. Nowy post, nowy szablon i powrót głównej redaktorki. Jak mówi, chciałaby wrócić na dłużej, ale nie wszystko zależy od niej.

"Dodawanie szablonu prawie rok później jest jak ostatni zryw konającego... zwłaszcza, kiedy ten szablon miało się zrobiony na gotowo już jakieś pół roku temu, tylko się o nim zwyczajnie zapomniało. Nie mówię, że wracam na WS, ale tak właściwie to nigdy z niej nie odeszłam. Także do następnego, kiedykolwiek by on miał nie być. Dziękuję wszystkim, którzy pomimo tego zastoju, zaglądają."

#Polecane


(C)  Nielivka

 • Maudlaisy - z okazji przekroczenia liczby dwustu obserwatorów Caudire przygotowała paczkę obfitą w szablony a także inne dodatki. Zachęcamy do tego, aby ową niespodziankę zagarnąć do siebie. Co zrobić, aby ją otrzymać? Wszystko jest szczegółowo opisane na blogu.
 • Remind me love - nowa stażystka na blogu, nowy styl. Zobaczcie, jak na szablonarni radzi sobie znana nam Justyna Andromeda! Debiutancki post bogaty jest w szablony, jak i nagłówki autorstwa tejże graficzki.
 • Jeśli ktoś lubi postanowienia noworoczne, to z całego serduszka zachęcam do przeczytania celów, które wyznaczyła sobie Insolatte oraz Tyler. Jedne związane są stricte z życiem, a drugie bardziej z grafikosferą, aniżeli z prywatą. 

Podawajcie fanpejdże swoich blogów prywatnych, jak i szablonarni! Pragniemy je wszystkie skompletować, a także umożliwić naszym czytelnikom śledzenie was w mediach społecznościowych.

5 komentarzy:

 1. Cześć, czy mogłabym prosić o wstawienie tego buttonu i ogłoszenia? :)
  Z góry dziękuję :)
  http://zapodaj.net/34f25053a41ad.png.html
  " Cześć wszystkim. Fabryka Szablonów jest powoli odnawiana, pierwsza notka już jest, a szablon główny w trakcie:) Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, bloggerów, jak i szabloniarzy, bo właśnie nabór został otwarty. Jeśli czujesz się pewnie w grafice i sprawia Ci to przyjemność, zapraszamy do nas! Nie musisz mieć lata praktyk za sobą, postaramy zawsze coś pomóc:) Zapraszamy!
  fabrykaszablonow.blogspot.com"

  OdpowiedzUsuń
 2. Ahh szkoda, że niestety skończyła się Krytyczna Biel, ale tak bywa...
  Fajnie też że niektóre osoby powróciły.
  Informator spoko :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również zaskoczył taki obrót akcji...

   Usuń
 3. Ciężko jest nazwać mnie "ikoną grafiki", bo zupełnie się kimś takim nie czuję, niemniej bardzo przyjemnie jest coś takiego czytać. Jak potoczą się moje dalsze losy w świecie blogosfery, to pokaże czas, a póki co ja pokazuję, że tak naprawdę do końca nie odpuściłam i wciąż czuwam nad graficzną częścią blogosfery :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń