Chat
zamknij

3 rzeczy, na które zwracam uwagę

(C) Dakota 

Oczywiście będąc w ciele potencjalnego czytelnika Twojego bloga. Tak. Porozmawiamy dziś o wizerunku. Zachęcam do lektury krótkiego artykułu. Moje złote myśli potraktujcie z przymrużeniem oka. Towarzyszyć mi będą prace Dakoty z bloga bloodbonds.blogspot.com. Będzie o szablonach, o osobowości, ale i o pracach, którym poświęcony jest tenże Katalog. Mam taką cichutką nadzieję, że Vero nie zabije mnie za używanie wulgaryzmów i podtekstów :)

Szablon


Bądźmy realistami. To on jako pierwszy rzuca się nam w oczy. To z niego jesteśmy w stanie wyczytać wiele informacji m.in.: jakim stylem cechuje się grafik, co możemy znaleźć w jego galerii, jak długo obraca się w grafikosferze i czy ma gust. Jeśli ma, przeglądamy dalej. Wiem. Ta informacja może być dla ciebie przykra i raniąca, ale ponad 87% użytkowników odwiedzających twojego bloga nie zwraca uwagi na twoją twórczość (a jeśli już to w następnej kolejności), ale na szablon. Pamiętaj więc, że główny zdobiący twoją szablonarnię powinien być wizytówką, a nie strachem na wróble. Postaw na minimalizm, nie kombinuj za bardzo z CSS-em. Pokaż, że masz gust i wyczucie. Ktoś na pewno to doceni :)

(C) Dakota

Osobowość


Cóż z tego, że tworzysz (uwaga, tu powinna być cenzura!) najzajebistsze nagłówki pod Słońcem, skoro jesteś tak apodyktyczna i aspołeczna, że w twojej obecności więdną kwiatki (i gdyby tylko one...)? Stosunek autora do czytelnika/zamawiającego/potencjalnego pobierającego jest tak ważny i kluczowy, jak kluski i niebieska kapusta na niedzielnym stole w moim domu (ale mi się słowa dobrały, to już ta godzina?). Musisz sobie uświadomić, że aby swój biznes rozkręcić musisz być osobą asertywną, otwartą i ciepłą. Grafik, który miałby napisane na czole: "Bez kija nie podchodź" na pewno będzie cieszył się mniejszą popularnością, a niżeli taki, który służy pomocą w każdym miejscu i o każdej porze, prawda?

(C) Dakota

Prace


Nagłówki, szablony, sygnatury ikony - i tak bez końca. Starasz się? Zostaniesz doceniony. Masz gust i wyczucie? Zostanie ci to wynagrodzone. Możesz być gwiazdą rocka lub znanym siatkarzem, ale w tym wypadku to nie gra roli. Znasz się na grafice = masz szansę zdobyć respekt u koleżanek i kolegów z branży. Talent to jeden z paru składników, z których jesteśmy w stanie upichcić sukces. Inne to między innymi: zaangażowanie, hobby i czas wolny.

Do kogo kieruję ten artykuł? Myślę, że do początkujących, których w naszym kochanym spisie nie brakuje, ale i do tych bardziej zaawansowanych, którzy mają wrażenie, że coś poszło nie tak, że gdzieś popełnili błąd. Zamiast zaczynać od początku - przestudiuj moje słowa raz jeszcze. Trzymam kciuki za to, aby ci się udało. Motywacja i wsparcie to również kluczowy składnik w drodze do sukcesu!

3 komentarze:

 1. Fajny artykuł. ;>
  Kociak w pełni zgadza się z kotem.
  I korzystając z okazji prosi o dodanie ogłoszenia:

  Proszę o dodanie ogłoszenia. ;>
  banner: http://funkyimg.com/i/JLES.png - link "pod" bannerem: http://panda-graphics.blogspot.com/2015/02/280-filmy.html

  Panda Graphics zaprasza na ostatnią już odsłonę gry w ostatnią literę!
  Tym razem stawiamy na czystą rozrywkę - bez zbędnych zasad.
  Luźna tematyka pozwala na dopisanie w komentarzu dowolnego słowa zaczynającego się na ostatnią literę wyrazu z poprzedniego komentarza!
  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się te 3 elementy są kluczem do sukcesu, dla mnie osobiście najważniejsza jest osobowość bo to ona zarówno w pracach jak i szablonie wyrażona jest.

  OdpowiedzUsuń