Chat
zamknij

Wyniki sond

 
(c) Lotus

Przybywam z wyczekiwanymi przez Was wynikami styczniowych sond. W szabloniarniach podium zagarnęły trzy blogi, pomiędzy którymi była różnica tylko 1 głosu. Przecież to istne szaleństwo... :) Przy blogach prywatnych na prowadzenie wysunęły się trzy adresy i reszta ich niestety nie dogoniła. Ale tutaj potrzebna jest mała korekta, więc blog z czwartego miejsca trafi do wygranych. Wytłumaczymy też sobie kwestię dodawania linków do sond na tt jak i innych miejscach w sieci. Zajrzyjcie! :)

SZABLONIARNIE
I-sze miejsce: Panda Graphics - 22 głosy
II-gie miejsce: Wyspa Twórczości - 21 głosów
III-cie miejsce: Land of Grafic - 20 głosówBLOGI PRYWATNE
I-sze miejsce: Terrible Crash - 27 głosów
II-gie miejsce: Kropla Sztuki - 17 głosów
III-cie miejsce: Szablon Caffee - 7 głosów


PODSUMOWANIE SOND


 
(c) Mrs.Grey 

Wśród szabloniarni na podium wróciło Panda Graphics, które przez dwa ostatnie miesiące grzało drugą pozycję. Uwalniając pierwsze miejsce, Land of Grafic spadło na trzecie. Drugie miejsce to debiut Wyspy Twórczości. Pomiędzy tymi trzema blogami jest naprawdę niewielka różnica, która zdecydowała o ich ułożeniu jako najlepszych. A co wśród blogów prywatnych? Tutaj rozbieżność liczby głosów jest znacząca. Na prowadzeniu nadal utrzymuje się Terrible Crash ze sporą przewagą 10 głosów nad Kroplą Sztuki, która ma ich 17. KS okupuje pierwszą ligę od sond sierpniowych i wymienia się miejscem z TC. Jednak już dwa miesiące nic się tutaj nie zmienia i to blog Yassmine wygrywa. Na trzecie miejsce wskoczyło Szablon Caffee z 7 głosami. Podsumowując, oddaliście 107 głósów w sondzie szabloniarni oraz 108 na blogi prywatne. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia w lutym!

CO Z BLOGIEM GRAPHIC FOXES? Jego głosy są nieważne i po prostu nie został ujęty w podsumowaniu. Nie nałożymy żadnego zawieszenia na miesiąc czy coś w tym rodzaju. Katalog Grafików nie posiada w regulaminie żadnej regulacji dotyczącej dodawania linków do sond w konkretnych miejscach. Musimy jednak zachować zasady fair play, bo nie było to uczciwe wobec autorów, którzy umieszczają sondy tylko na swoich blogach i w notkach. Tak jak zauważono, głosujący mogli nie mieć pojęcia o innych pozycjach oprócz GF. Dziękujemy bardzo za zwrócenie uwagi i mamy nadzieję, że sprawa się nie powtórzy. Naprawdę doceniamy to, że grafik sam zgłosi taką sytuację zanim dowiemy się z shoutboxa. Kontrolujcie to, co dzieje się poza Waszymi blogami, ale na ich temat. Ta kwestia jest zamknięta i nie przewidujemy żadnych dodatkowych wyjaśnień. Wiem, że ten komunikat jest surowy, ale zarówno jasny i konkretny - to jest najważniejsze. 

Nowa sonda - blog prywatny: http://sonda.hanzo.pl/sondy,239804,BejH.html 
Nowa sonda - szablonarnia: http://sonda.hanzo.pl/sondy,239809,251t.html 

Powoli z Vero wracamy do żywych w blogosferze. Styczeń to była istna mordęga. Ale przyszedł luty - czas zacząć od nowa. :) I jeszcze jedno: jeśli ktoś wie coś o kampaniach reklamowych i mógłby odpowiedzieć mi na kilka pytań, to bardzo proszę o kontakt lub pozostawienie takiej informacji. 

8 komentarzy:

 1. Jej dziękuje wszystkim głosującym <3 bardzo mnie cieszy to, że Wyspa staje się dostrzegalna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wszystkim wygranym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje, wszystkim zwyciężcom jak i tym którzy nie weszli do finałowej 3.

  Formuła Sondowa niestety ma taką wadę jak już kiedyś wspominałam, że nie odzwierciedla w pełni zasług, a wygrywają zazwyczaj Ci bardziej popularni. A może tak by zmienić formule na konkurs z Jury ? Stałym np 10 osobowym jury ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł dobry, naprawdę. Ale jak przychodzi potem co do czego, to nagle wszystko pada. Organizacja zajęła by pół roku: znalezienie takich osób, które są niezależne, decyzja, czy ich podzielić czy będą oceniać wszystkich, jakie są zasady i kryteria... I weźmy pod uwagę na przykład taki styczeń: prawie nikogo tu nie było. Zdarzają się okresy, kiedy nikt nie ma czasu. Nie wypowiem się na temat tego, że wygrywają popularni, bo napisałabym za dużo. A wolę uniknąć niepotrzebnych konfliktów. :/ Cały czas kombinujemy nad skutecznymi ulepszeniami, dziękujemy za propozycję - może kiedyś w jakimś stopniu ją wykorzystamy, bo jest dobra. :)

   Usuń
  2. Kiedyś jeszcze za czasów onet, jak odbywały się plebiscyty o podobnej formule - pamiętam konkursy na grafika roku, zazwyczaj oceniało jury w kilkuosobowym składzie w skali o 1 do 6 . Następnie zsumowywało się oceny i wygrywała osoba która miała ich najwięcej, a gdy był remis jurry zazwyczaj w nieparzystym składzie popierało kandydaturę jednej z osób i ona wygrywała. Mam nadzieje, że kiedyś moda na konkursy tego typu powróci.

   Usuń
  3. Moim zdaniem te blogi jednak czymś zawdzięczają swoją popularność. Pewnie tym, że są po prostu dobre. ;) Tworzą dobrą grafikę, potrafią się wypromować, ludzie je lubią... Czy nie te trzy rzeczy składają się na blogi miesiąca?
   Moim zdaniem stąd takie, a nie inne podium.
   Nie ma lepszej formy od głosowania czytelników. ;D

   Usuń
 4. Hej :)
  Zgłosiłam właśnie nową szabloniarnie do waszego katalogu i chciała bym dodatkowo prosić o dodanie ogłoszenia.
  "Witajcie z tej strony Andro i Ruciakowa.
  Właśnie otworzyłyśmy nową szabloniarnie tak też, więc mamy otwarty nabór.
  Więc jeśli masz chodź minimalne zdolności graficzne, chcesz dołączyć do szabloniarni grupowej i dodatkowo nauczyć się czegoś nowego to zapraszamy do nas! Obiecujemy, że przyjmiemy na staż i pomożemy Ci, a nóż może zostaniesz z nami na dłużej.
  Pamiętaj World of Graphic ma cały czas otwarty nabór"
  i do tego nasz button: http://funkyimg.com/i/TRWG.png
  Dziękuje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogłoszenie poprawione i dodane! :)

   Usuń