Chat
zamknij

Informator dzienny

(C) Sasame ka ♥

Z trudem oddycham, naprawdę! Monika oraz Fantazja również narzekały na rekordowo wysoką temperaturę, ale z pewnością nie zrzędzą tak bardzo jak ja. Jestem człowiekiem, który lubi jesienną aurę. Odpowiada mi chłód, plucha za oknem i mroźne poranki. Nie cierpię za to upałów, żaru lejącego się z nieba i ciężkiego powietrza, które utrudnia pracę mojego układu oddechowego. Dwadzieścia parę stopni? Okey, jakoś to zdzierżę. Czterdzieści? W cieniu? To już lekka przesada. No dobrze, już dobrze... Nie będę tutaj wylewać swoich żali! Tymczasem zapraszam was do lektury świeżutkiego wydania informatora dziennego :)


"Żyjecie mordki?"


(C) Insolatte

Cofnijmy się w czasie o jakiś ponad miesiąc. Insolatte (94jelies) opublikowała na swoim blogu krótką, aczkolwiek zrozumiałą informację. Można było z niej wnioskować, że graficzka wraca do świata żywych po kilkumiesięcznej przerwie. Czy to mała zapowiedź tego, co wkrótce ma się wydarzyć? Czy Paulina powróci na 94jellies.blogspot.com? Tego nie wie nikt (być może i sama zainteresowana się waha). Wieść o tym, że dziewczyna rzekomo powraca na bloga pojawiła się w pierwszym tygodniu lipca. Od tamtej pory graficzka znowu nie daje znaku życia. Ja osobiście wierzę w jej powrót. Ins nie rzuca słów na wiatr, a więc wkrótce powinniśmy się o tym przekonać!

Wakacje - czas powrotów


(C) Jane

Kto by się spodziewał? Myślę, że nikt. To w sumie zrozumiałe, że spore grono grafików powraca latem. No wiecie... Wakacje, brak szkoły, dużo wolnego czasu. Ja również staram się być bardziej aktywna w tym czasie. W końcu obowiązki nie są już aż tak przytłaczające! SONA SUKINI ANA odwiesiła beautiful-graphics-from-pain.blogspot.com, Dreidre powróciła na engravinggreys.blogspot.com, a tworzone-z-sercem.blogspot.com wróciło do świata żywych! Nic tylko cieszyć się wakacjami :)

Anaya zawiesza ZD


(C) Blondiee

W pewnym sensie to było do przewidzenia. Anaya z dniem 15 lipca zawiesiła Zatracone Dusze. Jest jednak światełko w tunelu! Szablonarnia nie została usunięta, a więc ciężka praca, jaką załoga włożyła w bloga nie została zmarnowana. A wręcz przeciwnie - uważam to za wyraz odwagi oraz szacunku. Zobaczmy, co Anaya napisała w sprawie zawieszenia ZD:

"Witajcie i witajcie i niestety żegnajcie. Nieco rychło w czas, ale lepiej późno niż wcale.

Zatracone Dusze ogłaszam za zamknięte

Nie było mnie dość długo w graficznym świecie i nieco się pozmieniało. Nie będę się rozwodzić nad powodami mojej nieobecności. Tak czy siak jestem jedyną winną, która odpowiada za martwicę tego miejsca, nad czym ubolewam. Na ZD spędziłam naprawdę miłe chwile, za co serdecznie dziękuję dziewczynom. Byłyście i jesteście niesamowite i utalentowane. Gdybym pobudziła do życia to miejsce, bez was nie byłoby takie samo. A nie mam też serca i sumienia, żeby na nowo was tu werbować. Dziękuję wszystkim tym, którzy tu byli i ktorzy tu zaglądali. Bez was te miejsce byłoby niczym wyspa skarbów bez klejnotów. ZD miało swój jedyny, nietuzinkowy, piracki klimat i w takim też klimacie go pozostawiam. Blog nie zostanie usunięty, co to, to nie. Chyba że usuną mi konto :D Raz jeszcze dziękuję za uwagę i niech moc bedzię z wami!"

Ku chwale bohaterom!


(C) royalrockin

Royalrockin (indiesynth.blogspot.com) to graficzka, która charakteryzuje się ogromnym patriotyzmem. Przyznam się szczerze, że w głębi duszy spodziewałam się, iż dziewczyna przygotuje coś z okazji 71. rocznicy Powstania Warszawskiego. Tak też się stało! W notce oddającej hołd poległym znajdziecie kilka dodatków o tematyce powstańczej, jak i listę piosenek poświęconych temu wydarzeniu.

Ci, którzy trochę mnie znają, mogli się spodziewać, jakiej maści będzie post opublikowany pierwszego sierpnia. Rozumiem, że niektórzy już mogą mieć dość mojego patriotyzmu przebijającego się przez prace oraz czczeniu w ten sposób pamięci o poległych, ale nie byłabym sobą, gdybym w pewien sposób nie pokazała swoich uczuć co do wydarzeń sprzed ponad siedemdziesięciu lat.O "godzinie W" - czyli o siedemnastej - cała Warszawa zatrzyma się, aby oddać hołd poległym. Zabrzmią syreny oraz klasony, które będą brzmieć przez symboliczną minutę. Na Kopcu Powstania Warszawskiego zostanie rozpalone Ognisko Pamięci, które zgaśnie dopiero 2 października, w rocznicę upadku powstania.Nie chcę roztrząsać tematu gryzącego historyków do dziś - czy powstanie było słuszne, czy nie. Zdania były, są i będą podzielone, nic tego nie zmieni. Ja chciałabym Wam tylko przypomnieć, że wszystkie te kilkodniowe obchody są po to, by w pewien sposób podziękować POWSTAŃCOM za ich trud, walkę i znój, w których trwali sześćdziesiąt trzy dni. Nie czcimy samego powstania, które przyniosło śmierć około 200tys. ludzi oraz całkowite zrujnowanie miasta, ale czcimy ludzi biorących udział w tym piekle. Targnąć się na własne życie tylko po to, żeby kolejne pokolenia mogły żyć w wolnej Polsce to nie lada wyczyn. Zastanówcie się: czy gdyby dziś wybuchło powstanie, czy ludzie odważyliby się na taki krok? Niektórzy z pewnością, ale nie w takiej ilości jak te kilkadziesiąt lat temu. Nie nakazuję każdemu od razu stania się patriotą mojego pokroju, gdyż wiem, że niektórzy po prostu nimi nie są. Chciałabym tylko, żebyście pamiętali, że każdy centymetr polskiej ziemi jest nasączony krwią naszych przodków, którzy pragnęli, byśmy MY mogli dziś mówić, to co myślimy i robić, to co chcemy. Pomińmy scenę polityczną, bo teraz nie gra to roli. Po prostu warto pamiętać, z jakiego kraju się wywodzimy."Nie mówię szeptem, gdy pytają skąd jestem."

Letnia impreza u Fantazji


(C) Ariana & Fantazja

Doskwiera wam letni skwar? Macie dość upalnego południa? Pora zajrzeć do Fantazji (magic-breath.blogspot.com), u której znajdziecie masę orzeźwiających dodatków! Graficzka opublikowała na swoim blogu letnią imprezę. W poście znajdziecie owoce współprac z innymi dziewczynami, sygnaturki, nagłówki, szablon, bannery, koloryzacje, jak i wiele innych przydatnych rzeczy!

1. urodziny!


(C) Evelyn

Ale nie tylko Fantazja ma co świętować :) Blog Evelyn (the-most-beautiful-world-graphics.blogspot.com) obchodzi swoje pierwsze urodziny! W notce przygotowanej specjalnie na tę okazję znaleźć można między innymi olśniewające nagłówki, kolorowe sygnatury, jak i specjalną paczuszkę dla osób, które reklamowały imprezę graficzki. No, no, no! Jest na co popatrzeć!

"Witam was serdecznie na pierwszych urodzinach! :D Jestem troszeczkę podekscytowana, gdyż wyczekiwałam tego dnia jak nigdy. Szczerze, nie sądziłam że wytrwam tutaj aż rok i to z widoczną poprawą moich prac. Kiedy cofnęłam się kilka notek wstecz od razu widzę diametralną różnice poprawy prac. Kiedy zakładałam bloga, nie myślałam że osiągnę taki poziom, z czego niezmiernie się cieszę. Ale również chciałabym wam podziękować, osobą które zaobserwowały bloga jak i również go komentują. Każdy komentarz sprawia, że chcę robić coraz lepsze prace, jesteście moją motywacją, że tak powiem. I myślę, że tak już zostanie."

100 dusz na Bajkowych


(C) Allison

Bajkowe Szablony mają się czym pochwalić! Od kilku dni szablonarnia jest obserwowana przez sto duszyczek. Jej autorki przygotowały na tę okazję specjalną notkę, w której znajdziecie naprawdę fajne rzeczy! Mowa oczywiście o szablonach, nagłówkach, sygnaturach, ikonkach, jak i wielu innych dodatkach. Serdecznie zapraszam w imieniu redakcji BS!

"Zebraliśmy się tu, aby świętować przekroczenie granicy stu dusz, które obserwują Bajkowe. Z tej okazji Neva, oreuis i Soerance (wymienione w kolejności alfabetycznej, of course) przygotowały notkę napakowaną dodatkami jak żadna poprzednia! Mamy tutaj 8 szablonów, 5 nagłówków, 23 ikony, 20 sygnatur, 3 paczki stocków, 4 paczki tekstur i 18 koloryzacji. Mamy nadzieję, że znajdzie się tutaj coś dla każdego. Dziękujemy Wam za to, że z nami jesteście i zapraszamy do przeglądania posta! :)"

Zamknięty rozdział


(C) Fantazja

Nie lubię tego typu wiadomości. Jestem nieczuła, ponieważ powinnam na zakończenie uraczyć was jakąś wspaniałą wieścią, a tutaj coś takiego. Ale spokojnie, poniżej znajdziecie małą adnotację, która postawi was na nogi. Tymczasem z przykrością informuję, że blog Dark Dream został zawieszony. W tym wszystkim jest jednak pewien plus. Zaula nie porzuciła grafiki. Przerzuciła się po prostu na innego bloga. Od teraz twórczość graficzki możecie śledzić na colorful-squares.blogspot.com.

Która informacja zaskoczyła was najbardziej?

Na zakończenie pragnę dodać, że do załogi Katalogu Grafików dołączyła Fantazja! Bardzo cieszę się, że graficzka będzie od teraz członkiem naszej małej szalonej rodzinki. Jak wiecie (lub nie - nie miałam okazji was o tym powiadomić) Kot Hejter zrezygnowała z dalszego współtworzenia spisu. Nie otrzymałam jednoznacznego powodu, dla którego Ada porzuca rejestr. Wracając do Fantazji. Witamy! A teraz mały apel do was. Jeśli chcecie współtworzyć Katalog, napiszcie do nas (możecie nawet zgłosić się w komentarzu pod spodem). Czekamy na was kochani!

7 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję za umieszczenie mojej sygnaturki (takie wyróżnienie xd)! Co do informacji, to dosyć dużo się ich nazbierało od ostatniego takiego postu i dobrze, że więcej było powrotów, niż odejść.

  Ogółem rzecz biorąc, to jeżeli nikomu nie przeszkadzałoby to, to mogłabym pomóc w tworzeniu Katalog Grafików, chociażby minimalnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Katalogu*; oczywiście musiałam jakąś gafę popełnić, ale piszę z telefonu ;;;

   Usuń
  2. Twoja sygnaturka jest b o s k a ♥, a więc nie mogło jej tutaj zabraknąć :) Tak jak pisałam, wakacje to okres wielu powrotów - stąd tak dużo wiadomości się uzbierało :) Cieszę się, że chcesz współtworzyć Katalog <3 Im nas więcej, tym lepiej! Powiedz mi, jak mogę się z Tobą skontaktować? :P

   Usuń
  3. Cóż, uwielbiam się zmieniać, więc prace na tym też korzystają :) Wakacje to dobry okres - nie ma szkoły, obowiązków z nią związanych i powroty osób, którym talent można pozazdrościć!~~

   Długo się zastanawiałam nad nowym obowiązkiem, bo teraz idę do 3 klasy gimnazjum, ale nie może być tak źle. Zapomniałam dodać kontakt, no oczywiście. Najlepiej przez gg - 54964340, często jestem na niewidocznym, więc możesz pisać :)

   Usuń
  4. Okey, już się za to zabieram!

   3 gimnazjum nie jest taka zła - sporo powtórek, mało nowego materiału :) Dasz radę!

   Usuń
 2. WOW ... moja sygnaturka tu jest <3 dziękuję bardzo :*

  OdpowiedzUsuń