Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Wakacyjny chill

Wakacje
(przynajmniej dla niektórych) to czas błogiego lenistwa. Katalog, stety niestety, nie jest zaliczany do tej grupy, a co za tym idzie, będzie funkcjonował tak, jak robi to w trakcie roku szkolnego. Regularne notki, aktualizacje i pewnie jakiś konkurs w pakiecie!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

S.O.K. - Szablono-Sfera

Autor: Liv

(c) Inginia XoXo
Hej! Jestem Liv i zostałam przyjęta jako stażystka na blogu. Znalazłam się tutaj, ponieważ chciałam odnowić dwie ze starszych serii. Mam nadzieję, że  moje posty nie będą nudne, jeśli chodzi o treść. Teraz przejdźmy do sedna, czyli tematu postu. Na Katalog wracają posty z serii "Szablonarnia od kuchni". Dzisiaj zajrzymy za kulisy chyba dobrze wam znanej Szablono-sfery.

Krótka historia

Szablono-sfera jest jednym z młodszych blogów graficznych. Ma ona raptem jakieś półtora roku. Pierwsza notka została opublikowana 6 stycznia 2014 roku, a oto fragment jej wstępu:

"Witam na nowej szablonarni 'Szablono-Sfera'! Spodziewajcie się nie tylko szablonów, ale także rozmaitych dodatków od czasu do czasu :) [...] główną motywacją do założenia SS jest to iż grafika jest moim hobby i chciałabym również pomagać innym, którzy chcieliby upiększyć swojego bloga".


Blog ma  obecnie ok. 67 tysięcy  wyświetleń i 172 obserwatorów, jednak statystki ciągle ulegają zmianie, gdyż obydwie z tych liczb nieustannie rosną. Muszę przyznać, że (jak na czas istnienia) jest to świetny wynik.

(c) MisiS
W skład załogi SS wchodzą: InginiaXoXo (główna administratorka), Misis, Avadka, Kook, Hope oraz Chingyu (stażystka). Natomiast  opuściły ją: Chedey (założycielka), Yukira, Cannella, Jenna, Palvin, Latte, Hood, Ress, Nath, Leila i Joey. Jak widać, przez blog przewinęło się wiele osób, jednak jak to wszystko wygląda od kuchni?

Na początku zapoznałam się z pracą osoby zarządzającej blogiem. Jakie zadania wykonuje? Które z nich jest najważniejsze i najbardziej wymagające?
Inginia: "Głównie zajmuję się blogiem od strony organizacyjnej. Ustalanie terminów notek, staże, pilnowanie jako takiej systematyczności itp. Trudno mi powiedzieć co jest najważniejsze... Wszystko po trochu, tak myslę ;) "
Jak widać jest to nie mało pracy. Jednak uważam, że Inginia tego aż tak tego nie odczuwa, bo w końcu chyba każda graficzka wie, że jeśli chcemy dzielić się naszą pasją wymaga to trochę więcej pracy z naszej strony, niż tylko nauka pracy w programie graficznym. Jednak zastanawialiście się kiedyś co byście zrobili, gdyby taka praca spadła na was jak grom z jasnego nieba? Postanowiłam spytać się także o to, jak to jest przejąć tak ważne obowiązki.
Jak mam być szczera, to do dziś dokładnie pamiętam dzień, w którym Chedey napisała, że odchodzi ;p. Przed długi czas nie mogłam uwierzyć, że teraz to ja mam podejmować decyzje, doglądać wszystkiego, ale metodą prób, błędów i poprawek jakoś doszłyśmy razem z resztą dziewczyn do miejsca w którym teraz jesteśmy.
~Inginia
Obowiązki administratorki już znamy, ale chwila, chwila - co z pracą reszty dziewczyn ? Czy zajmują się czymś innym niż tylko wykonywaniem prac i zamówień? Może mają tyle samo obowiązków co Inginia? Postanowiłam to także sprawdzić.
Kook: "Ogólnie to raczej nie, aczkolwiek kiedy zbliża się jakieś święto (rocznica związana z blogiem) to wszystkie robimy burzę mózgów na grupowym czacie. "

Misi S: "Oprócz dodawania postów zajmuję się galerią SS. "

Hope: "Jeśli chodzi o zadania, to nie mam żadnych dodatkowych. Póki co, ponieważ planujemy coś nowego, co będzie częścią SS i wtedy być może będę miała."
Jak widać tylko administratorka ma tak wiele obowiązków, reszta dziewczyn zajmuje się jedynie postami i Misi dodatkowo galerią bloga.

(c)Avad ka
Skoro doszliśmy już do prac, to warto byłoby poznać zdanie szabloniarek na ten temat. Wolą prace wolne, czy może raczej zamówienia? Jaki jest ich stosunek do prac? Zapytałam się o to, a odpowiedzi były tak samo różne jak każda z zapytanych osób.
Inginia: "Hmm trudne pytanie... Właściwie, to mi jest obojętne, bardziej zależy od nastroju. Czasami zrobienie zamówień (mimo, że bardzo mi się podobają) jest bardzo ciężkie i wtedy właściwie wychodzą mi tylko same wolne szablony lub inne formy graficzne, ale innego dnia mimo wielkiej chęci zrobienia czegoś w ps'ie - jestem w stanie robić tylko zamówienia, a inne prace po prostu mi nie wychodzą :)"

Kook: "Stanowczo wolę pracę wolne, nie lubię się ograniczać przy robieniu szablonu, bo gdy mam narzuconą kolorystykę, a akurat pasuje mi inna, to zwykle nie mogę się powstrzymać i robię po swojemu."

Misi S: "Mam raczej co do tego neutralny stosunek. Staram się wykonywać szablony z każdą tematyką, jednak jak wiadomo każdego ciągnie tylko do takich zamówień, które się jemu spodobają. Zdecydowanie wolę robić szablony wolne."

Hope: "Zamówienia są częścią bycia tym, kim jestem - szabloniarką. Czasami jest naprawdę trudno sprostać zamówieniu, zwłaszcza takiemu bardzo rozwiniętemu, ale mimo wszystko dobrze mi się pracuje. Jednak, jak chyba każda szabloniarka, wolę wykonywać wolne szablony - w tym nie mam granic, ale wolną wyobraźnię c;"

(c) Hope
Znamy już blog i obowiązki blogerek, ale co z tym, jak wyglądają relację między nimi? Na koniec zapytałam się każdej z dziewczyn jak opisałaby atmosferę panującą pomiędzy nimi (odpowiedź była niemalże jednogłośna).
Inginia: "Atmosfera jest (według mnie) świetna! Potrafimy gadać o wszystkim i o niczym i uwielbiam to. Przez ponad 1,5 roku przewinęło się przez SS sporo szabloniarek, ale obyło się bez "większych spin" i bardzo się z tego cieszę ;)."

Kook: "Wszystkie szabloniarki są bardzo miłe, a ja się czasami przy nich czuję się trochę nieswojo, przez co mniej się odzywam, jednak atmosfera jest jak najbardziej przyjazna i dobrze mi z dziewczynami."

Misi S: "Atmosfera u nas jest normalna, niczym się nie wyróżniającą, jednak cenię sobie to, że każda z nas potrafi znaleźć coś dobrego w koleżance."

Hope: "Atmosfera jest przyjemna. Dziewczyny naprawdę są bardzo miłe, choć jestem tu od niedawna. Inginia bardzo mi pomogła z różnymi kodami, błędami i wszystkim innym co robił CSS. Świetnie się dogadujemy i bardzo je lubię C;"
Muszę przyznać, że Szablono-Sfera to świetna szabloniarnia z cudowną atmosferą. Nawet podczas tego krótkiego wywiadu z dziewczynami zauważyłam, że są one bardzo miłe. Co wy sądzicie? Może mieliście kiedyś okazję poznać w jakikolwiek sposób osoby z tego bloga? A może byliście/jesteście jego częścią?

1 komentarz:

  1. Zgadzam się, że atmosfera był naprawdę świetna i ciężko było mi stamtąd odejść, no ale cóż, był to owoc braku czasu :C Pozdrawiam całą załogę z SS, jesteście świetne, dziewczyny! <3

    OdpowiedzUsuń