Zawieszone

zawieszone
#REU/LIFE 101mini 404error 98 Seconds 94jellies AB City Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Blood Bonds Bravery graphics Brillammente Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Galeria by Dusia Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Graphical thoughts Half A Heart Graphic idk-p Irresistible Imagination of scath Immortal Souls Incredible Depth I'll catch you if you fall K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Land of grafic Leprokonus Little Sparkly Thing madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork Secret Templates shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Starved Souls Strove Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics 711 || Colorful Squares Diaphanerose Głęboki Off Graphics Temptation Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Unfaithful heaven Szablonodsiewnia Graphic Heart. Graphic Poison Szabloniarnia w Łatki zamknij

Witaj!

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Szabloniarnia od kuchni - Ariana


(c)Prettysmilex

Cześć kochani! Postanowiłem reaktywować serię "Szabloniarnia od kuchni". Dzisiaj porozmawiałem sobie z Arianą - znaną głównie z bloga Wioska Szablonów.


Ariana-udziela się na takich blogach jak:Wioska Szablonów i Starved Souls.Do blogosfery dołączyła  w 2012r.


Skąd wzięła się twoja pasja do szablonów. Czy wiążesz z nią przyszłość ?
Wszystko zaczęło się od tego, że założyłam blog z opowiadaniem. Były to jeszcze głupie czase zachwytu nad wampirami, ok. czerwca 2012 roku.Zamówiłam szablon u jednej graficzki, już nawet nie pamiętam nicku - w pamięci pozostał mi się jedynie szablon główny bloga graficznego. Po przeczekaniu dwóch miesięcy szablonu dalej nie było, więc postanowiłam wziąć sprawę w swoje ręce.Pobrałam GIMPa, skleiłam nagłówek - składający się z jednego zdjęcia, kilku pędzli i tandetnego napisu - i zaczęłam szukać informacji na temat kodowania. Google pokazało mi świętej pamięci Land of Grafic, gdzie Mia stworzyła listę selektorów i podstawowych kodów (pamiętam, że wtedy szablon główny LOGa był fioletowy ;) ) i wspaniały, także już (chyba) nieistniejący Tajemniczy Ogród, gdzie nauczyłam się efektów dla stron. Dodałam nagłówek, grube, kilkupikselowe - i, o zgrozo - przerywane ramki do postów, zaokroągliłam kolumny... Wszystko w odcieniach czerni i granatu. Przyznam szczerze, mój pierwszy szablon wyglądał okropnie - ciągle jest na moim starym deviantartcie - ale każdy gdzieś zaczyna. Raczej nie będę miała za dużo z grafiką do czynienia w przyszłości, jednak nie wykluczam, że umiejętności zdobyte na Blogspocie się nie przydadzą.
 Szablon o jakiej tematyce wykonujesz najchętniej?Wolisz wykonywać zamówienia czy tworzyć szablony według swojego pomysłu?
Moim konikiem zdecydowanie jest minimalizm, a ostatnio także szablony z motywami kwiatowymi. Uwielbiam delikatne obramowania, proste efekty przejścia i szablony uniwersalne.O wiele większą przyjemność sprawia mi wykonywanie zamówień, gdzie mogę dostosować szablon bezpośrednio pod preferencje zamawiającego. Lubię także kontakt z blogerami, a największą nagrodą jest dla mnie to, że moja praca jest później wykorzystana na danej stronie. Nie mogę jednak powiedzieć, że szablony wolne nie są dla mnie ważne - uwielbiam patrzeć, jak wiele osób korzysta z moich designów.
Jakie masz pasje oprócz grafiki? 
 W momencie, gdy studiujesz i pracujesz na pełny etat nie masz za dużo czasu na pasje. Mimo to bardzo dużo czytam, zwłaszcza fantasy. Moim ukochanym autorem jest Brandon Sanderson. Dodatkowo jestem pasjonatką seriali, przez jakiś czas nawet rezenzowałam je na osobnym blogu. W każdym momencie życia przewija się u mnie muzyka - całym sercem kocham Florence + The Machine, Muse i Coldplay. I to chyba wszystko - grafika, muzyka, seriale i książki. Standardowo, nic zwariowanego. :)
Masz jakieś rady lub na co zwracać uwagę kiedy robi się pierwszy szablon?
Na początku zawsze trzeba kwestionować swoje wybory. Na początku jest się zielonym, nie wie się nic, więc lepiej nie zgrywać kozaka i mistrza.Najważniejsze jest krytyczne myślenie. Oglądanie szablonu wielokrotnie, testowanie go na wielu różnych blogach, myślenie o schemacie kolorystycznym, układzie. Zadanie sobie pytania: czy ten szablon jest naprawdę dobry, czy odwalam manianę? Dopracowywanie każdego elementu, zwłaszcza tych najdrobniejszych - w nich widać to, jak bardzo autor przykłada się do swojej pracy i czy szanuje swoich odbiorców. Nie można bać się wyrzucić szablonu. Lepiej wyrzucić, gdy jesteś niepewny/a, niż opublikować jakąś szkaradę tylko dla publikacji. Potem można sobie zaufać.
 Szczerze to podziwiam Ariane jak ona ogarnia tyle blogów.I oczywiście dziękuje jej bardzo za wywiad!A wy kogo byście chcieli zobaczyć w następnym wywiadzie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy