Chat
zamknij

W innym stylu - orientalizm

(c) Chedey

Witajcie :) Wpadam do was z nowym cyklem postów. "W innym stylu" to seria wpisów przedstawiających różne kultury. Jaki ma to związek z grafiką? Pod koniec treści znajdziecie zadanie, na którego wykonanie macie dwa tygodnie. Zazwyczaj będzie to coś związanego z wykonaniem nagłówka, szablonu bądź sygnatury, których to motywem przewodnim będzie dany styl. Dziś będzie to orientalizm.


grafika
"Orientalizm można określić jako tendencję artystyczną polegającą na inspiracji sztuką, obyczajowością i kulturą Wschodu. Chodzi tu o fascynację egzotyką, szczególnie krajami arabskimi, Indiami, Chinami oraz Japonią. W sensie szerszym orientalizm oznacza pewien wzorzec kultury i mentalności. Ważną rolę odgrywa koloryt lokalny, motyw podróży i etnografia. Jednak nie chodzi tu o zainteresowanie obcością jako sposobem urozmaicenia znanego świata. "

   

Waszym zadaniem jest stworzenie sygnatury, której motywem przewodnim będzie orientalizm. Kolorami, które będą przeważały muszą być barwy ciepłe (np. żółty, czerwony, pomarańczowy czy brązowy). W następnym poście z tej serii przedstawię wasze dzieła (te z pewnością - znając was - będą niesamowite!), a także dodam sondę, w której czytelnicy wybiorą, ich zdaniem, najładniejszą sygnaturę. Na prace czekam do 9 listopada. Sugnaturki wysyłamy na katalogowy adres mejlowy katalog.grafikow@o2.pl. W treści listu zamieszczamy nasz nick, a także adres bloga. 

źródło treści: klik, ikony: klik

5 komentarzy:

 1. mamy dawać linki do tych sygnatur czy jak? No i fajny pomysł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej przesyłać na katalogowego maila. Razem z danymi takimi jak nick oraz adres bloga. :)

   Usuń
 2. Kusi, kusi.
  Pewnie wezmę udział. ;3

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie czy można jeszcze zgłaszać się z pracami ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! Na prace czekamy do 9 listopada. :)

   Usuń