Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Wakacyjny chill

Wakacje
(przynajmniej dla niektórych) to czas błogiego lenistwa. Katalog, stety niestety, nie jest zaliczany do tej grupy, a co za tym idzie, będzie funkcjonował tak, jak robi to w trakcie roku szkolnego. Regularne notki, aktualizacje i pewnie jakiś konkurs w pakiecie!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Kroniki graficzne - tekstury

Autor: monika4451

 
(c) prettysmilex 

Trochę ostatnio cisza. Nie tylko u nas, ale i u Was. O.o Oglądam Wasze notki na bieżąco i mam wrażenie, że skromniutko jakoś w tym tygodniu... Okaże się to jednak jutro - przy przeglądzie. Choć w tym przypadku nie o ilość chodzi, ale jakość. Z każdym kolejnym odcinkiem "Kronik..." zbliżam się do końca. Tematów nie mam stu, ale na koniec podrzucę Wam coś bardzo fajnego. To mogę obiecać - finał w maju. :) A tymczasem zapraszam do kolejnej odsłony - dziś znów nieco o teksturach. 

Nachwaliłam i przesadziłam... Znowu nie chcecie się udzielać i współpracować. Ja się pytam, dlaczego? Z resztą... Nie, to nie. :P Dostałam te minimum z minimum - bardzo Bleachowej dziękuję. :)


(c) bleachowa - pretty-sinner 
Co ja mogę o teksturach? O.o A sporo można o nich napisać. Ale od początku... 
Wiecie już, czym są blendy. (Jeśli nie, odsyłam tutaj.) Przecież takie połączenie zdjęć należałoby czymś uwiecznić. Napis, koloryzacja - czemu nie? Jednakże znajdźmy jeszcze jakiś element, który sprawiłby, że grafika nabierze smaczku. Dzisiaj wtopilibyśmy pattern albo dodalibyśmy biało-czarną teksturę na ekranie (nie chodzi o wyświetlacz, tylko tryb mieszania... :3). 
  
Mam tak wiele właśnie starszych tekstur, że - oglądając je dzisiaj, nie wiem, które wybrać. :) Zaczynam więc od tych bokehowych [na swój własny sposób]. Cudne są! Właściwie dziwię się, że ich nie używam. O.o
  
Teksturowy dodatek nie musi od razu rzucać się w oczy. Może nawet być prawie niewidoczny, a tylko dopełniać całości. Najczęściej taka jest właśnie jego rola. Lecz jeśli zaszalejemy (albo co gorsza przesadzimy), to zdjęcia w tle staną się dosłownie tłem - wtedy tekstura musi być dobrze dobrana, żeby zagarnięcie całej uwagi odbiorcy była uzasadnione. 
  
Tutaj jeszcze troszkę bardziej skomplikowane i wypełniające przestrzeń tekstury. W tym przypadku możemy stworzyć grafikę, która już od początku zakłada, że znajdzie się na niej tak wyraźne ulepszenie. Chociaż w większości przypadków raczej najpierw powstaje blend, a potem wrzuca się na niego trzy-cztery losowe tekstury - i w końcu wybiera jedną. Jak kto woli i czuje... 

To chyba wszystko. Chciałam tylko ogólnie nakreślić o co chodzi. Mam nadzieję, że mi się to udało. :P Dzisiaj bez zadania. Właściwie wszystkie pozostałe tematy nie zakładają pracy domowej... Chyba że coś przyjdzie mi na szybko do głowy. Na pewno jest to zależne od Waszej aktywności. 

3 komentarze:

 1. Na Pandzie z racji tej ciszy poszukujemy nowych graficzek. ^^
  Dlatego też prosiłabym o zamieszczenie ogłoszenia! :)

  Banner:
  http://i.imgur.com/zwuUqGO.png

  Panda Juniors (http://panda-juniors.blogspot.com/) powróciła do świata żywych! Nabór na Panda Graphics(http://panda-graphics.blogspot.com/) został otwarty!
  Chcesz przeżyć niezapomnianą, graficzną przygodę? Marzysz o świetnej zabawie w przyjaznej atmoferze? Wpisujesz do CV umiejętnoć obsługi programów graficznych? Potrafisz tworzyć szablony? A może dopiero raczkujesz w tej kwestii i pragniesz się tego nauczyć?
  Już dziś odwiedź Pandę i zgłoś się do naboru (http://panda-graphics.blogspot.com/p/naborotwarty.html).
  Czekamy właśnie na Ciebie!

  OdpowiedzUsuń