Chat
zamknij

Informator dzienny

(C) Prettysmilex

Witajcie kochani :) Miniony czas był okresem spektakularnych odejść popularnych i cenionych grafików, zwariowanych akcji umacniających więzi pomiędzy grafikami oraz, co chyba nikogo nie dziwi, pojawiania się przykrych informacji, które psują nam humorki. Nawiasem mówiąc, mam wyśmienity humor. Wszystkie znaki na niebie i Ziemi wskazują na to, że (uwaga, uwaga!) w końcu będę miała swój kącik do pracy! Tak, o prywatnym gabinecie marzyłam od.... Od zawsze właściwie, a teraz z dumą mogę powiedzieć, że prace ruszają już w przyszłym tygodniu. Nareszcie miejsce wyłącznie dla siebie ♥ Dodam jeszcze, że na samym końcu umieściłam adnotację dotyczącą tego, jakie szabloniarnie prowadzą nabór.

Koniec?


(C) Mrs. Grey

Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują. Insolatte (94jelies) żegna się z czytelnikami oraz blogiem. Jak sama mówi - ma sporo obowiązków na głowie, a ponadto jest w nowym mieście, musi zająć się nauką, a to wszystko przeszkadza jej w regularnym próbowaniu swoich sił w grafice. Jak na razie 94jelies zostało zawieszone na czas niekreślony. Tak do końca nie wiadomo, czy odejście graficzki jest decyzją ostateczną.

"Otóż muszę zawiesić, albo po prostu odejść z Bloga i to nie na miesiąc, ale może i na zawsze. Praca po 12h może być wykańczająca, potem jeszcze obowiązki domowe, wiec po tym wszystkim nie myślę nawet o tym by wejść jeszcze na laptopa i grzebać w Photoshopie :( Sporo czasu myślałam o mojej decyzji i już ją podjęłam. Dziękuję wam za te wszystkie miłe słowa i że tutaj ze mną byliście, to było dla mnie ważne. Moja osoba żegna się z Wami... i przepraszam że tak wyszło. Uwielbiam Was i życzę wam wszystkiego dobrego mordeczki. <3 Smutno mi. Może wrócę, ale kiedy?"

Panda wyzywa was do zabawy!


(C) Prettysmilex

I choć projekt funkcjonuje od lutego, wspominam o nim dopiero teraz. Jak wiadomo nie od dziś, Panda Graphics jest specjalistą od spraw zabaw oraz atrakcji w polskiej grafikosferze. Redakcja szablonarni składa się z osób kreatywnych, które sprawiają, że każdy fan PG z nudów nie umrze. Gry "na ostatnią literkę" dobiegły końca, a zastąpiło je zaś coś innego. Coś o czym dzisiaj chcę napomknąć. Mowa o projekcie "Wyzwanie Pandy!". Na czym to polega? Autorki utworzyły listę dwudziestu wyzwań graficznych, na których wykonanie uczestnicy mają określoną ilość czasu. Wyzwania są różne - od zrobienia ikonek, po szablony. Ich spis znajdziecie w zakładce z boku na oficjalnej podstronie gry. Za zrobienie wszystkich wyzwań jest przewidywana nagroda. Bierzecie udział?

Informacja


(C) Dakota

Stało się. Dakota (bloodbonds.blogspot.com) zawiesza bloga. Autorka nie ma siły na to, aby dalej kontynuować przygodę z grafiką - jak mówi, musi się zregenerować, odpocząć, naładować baterie. Osobiście liczę na to, że graficzka wyjdzie z dołka, jaką jest często spotykana depresja związana z brakiem weny oraz do nas wróci pełna sił i werwy do pracy :) Trzymam kciuki za prędki powrót Dakoty!

"(...) Postanowiłam zawiesić bloga na jakiś czas. Na miesiąc, może na dwa. Muszę zregenerować siły. Otwieram Photoshopa i nawet nie wiem za co się zabrać. Pracę robię tylko po to, aby wstawić post. A raczej nie o to chodzi w blogowaniu. Potrzebuję przerwy. Wrócę na pewno. Nie zostawię od tak sobie bloga. Jak odzyskam siły i pomysły, to wrócę i posty na pewno będą regularnie się pojawiały. Obiecuję Wam to. BloodBonds nie cieszy się już nawet takim zainteresowaniem jak wcześniej. Wina jest w tym tylko moja. Spieprzyłam sprawę. BB miało być moim oczkiem w głowie, jednak nie wszystko poszło po mojej myśli. Moje prace nie były coraz lepsze tylko coraz gorsze. Wstawiając post czułam pustkę, czułam, że to nie to na co mnie stać. Mam nadzieję, że po przerwie nadal tutaj ktoś będzie zaglądał. Mam nadzieję, że zrozumiecie. Pozdrawiam cieplutko, Dakota. PS. W blogosferze pozostanę nadal. Będę obserwowała, co się u Was dzieje. Nie zniknę od tak sobie :)"

Kontrolowana pomyłka?


(C) sygnatura powstała na potrzeby akcji

Mowa o bardzo interesującej akcji przeprowadzonej przez redakcję blogów Wyimaginowana Grafika oraz Panda Graphics. Pewnie zaskoczyły was tytuły ostatnich notek: "Oh shit, wrong blog". Możnaby rzec, że wszystko odbywa się pod pełnym nadzorem, a jednak... Czytelnicy dali się zaskoczyć. Już na pierwszy rzut oka widać, że posty są nieco inne niż te, które dotychczas były publikowane. Fakt, załogi obu szabloniarni "wymieniły" się pracami. Dziewczyny z PG pokazały swoje dzieła na Wyimaginowanej, a redakcja WG zaś analogicznie to samo uczyniła na Pandzi. Zakręcony pomysł, prawda? Czytelnicy obu blogów zareagowali bardzo pozytywnie. Cała akcja została zorganizowana z okazji pierwszego kwietnia. To właśnie w tym dniu każdy każdemu może zrobić małego psikusa i to bez większych konsekwencji. Jestem ciekawa na jaki pomysł wpadną dziewcznyny w przyszłym roku :)

Nabór prowadzą...


(C) StrayHeart

Uprzejmie informujemy, że na facebook.com powstała nowa grupa zrzeszająca grafików. Po szczegóły zapraszamy tutaj. Zachęcamy do dołączania do grupy osoby chcące poszerzyć swoją wiedzę z zakresu tworzenia grafiki oraz weteranów, którzy z chęcią pomogliby młodym próbującym swoich sił w tym ciekawym i przyszłościowym hobby :)

GRAFICY, ŁĄCZCIE SIĘ!

8 komentarzy:

 1. Panda też prowadzi nabór. Dziękujemy za wspomnienie o Wyzwaniach i akcji przeprowadzonej z WG :)
  Mam nadzieję, że Insolatte oraz Dakota wrócą po przerwie z nowymi kreatywnymi pomysłami.

  OdpowiedzUsuń
 2. O, milutko o nas przeczytać! ^^ Dziękuję!
  Cieszę się, że newsy o naszych akcjach mogły nieco osłodzić wiadomości o odejściach. Będzie mi brakowało Dakoty i Insolatte. ;c
  Mam nadzieję, że te zawieszenia nie będą trwały zbyt długo i dziewczyny wrócą do nas z nowymi siłami, jeszcze lepszymi pomysłami i pracami. Trzymam kciuki! :)

  PS. Na Pandzie też nabór otwarty. ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. chciałam tylko powiedzieć, że land of grafic nie prowadzi już naboru ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Vanes & Zielony Kociak

  Ok, ok. Już dopisuję! xd

  OdpowiedzUsuń
 5. nasuwa się tylko jeden wniosek, vanitas vanitatum omnia vanitas

  OdpowiedzUsuń
 6. Musze powiedzieć, że pomysł na psikus na pierwszego kwietnia był pierwszorzędny.

  Naprawdę szkoda, że Dakota zawiesiła bloga. Mam nadzieję, że kiedy zregeneruje siły, wróci do jego dalszego prowadzenia.

  OdpowiedzUsuń