Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Graficy na luzie

Autor: Weronika

(C) Zielony Kociak

Cześć kochane robaczki! Muszę przyznać, że czuję się staro. Wiem, wiem. Siedemnaście lat to nic, ale jednak kawał czasu - jakby nie patrzeć :) Ledwo dociera do mnie, że już za rok stanę się "dorosła". Dlaczego w cudzysłowie? Ano, to będzie temat naszego dzisiejszego wydania Grafików na luzie! Zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji, w którą, mam nadzieję, zaangażujecie się całym serduchem. To byłby najpiękniejszy prezent po-urodzinowy!
Chciałabym poznać waszą opinię na pewien kluczowy temat. Czy jesteście zdania, że wiek wcale nie świadczy o inteligencji? Czy w dniu, w którym człowiek osiąga pełnoletność sprawia, że jest już dorosły? Co o tym sądzicie? Spotkaliście się z osobami, które uważają, że jeśli ma się osiemnaście wiosen to można wszystko? Zgadzacie się z ich opinią?

Czekam na Wasze komentarze!

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście uważam, że osiemnastoletni, ba nawet dwudziestokilkoletni ludzie nie mogą nazywać się dorosłymi dopóki nie zauważą, że wszystko ma swoje granice, że świat ma wiele ograniczeń. Sama czuje się pod tym względem doroślejsza od mojej starszej o 10 lat siostry, a mam 17 lat (właściwi to w grudniu skończę, ale to nie istotne...). Chcę dla siebie jak najlepiej, ale to nie znaczy, że mogę wszystko.
   Samo to, że przyrzekłam, że tak jak moi rodzice nie tknę alkoholu (do końca życia) - nie widzę problemu z wykonaniem tego postanowienia. Skoro moi rodzice żyją bez tego typu napojów to i ja sobie bez problemu poradzę. Po co niszczyć sobie życie zaczynając od 18 urodzin (na których to zazwyczaj ludzie pierwszy raz sięgają po alkohol - w końcu wszystko zaczyna się tylko od jednego "niewinnego" kieliszka)?
   Nieco zboczyłam z tematu, ale ja osobiście uważam, że ktoś kto sam sobie nakłada jakieś ograniczenia jest choć trochę doroślejszy.
   To takie moje fragmenty myśli. Gdybym miała napisać tu wszystko co myślę, to mogłabym chyba napisać książkę, ale niestety nie mam na to czasu. :D

   Usuń
  2. Chyba żyjemy w innych rzeczywistościach, skoro w Twojej młodzi ludzie piją pierwszy raz alkohol zazwyczaj na osiemnastych urodzinach i wtedy też niszczą sobie życie.
   Alkohol nie jest zły. Jego nadużywanie jest. Picie wina do obiadu czy wykorzystywanie go do zrobienia posiłku nie sprawi, że zniszczysz sobie życie, pójście na zakrapianą imprezę i wypicie kilku szotów czy paru piw także nie jest złe. Nie jesteś doroślejsza, gdy się ograniczasz. Jesteś doroślejsza gdy znasz umiar i potrafisz w odpowiednim momencie powiedzieć: nie, mi już starczy.

   Usuń
 2. Dorosłość fizyczna nie zawsze równa się z dorosłością psychiczną, więc skończenie osiemnastego roku życia nie jest gwarancją dorosłości, jednak do czegoś zobowiązuje. Każdy jednak patrzy na świat inaczej i niektórzy szybciej odnajdują swoją rolę, a niektórzy wolniej.

  PS: Składam najlepsze, spóźnione życzenia urodzinowe Weroniko c: Dorastaj sobie jak chcesz ^^ ♥ Oby Ci się dobrze wiodło w życiu <3 Życzę samych pozytywnych ocen, szczęścia i zdrowia ^^
  Pozdrawiam
  oreuis

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej, dziękuję za życzenia! Co prawda, są spóźnione, ale szczere, a to tak naprawdę liczy się najbardziej :)

   Usuń
 3. Cóż, według mnie dorosłość to znaczy pewne doświadczenie w życiu. Wiek nigdy nie miał dla mnie żadnego znaczenia (jedynie zachowanie) i cieszę się, że w polskiej grafikosferze nie ma z tego powodu jakiejś niepotrzebnej dyskryminacji. Nie chwaląc się, tworzę i publikuję już od dwóch lat. Czyli zaczęłam, mając dwanaście wiosen. A kiedy przyznawałam się znajomym (grafikom), po prostu myśleli, że sobie robię z nich jaja xD I to tak śmiesznie trochę, że znam osoby mające 18, 20, 24 lata i myślę o nich, jak o swoich koleżankach (z resztą one tak samo;)
  Osóbki powyżej jak najbardziej mają rację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Ten komentarz nie jest złośliwy.
   Zrobiłam się tak stara, że nie mogę się nie zaśmiać gdy czytam, że ktoś pisze "A ja publikuję już dwa lata", albo "A ja publikuję pięć!", bo ja też zaczynałam mając dwanaście lat, a od tego czasu minęło więcej, niż bym chciała :V

   Usuń