Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Wywiad z Shandie

Autor: Weronika

(C) Shandie

Witajcie moi kochani! Pewnie jest to dla was ogromne zaskoczenie, że wywiadem zajęłam się ja. Otóż, tak czasem w życiu bywa. Po prostu szkoda mi zaniechania postów z tego cyklu. Rozmowa z grafikiem to bardzo ekscytujące doświadczenie i warto się nim podzielić z innymi. Dziś goszczę u siebie niesamowitą shandie, znaną m.in. ze swojego bloga - shandie-life.blogspot.com. Zapraszam do lektury wywiadu, którego udzieliła na potrzeby Katalogu graficzka!

1) Pierwsze pytanie. To już tradycja, że dotyczy ono grafika. Kasiu, moja droga. Zdradź proszę mi oraz czytelnikom to, dlaczego zdecydowałaś się akurat na nazwę Shandie? Co symbolizuje Twój nick? Do czego nawiązuje? Co zainspirowało Cię do jego wykorzystania?
Okej, może to dziwnie zabrzmieć, bo jestem niepełnoletnia… Widział ktoś kiedyś reklamę Lecha Shandy? Jakoś zapadła mi w pamięci ta nazwa i po prostu ją przekształciłam. Początkowo miało być to imię jednej z bohaterek mojego opowiadania, ale nie wypaliło, więc po prostu nazwałam tak samą siebie.

2) Jak to się wszystko zaczęło? Impuls chwili czy może chęć spróbowania swoich sił w czymś nowym? Ktoś zachęcił Cię do tego, abyś dołączyła do świata grafikosfery? A może sama podjęłaś się tego wyzwania?
Hmm… szczerze, to nie pamiętam jak to dokładnie było. Wydaje mi się, że pewnego dnia przez przypadek trafiłam na kanał Lizz Kaviste. Zobaczyłam jej tutoriale we współpracy z Kaeru i zakończyło się to jednym, wielkim „woow”. Zaczęłam śledzić jej bloga, później chyba znalazłam Zaczarowane Szablony i Sobótki na facebook’u. Tam poznałam pewną osóbkę, a mianowicie Krakena. Po pokazaniu jej moich pierwszych sklejek, zmotywowała mnie do otworzenia pierwszego bloga Moon Templates. Niestety, kontakt urwał się nam nieszczęśliwie. Krakenku, jeśli to czytasz, to wiedz, że Cię nie zapomniałam!

3) Jak wiadomo, Twój blog funkcjonuje już od ponad roku. Dokładnie od 03 lipca 2014 r. Dlaczego postanowiłaś go założyć? Co było Twoją poprzednią ostoją?
Tak jak wcześniej wspomniałam, moim pierwszym blogiem było Moon Templates, później Unfaithful Heaven, Wyimaginowana Grafika, Shandie Life (które było zawieszone podczas mojego pobytu na Natt Liv). Założyłam go na spontanie, chciałam mieć swój mały, prywatny kącik, gdzie mogę pisać o wszystkim „anonimowo”. Na blogach grupowych nie potrafiłam tego robić. Shandie Life to nazwa, która nie ma ukrytego znaczenia. Piszę tam po prostu o swoim życiu i chcę, żeby tak pozostało.

(C) Shandie & Desari

4) Shandie to postać kojarzona również z Katalogu Graficznego. Jakie funkcje pełnisz w tymże spisie? Ponadto, gdzie można Cię jeszcze znaleźć? Współtworzysz jakąś szabloniarnię?
Na Katalog Graficzny zgłosiłam się w dniu moich urodzin i nigdy tego nie żałowałam. Widziałam wtedy, że Kass potrzebowała pomocy, więc wpadłam tam i przeprowadziłam ogromną rewolucję. Po 3 latach byciu w załodze, dostałam rangę administratorki, więc szczerze powiedziawszy robię naprawdę dużo, mimo iż tego nie widać. Śmiesznie, no nie? :D Staram się pilnować porządku, na zmianę z Kass. Tworzę też przeglądy tygodnia, czasem zastępuję niektóre redaktorki. Doradzam, pomagam. Robię wszystko, co konieczne dla dobra Katalogu, choć czasami wydaje się to niemalże wyzwaniem! Obecnie urzęduję głównie na Shandie Life (prywatny), Wyimaginowanej Grafice (szabloniarnia) i Natt Liv (grupowy). Może to dziwne, że wymieniam tego ostatniego bloga, gdyż został zamknięty jakiś czas temu. Ale on istnieje. To właśnie tam zaczęłam się rozwijać graficznie. Zawsze będę to miło wspominać! Na temat SL już wiele napisałam, a na temat Wyimaginowanej nie mam nic do zdradzenia.

5) A teraz pytanko, które graficy udzielający wywiadu lubią najbardziej. Mają tutaj szerokie pole do popisu. Odpowiedz więc Kasiu w paru słowach o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach - co robisz w wolnym czasie, jakiej muzyki słuchasz, jakie cechy lubisz w sobie najbardziej, a których zachowań chciałabyś się wyzbyć?
W takim razie nie jestem grafikiem! Nie lubię takich pytań, bo zawsze wychodzi z tego miszmasz. Moją pasją jest Korea Południowa, uwielbiam tamtejszą kulturę, kuchnię i język. No i oczywiście grafika komputerowa, jednak temu poświęcam czas bardzo rzadko, bo… szkoła. Lubię marnować czas na seriale i dramy, Marvelowskie filmy i oglądanie w kółko tych samych k-popowych koncertów. K-pop to najczęstszy gatunek muzyczny, jakiego słucham. Przejdźmy do charakteru. Jestem skomplikowaną osobą. Niegdyś byłam bardzo wredna i samolubna, nie wiem, jaki inni mogli ze mną wytrzymywać. Ale z drugiej strony takie zachowanie jest dobre, nie myśli się wtedy o problemach swoich, innych.. Takie jest moje zdanie. Nie uwierzycie, że dzięki pewnej osobie zupełnie się zmieniłam. Stałam się sympatyczniejsza, to na pewno. Czasami mam chwile, kiedy powiem coś „nie tak”, ale nie zdarza się to często. Ponoć jestem typem obserwatora, bo w rzeczywistości bardzo mało mówię. Szczególnie w nowym towarzystwie. Mogę odpuścić sobie resztę? Naprawdę nie wiem, co dalej pisać… xD

6) Co w swojej pracy lubisz najbardziej? Preferujesz tworzenie nagłówków, sygnaturek, a może i innych form?
Ostatnio wolę sygnaturki od nagłówków. Robi się je szybko i łatwo. Przynajmniej dla mnie. Nagłówek wydaje się taki wielki, tam widać wszystkie niedociągnięcia, trzeba dopasować odpowiednią kompozycję, zastanowić się, gdzie wcisnąć napis…

(C) Shandie

7) Jak reagujesz na anonimowe komentarze hejterów? Spotykasz takowe (w co wątpię, gdyż Twoje prace są genialne - jednak w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe i nic mnie już nie zdziwi)?
Ojejku, nie wiem czy moje prace są genialne, ale nie spotkałam się do tej pory z żadnymi hejtami, dotyczącymi wpisów na moim blogu i grafiki.

8) Jakim mottem kierujesz się w życiu? Jaki jest Twój plan na przyszłość? Wiążesz ją z grafiką?
Mottem powiadasz… nigdy nie wybierałam takowego, żeby się nim jakoś specjalnie kierować. Jednak ostatnio zapadł mi w pamięci taki jeden, który faktycznie funkcjonuje w moim życiu: „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”. Dlatego do policzenia moich przyjaciół wystarczy mi tylko jedna ręka. Plan na przyszłość? Kiedyś powiedzieliby mi, że jestem jeszcze za młoda, żeby o tym myśleć, ale w dzisiejszych czasach to już najwyższa pora. Na pewno nie będzie to nic związanego z liczeniem, jestem typową humanistką. Zastanawiałam się nad psychiatrią lub prawem. A jeśli prawo, to albo prokurator, a jak nie wyjdzie to prawnik. Grafika to tylko moje hobby, żeby wiązać z tym przyszłość, trzeba mieć też zdolności plastyczne, których mi niestety brak.

9) Uchylisz nam rąbka tajemnicy i zdradzisz, czy w najbliższym czasie planujesz jakąś ogromną graficzną imprezę/współpracę z innym autorem? A może szykuje się zmiana szablonu związana z nową porą roku?
Ogromne imprezy graficzne? To nie dla mnie. Specjalne notki są dość często, z resztą dla mnie każda notka jest specjalna. Nigdy nie ukazują się przypadkowo. Współprace pojawiają się prawie zawsze i jest to na zasadzie „Zróób mi bazę, bo nie mam weny”, „Zróób mi bazę, bo nic mi nie wychodzi”, „Zróób mi bazę, bo mi się nie chce”. Tak, niestety tak to wygląda najczęściej :D Nie mam zamiaru zmieniać szablonu głównego, tylko dlatego, że Hades hajtnął się z Persefoną, a Demeter za nią tęskni!

10) Ostatnie pytanie, gdzie również możesz się rozpisać :) Co radzisz początkującym grafikom? Jesteś już bardzo doświadczoną osobą, a więc mam nadzieję, wspomożesz nowicjuszy swoim słowem.
Nie jestem doświadczona! Cały czas się uczę. Zawsze byłam dla innych juniorką i będę. Oczywiście mogę dać kilka rad, bo sama przed chwilą uważałam grafikę za czarną magię. Po pierwsze, oglądajcie dużo speedartów. Nagrałam kilka takowych, ale mogę wam również polecić te od Renfri, Misao, czy Lizz Kaviste. Zaglądajcie do tutoriali i plików psd. Uczyłam kiedyś parę osób grafikować i zawsze ich zaskakiwałam. Dawałam im zadania typu „skopiuj moją pracę, co do piksela, ma być identyczna”. Oczywiście nikt nigdy tego nie publikował, ale myślę że to skutkowało. Żeby tworzyć dobrą grafikę, to trzeba też mieć duży zasób dobrych materiałów. A jeśli brakuje weny – polecam muzykę, seriale bądź przerwę od fotoszopa. Byle nie za długą, bo można wyjść z wprawy. Nie liczcie na nie wiadomo jakie ilości komentarzy, obserwatorów czy innych motywujących rzeczy, bo ja do tej pory ich nie mam. Nie zaglądajcie tylko na statystyki i nie porównujcie ich z niczym, to tylko was zniechęci. Ja jeszcze się trzymam, ale jakby ktoś chciał wiedzieć – komentarz, to skarb dla każdego bloggera.

Dziękuję za rozmowę!

6 komentarzy:

 1. Shandie <3 Bardzo się cieszę, że dzisiejszy wywiad został przeprowadzony z Shandie, którą uwielbiam ♥ Muszę przyznać, że geneza pseudonimu jest naprawdę ciekawa i urzekająca c: Nigdy nie skojarzyłabym jej z piwem ☺ Jednak jest fajny (pseudonim) i ładnie brzmi ♥
  Przybijam wirtualnego żółwika za Koreę Płd ☺
  Pozdrawiam serdecznie <:
  oreuis

  OdpowiedzUsuń
 2. Kraken to chyba znajomy każdego, hahaha <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, prosiłabym o dodanie ogłoszenia! :) Chciałabym także powiadomić, że GalleryGold zostanie usuniete, więc można spokojnie usunąć bloga ze spisu, aby nic nie zaśmiecał.

  Treść: To koniec GalleryGold, ale to nie oznacza, że odchodzę z grafikosfery! Zapraszam serdecznie na mojego nowego bloga. Destrukcyjny (<- tu link: http://destrukcyjny.blogspot.com) jest blogiem pamiętnikiem i śmietnikiem graficznym. Właściwie będzie tam wiele wszystkiego i niczego zarazem. Jakieś refleksje, recenzje, ale przede wszystkim moje fotoszopowanie. Pozdrawiam, Mrs.Punk!

  Button: http://funkyimg.com/i/2bdEE.png
  Z góry dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodane, a GG usunięte ze spisu :)

   Usuń
 4. Świetny wywiad. :D Shandie to naprawdę świetna dziewczyna. Miło było przeczytać kilka słów więcej na jej temat! ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Wywiady z takimi pytankami to przyjemność :D

  OdpowiedzUsuń