Prywatne
711 || Avatary pbf Blondiee Graphics Colorful Squares Diaphanerose Follow the Flame Galeria by Dusia Głęboki Off Grafika Centaura Graphical dream Graphical thoughts Graphic Valley Graphics Temptation Heartbeat Graphic Kropla Sztuki Król trefl Kotuch Larwiasta Tapeciarnia Lost Souls Graphics Pandemonium prettysmilex Rinne Lasair Rockmenowa Scargraf Szablonodsiewnia Unfaithful heaven Unique Graphic Weathered Soul
Grupowe
AB City Bajkowe szablony Dellyland Graphic Heart. Graphic Poison KPOP's Grafic Land of grafic Panda Graphics Secret Templates Szabloniarnia w Łatki Wioska szablonów
Zawieszone
101mini 404error 98 Seconds 94jellies All of me Angels Graphics AnpirArt Art of Monster B.F.P - Graphics Bezdech nocny Bleeding Through Blood Bonds Bravery graphics Butterflies Island Classical Graphics Coequal Coneq Dark Dream Dark Graphic Dark Side of Asgard Demigods Graphic Desirouss - sesje :) Distorted System Dotyk magii Dusza Anayi Engraving Greys Fabryka szablonów Fantastic Graphics Farfallen Graficzna przystań Graficzny Klucz Grafika tu i tam Graphic Foxes Graphic Luna Graphic Rhythm Graphique du Monde Graphic Harmony Graphics Secret Half A Heart Graphic idk-p Imagination of scath Immortal Souls I'll catch you if you fall Irresistible K-4S kotxox || graphic Kraina Szablonów Królestwo Szablonów Krytyczna biel Leprokonus Little Sparkly Thing Lunedolly madziula-graphic Magic Breath Maudlaisy Minist. szablonów MRUwisko Nasz graficzny zakątek Natt liv Occulta Sonomia Graphics Paix - my design & graphic blog Play with me seek and hide Pomocny Pomost Pretty Sinner Psychodeliczna Sel. Rosalainess Rose Perdu Sayendesse Secret Artwork shimmyshame Sosowa Szabloniarnia Spadająca Rozgwiazda Strove Szablon caffee Szablono Sfera Szablonowa Owczarnia Szablonowo Świat grafiki Terrible Crash Time Machine Tropical Talent Tworzone z sercem Überschrift Violainess Watch Me Burn Wolfie GEE Wonder Templates World Magic Graphics Wyimaginowana grafika Wyspa Twórczości Zaczarowane szablony Zatracone Dusze Zatsune Graphics

O katalogu grafików

Katalog grafików to najstarszy funkcjonujący spis blogów graficznych. Poruszamy tematy ważne dla blogosfery, staramy się być blisko naszych czytelników, a także dostosować się do każdej osoby, która nas odwiedza. Zachęcamy do zaobserwowania katalogu, jak i polubienia naszego fanpejdża, aby być na bieżąco. A skoro o mediach mowa, zachęcamy również do dołączenia do naszej grupy na facebooku. Graficy, łączcie się to strona zrzeszająca wszystkich maniaków szablonów, nagłówków czy sygnatur. Powstała ona na potrzeby rozrastającej się w szybkim tempie grafikosfery; członkowie pomagają sobie nawzajem, jak i poruszają kluczowe tematy.

Aktualności

Remake challenge

Czyli innymi słowy akcja, która ma za zadanie pokazać, jakich
postępów dokonaliście przez dany okres czasu. Wyzwanie powstało we współpracy z Rinne, która tenże challenge wzięła pod swoje skrzydła. Wszelkie szczegóły znajdziecie w tej notce. Nudzisz się w wakacje? Upał daje się we znaki? Szukasz zajęcia? Zmierz się z samym sobą!

Nowa twarz przeglądu

Tak, tak - to dzieje się naprawdę! Od teraz to
WY decydujcie o tym, czyje prace będą się ukazywały w cotygodniowym przeglądzie. Od soboty aż do środy macie okazję na wytypowanie dzieł swoich faworytów. Serdecznie zachęcam do licznego udziału. Im Was więcej, tym bogatsza notka. Niech perełki ujrzą w końcu światło dzienne!

Wattpad? Ależ tak!

Mam wspaniałą wiadomość dla grafików, którzy zajmują się tworzeniem
okładek na Wattpada. Kochani, Katalog otwiera się na Waszą twórczość! Poprzez nasze konto na tejże platformie będę bacznie obserwować każdy Wasz ruch oraz rozpowszechniać Wasze prace w przeglądach. Szczegóły niebawem!

Wywiad z Royalrockin

Autor: monika4451

 

Witam serdecznie. Mam dla Was wywiad z autorką bloga Indiesynth, który obchodzi właśnie swoje pierwsze urodziny. To niezwykłe osiągnięcie, więc należą się brawa. :) Pokażę Wam również nieco prac tej uzdolnionej graficzki. Zapraszam!

Rozpoczęcie przygody z grafiką - kiedy i dlaczego?

Kiedy? Jeśli dobrze liczę, to będzie jakieś 7 lat temu. Była wtedy era portalu Poszkole. Pamiętam, jak na jednym profilu znalazłam fajnie przerobione zdjęcia. Spytałam się autorki, jak zrobić coś podobnego, a ona podesłała mi link do Photoscape oraz wytłumaczyła mi wszystko. Od tego wszystko się zaczęło, przez Photofiltre Studio do Photoshopa.

Własne próby i błędy, inwencja twórcza czy może tutoriale i poradniki graficzek? Co wtedy Tobą kierowało?

Wydaje mi się, że własne próby oraz błędy. Na początku w ogóle nie publikowałam nigdzie swoich prac, robiłam wszystko dla siebie. Potem założyłam pierwszego bloga na onecie, ale dopiero gdy przeniosłam się na blogspot odkryłam coś takiego jak tutoriale i poradniki.
 

Która z form grafiki jest dzisiaj Twoją ulubioną?

Chyba nagłówki, ale ostatnio coraz bardziej lubię wykonywanie sygnatur oraz szablonów.

Skąd czerpiesz inspiracje? Masz pomysł na pracę lub jej wizję, kiedy otwierasz program?

Zazwyczaj po prostu otwieram program i kombinuję. Bywa też czasem tak, że zobaczę jakieś zdjęcie i widzę już ogólną koncepcję pracy. Wiele inspiracji czerpię też z muzyki, której słucham.
     

Jak rozwijasz się teraz? Mam na myśli nowe efekty, triki... Interesujesz się nowinkami?

Czy się interesuję... Szczerze mówiąc to nie bardzo. Owszem, kombinuję coraz więcej i ostatnio coraz częściej robię coś tak, jak do tej pory tego nie robiłam, ale nie mogę powiedzieć, że jakoś szczególnie interesuję się nowinkami. Do wielu "technik", o ile tak to mogę nazwać, dochodzę sama metodą prób i błędów.

Teraz bardziej kreatywnie. "Moja grafika jest..." Jak wygląda ona w Twoich oczach?

Ja bym nazwała to bardziej skomplikowanie :D Moja grafika jest... kombinacyjna, nawet jeśli nie łatwo to dostrzec. Dla mnie jest ona kolorowa, potrafi wyrazić emocje, które odczuwałam w chwili robienia danej pracy. Przede wszystkim uważam, że jest różna. Nie robię jednakowych prac, eksperymentuję ze wszystkim, co jest możliwe. A przynajmniej staram się tak robić.
  

Minął już rok Twojego "eksperymentowania" na Indiesynth. :) Co będziesz najbardziej wspominać?

Tak! To naprawdę niesamowite, że udało mi się tyle wytrwać, znając moją tendencję do braku wytrwałości i systematyczności. Najbardziej będę wspominać wszystkie ciepłe słowa, które przeczytałam na temat swoich prac. W pamięci zapadną mi też wszystkie (zwłaszcza te z pierwszych) wzmianki o moich pracach na Katalogach. Zupełnie się tego nie spodziewałam gdy zakładałam tego bloga, więc dla mnie to wciąż jest zaskoczenie :) 

O tak, to są drobnostki, ale naprawdę cieszą. Jest coś w Twoim życiu, co Cię napędza, pobudza do życia i działania, motywuje - nie tylko w sferze graficznej?

Wydaje mi się, że takim czymś jest muzyka. To bez niej nie mogę się rozstać na dłużej. Muzyka potrafi mnie zmotywować chociażby do otworzenia Photoshopa. Bywa też tak, że często podsuwa mi pomysł na nudę - poszukać nowej, ciekawej muzyki lub fajnych dodatków graficznych :) Zdarzało się też, że motywowała mnie do nauki albo jazdy na rowerze.
 

Co poradziłabyś nowym osobom, które jeszcze nie mają własnego stylu i próbują w graficznym światku?

Żeby byli sobą! Najważniejsze jest to, żeby w każdej pracy pokazać samego siebie. Nie zdobędziecie uznania czy zdolności, gdy będziecie naśladować kropka w kropkę kogoś innego. Owszem, można się inspirować, ale w małym stopniu. Trzeba kombinować i szukać tego swojego stylu. A żeby łatwiej nabrać wprawy w grafice, dobrze jest korzystać z dostępnych tutoriali. Są naprawdę pomocne - wiem po sobie.

Jaką szkołę średnią wybrałaś, który z kierunków?

Wybrałam liceum ogólnokształcące w Warszawie. Kierunek humanistyczny z rozszerzonym polskim, historią oraz angielskim. To prawda - typowy human, ale nic nie poradzę na to, że kocham przedmioty humanistyczne, a nie cierpię ścisłych :)
 

Ale na razie udanych wakacji, przerwy od szkolnych ławek i sprawdzianów. W imieniu załogi KG bardzo dziękuję za wywiad, gratulujemy również jeszcze raz pierwszych urodzin bloga.

Dziękuję bardzo! I również dziękuję za wywiad, bardzo mi miło, że zechciałaś ze mną porozmawiać :)

POSZUKIWANY/POSZUKIWANA!

Katalog Grafików poszukuje redaktorki, która zajęłaby się organizacją konkursów oraz różnych akcji z nimi związanymi. Czekamy na osobę kreatywną z bogatym arsenałem pomysłów, umiejącą posługiwać się poprawną polszczyzną, mającą choć trochę czasu wolnego, odpowiedzialną oraz taką, z którą to kontakt nie będzie w żaden sposób utrudniony. Oferujemy pracę w przyjemnej atmosferze. Nową duszyczkę przyjmiemy ciepło oraz z otwartymi rękoma. Spełniasz te warunki? Napisz do nas list! Podaj w nim następujące informacje: imię, wiek, zainteresowania, ile czasu jesteś w stanie poświęcić na katalog oraz przedstaw przykładowe pomysły na konkursy (minimum 1, maksimum 4). Kto wie, może czekamy akurat na ciebie? Nasz adres to katalog.grafikow@o2.pl - serdecznie zachęcamy! 

2 komentarze:

  1. Świetny wywiad! Niebanalne pytania oraz te cudowne prace *-*

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję raz jeszcze za ten wywiad :) Twoje pytania miło mnie zaskoczyły i cieszę się, że zechciałaś ze mną porozmawiać. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń